TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZTZ Rybnik rzuca kolejne linie pod przetarg
Konrad Bek - Opublikowano: 20.04.2016 16:45:23
fot. Konrad Bek

Z ogłoszenia o zamówieniu można wywnioskować, że przetarg został podzielony na trzy zadania, a w jednym z nich dodatkowe punkty można uzyskać za zakup najnowszych autobusów wyposażonych w jednostki napędowe spełniające najwyższe normy emisji spalin ? EURO6. Po krótce opiszemy je poniżej.

W pierwszym zadaniu od wykonawcy wymaga się trzech autobusów powyżej 8,5 metra, wyposażonych w jednostki napędowe EURO5, które zostały wyprodukowane po 2009 roku i posiadają niską podłogę na całej długości autobusu. Na pokład są w stanie pomieścić min. 38 pasażerów, z czego 10 na miejscach siedzących, a dodatkowo wyposażone są w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej o mocy min. 10kW oraz układ drzwi wejściowych min. 1-2-0. 

Organizator w tym zadaniu przewidział wykonanie pracy przewozowej na poziomie 1,353 mln wzkm, co daje miesięcznie około 7450 wzkm. Szacunkowa wartość tego zadania to ok. 5,07375 mln zł bez VAT, co daje 3,75 zł netto/wzkm. Aby móc złożyć ważną ofertę w tym zadaniu należy wpłacić wadium w wysokości 140.000 zł. ZTZ zakłada dwa kryteria oceny oferty, mianowicie cena to 85% i 15% za realizację zadania autobusami wyposażonymi w jednostki napędowe EURO6. Realizacja zadania nastąpi od 1 stycznia 2017 roku i będzie trwała do 31 grudnia 2021 roku. Wnioskując, że w tym roku kończy się minibusowy przetarg na główne linie 7 i 30 - w tym pakiecie przewidziano również pojedyncze kursy linii 1, 5, 9, 16, 22, 23, 51 oraz N4, w którym wymagano trzech pojazdów i jest to właśnie to zadanie.

W drugim zadaniu ZTZ od wykonawcy wymaga dwóch autobusów wyposażonych w jednostkę napędową EURO4, wyprodukowanych po 2007 roku, posiadające 25 miejsc ? w tym 14 miejsc siedzących, wyposażonych min. w dwoje drzwi, a jedne sterowane mają być przez kierowcę. Tutaj przewidywana praca przewozowa jest na poziomie 0,42 mln wzkm, daje to miesięcznie około 3500 wzkm. 

Aby móc złożyć ważną ofertę w tym zadaniu należy wpłacić wadium w wysokości 30.000 zł. Zakłada się dwa kryteria oceny ofert ? cena to 85% i 15% za realizację zadania autobusami wyposażonymi w jednostki napędowe EURO5. Przewidywana wartość zadania szacowana jest na poziomie 1,071 mln zł bez VAT, daje to stawkę ok. 2,55 zł netto/wzkm. Prawdopodobnie to zadanie jest przeznaczone pod linie 24 i 25 ? gdzie w sieci ZTZ przewiduje się obsługę jednym pojazdem. Realizacja tego zadania rozpocznie się 1 stycznia 2017 roku i zakończy 31 grudnia 2021 roku.

Trzecie zadanie w tegorocznym przetargu Zarządu Transportu Zbiorowego, to najprawdopodobniej linie szkolne oznaczone na wyświetlaczach pojazdów np. ?PS7 Autobus Szkolny?. Tutaj wymaga się od wykonawcy siedmiu pojazdów 90-miejscowych, wyposażonych w min. 25 miejsc siedzących, jednostki napędowe spełniające normy emisji spalin EURO4, które wyprodukowane są po 2005 roku. Wszystkie pojazdy mają posiadać min. dwoje drzwi sterowanych przez kierowcę, bez stopni przy drzwiach wejściowych. 

W tym zadaniu praca przewozowa przewidywana jest na poziomie 0,493 mln wzkm. Szacowany koszt tej części przetargu wynosi 2,958 mln zł bez VAT, co daje stawkę rzędu 6,00 zł netto/wzkm. Podobnie jak w poprzednim zadaniu, ZTZ zakłada tylko dwa kryteria oceny ofert ? cenę, wartości 85%, a 15% za realizację zadania autobusami wyposażonymi w jednostki napędowe EURO5. Żeby móc złożyć ważną ofertę należy wpłacić wadium w wysokości 80.000 zł. Realizacja zadania rozpocznie się 1 września 2016 i zakończy się 30 czerwca 2021 roku.

Otwarcie ofert, przynajmniej na razie, przewidziano na 30 maja w siedzibie ZTZ o godzinie 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTZ Rybnik

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....