TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZTM Lublin wybrał operatora "pakietu konopnickiego"
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.03.2016 15:59:29 1 komentarz
ZTM postawił na dosyć ciekawy alians.

Lubelski Zarząd Transportu Miejskiego wybrał operatora, który przez niespełna siedem lat będzie obsługiwał ośmioma solówkami tzw. "pakiet konopnicki". To debiutujące w tego typu przetargach dosyć zaskakujące konsorcjum. Przewodzą mu Lubelskie Linie Autobusowe, którym partneruje Traf-Line z Pszczyny. Obie firmy przedstawiły najtańszą ofertę.

Warunki postępowania, które się rozpoczęło 20 grudnia omówiliśmy w tym tekście. ZTM szukał operatora, który przez niespełna siedem lat, do końca 2022 roku będzie obsługiwał wybrane zadania przewozowe, głównie na liniach łączących Lublin z gminą Konopnica. Zamawiający założył, że w tym okresie w ramach tego zadania zostanie wykonana praca eksploatacyjna w wymiarze do 3 643 788 wzkm. Usługi miały być świadczone ośmioma autobusami klasy maxi. Pojazdy miały być niskopodłogowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2005 roku oraz spełniać przynajmniej normę EURO4. Wymagana także była klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej oraz monitoring.

29 stycznia ZTM dokonał otwarcia ofert. Mimo dosyć małego zakresu rzeczowego zamówienia zamawiający otrzymał aż siedem propozycji. Początkową stawkę za wzkm urzędnicy oszacowali na 6,48 zł/wzkm brutto. Tylko jedna oferta nie zmieściła się w założonym kosztorysie. Więcej można poczytać o tym tutaj. Natomiast w tym tekście omówiliśmy szczegóły propozycji, które otrzymał ZTM.

Dzisiaj rozstrzygnięto przetarg. Spośród siedmiu ofert ocenia podlegało sześć. Z postępowania wykluczono konsorcjum firm ORSE, Motyl-SA oraz BP Tour. Warto przy tym dodać, że była to druga pod względem ceny oferta. Opiewała ona na 4,92 zł/wzkm brutto. Urzędnicy jednak zarzucili konsorcjum podanie nieprawdziwych informacji.

Zwycięska oferta lubelsko-pszczyńskiego aliansu opiewa na 4,83 zł/wzkm brutto. W świetle dokumentów, które partnerzy umieścili w swojej propozycji wynika, że postawili na dwie marki autobusów. To pięć MAZów (jeden 203 z 2012 roku oraz cztery roczne 103), do których udostępnienia zobowiązał się katowicki Aurex Truck. Wykaz pojazdów zamykają trzy pięcioletnie Solbusy Sm12. Udostępnić je ma Blue Line.

Jeżeli w ciągu najbliższych 10 dni nie wpłyną odwołania od rozstrzygnięcia lubelskiego ZTM dokonany wybór się uprawomocni. Nie jest tylko pewne czy LLA i Traf-Line wyjadą na trasy 1 czerwca. Spełniła się przesłanka, którą zamawiający warunkował krótszy okres obowiązywania umowy, czyli niezawarcie jej do 1 marca. W takiej sytuacji wybrany operator będzie miał maksymalnie pół roku na przygotowanie od podpisania kontraktu. Jeżeli jednak zaistnieją pewne okoliczności możliwe, że nastąpi to znacznie szybciej. 

W toku jest jeszcze jeden, dosyć duży przetarg na ośmioletnie przewozy autobusowe w Lublinie. Jednak w jego przypadku oferty poznamy później niż wstępnie zakładano. ZTM otrzymał pytania od potencjalnych oferentów, na które aktualnie udziela odpowiedzi. W efekcie urzędnicy wydłużyli termin składania ofert do 8 kwietnia. W przypadku tego przetargu należy się spodziewać bardzo dużego zainteresowania. 

Jednak to nie jedyna interesujące rzeczy, które wydarzyły się w ostatnich dniach w lubelskiej komunikacji. Niedługo opiszemy pewne wydarzenie, które jest w jakiś sposób precedensem w polskim transporcie publicznym. Przyjrzymy się jego skutkom i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy można było go uniknąć.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
LLA
Traf-Line
Meteor
Irex-1
BP Tour
Motyl
UT Piotr Gorzel
UT Edward Gorzel
Warbus
PKS Zielona Góra
PKS Tarnobrzeg
  • CCcleaner – 18.03.2016

    koniecznie opiszcie to wydarzenie .......I oglądajcie dzisiaj TVP Lublin - będzie reportaż jak autobus Irexu przejechał kobietę na przystanku.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....