TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZTM Kielce także idzie do sądu
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2017 09:21:39 13 komentarzy
ZTM Kielce także idzie do sądu

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach złożył odwołanie od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), która uznała, że spółka naruszyła przepisy wykluczając prywatną firmę z przetargu komunikacyjnego w mieście – poinformował PAP w poniedziałek dyrektor kieleckiego ZTM Marian Sosnowski.

Pod koniec września ZTM zakończył badanie ofert w przetargu na obsługę komunikacji w mieście przez najbliższe 10 lat uznając za ważną droższą ofertę, jaką złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji (MPK). Prywatna spółka Michalczewski odwołała się w tej sprawie do KIO.

Jednym z warunków zamawiającego było dysponowanie przez przystępującego do postępowania bazą transportową o określonych parametrach lub posiadanie jej w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy. ZTM w decyzji wykluczającej z przetargu prywatną firmę uznał m.in., że nie jest ona w stanie spełnić warunków dotyczących organizacji zajezdni.

W połowie października KIO uwzględniła odwołanie firmy Michalczewski i uznała, że wykluczenie tego wykonawcy z udziału w postępowaniu jest naruszeniem jednego z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczącego wykluczania wykonawcy, który nie wykazał warunków udziału w postępowaniu).

-"Składamy skargę na wyrok KIO z dn. 14 października" – poinformował PAP Sosnowski. Dodał, że odwołanie zostało złożone za pośrednictwem prezesa KIO, który w ciągu siedmiu dni musi je przesłać do Sądu Okręgowego w Kielcach, gdzie sprawa będzie rozpatrywana.

Dyrektor ZTM zaznaczył, że "dzisiaj nie chce przesądzać o wyroku sądu". Podkreślił, że MPK zadeklarowało, iż "do momentu rozstrzygnięcia przetargu, obojętnie na czyją stronę, będą wykonywać usługi przewozowe".

Podobne jak ZTM, od wyroku KIO w piątek odwołanie złożyło kieleckie MPK.

Historia przetargu

Wart ponad 600 mln zł przetarg na obsługę - od przyszłego roku przez 10 lat - komunikacji autobusowej w Kielcach i dziewięciu ościennych gminach ZTM ogłosił w kwietniu. Oferty złożyły dwie firmy: MPK - spółka pracownicza, która obecnie realizuje te usługi w mieście oraz prywatna spółka Michalczewski, która prowadzi przewozy m.in. w Radomiu, Warszawie i we Wrocławiu.

W czerwcu otwarto oferty. ZTM zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia 6,31 zł brutto za tzw. wozokilometr. Prywatny przewoźnik zaproponował 6,07 zł, a MPK - 6,57 zł.

Podczas niedawnej sesji Rady Miasta Kielce uzupełniono Wieloletnią Prognozę Finansową o dodatkowe ok. 27 mln zł, które mają być przekazane w ciągu 10 lat na usługi przewozowe. Kwota ma wesprzeć ewentualną realizację przez ZTM nowego kontraktu na przewozy w mieście - z MPK.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
ZTM Kielce
MPK Kielce
Michalczewski
KIO
 • DoscKorupcjiWKielcach – 07.11.2017

  Kielce, przeciez to nadaje sie tylko do prokuratura zarowno ZTM jak i MPK

 • ZTM Kielce – 07.11.2017

  Jak rozumieć ten artykuł?? Że ZTM chce dobrowolnie poddać się karze za spieprzony przetarg i poszedł do sądu zgłosić ten fakt?? Liczą na łaskawsze wyroki za dobrowolne przyznanie się do winy i współpracę z wymiarem sprawiedliwości ??

 • Rozsądny – 07.11.2017

  To MPK Kielce powinno być odrzucone za przekroczenie kwoty przewidzianej w przetargu !!

 • Jogi – 07.11.2017

  Unieważnijcie ten przetarg i niech MPK sama sobie daje radę a nie ZTM organizuje przetarg w którym z góry wyklucza podmiot prywatny. Jakoś w Warszawie Michalczewski dobrze funkcjonował i miał dobrą zajezdnię którą teraz wynajmuje firmie ARRIVA. Niech ZTM z MPK biorą kredyty i reformują ten komunistyczny twór. Wiadomo od lat ,ze Kielce to kolebka komunistów, więc walczą jak na towarzyszy przystało.

 • podatnik – 07.11.2017

  Panie Sosnowski, biegiem na emeryturę. Stada autobusów, dziwne godziny odjazdów. O praktycznej likwidacji 35 nie wspomnę. Już osmieszyliscie się w KIO, chcecie jeszcze sądowe potwierdzenie?

 • podatnik – 07.11.2017

  Panie Sosnowski, biegiem na emeryturę. Stada autobusów, dziwne godziny odjazdów. O praktycznej likwidacji 35 nie wspomnę. Już osmieszyliscie się w KIO, chcecie jeszcze sądowe potwierdzenie?

 • MichalK – 07.11.2017

  Michalczewski już nie prowadzi przewozów w Warszawie. Może nie był najlepszym przewoźnikiem, ale do końca kontraktu jakoś dawał radę.

 • Trotek – 07.11.2017

  Co by nie mówić w Warszawie 13 lat był i większość czasu z ponad setką autobusów. Obecnie dobija do setki we Wrocławiu i daje radę. Kielczanie nie bójcie się Michalczewskiego.

 • wyborca – 07.11.2017

  Kielczanie się nie boją Michalczewskiego, ale mają dość stad autobusów, "zreformowanych" linii (46 czy 35 jeżdżącej znikąd donikąd), pseudotaktu, który powinien być co 4-6 minut a nie co kwadrans czy idiotycznym wiat. Wymiana przewoźnika nic nie da, trzeba wymienić cały nieudolny ZTM z Sosnowskim na czele.

 • Tyle w temacie – 07.11.2017

  @Jogi, ale MPK też jest prywatne, od historycznego strajku w 2007 roku jest spółką pracowniczą, należącą tylko w 20-30 procentach do miasta. Według prawa musi być przetarg.

 • 35 owszem, ale.... – 07.11.2017

  @wyborca35 zgodzę się, trasa została zmieniona na minus i tu się zgodzę ale...Akurat trasa 46 po za zmianą pętli z Sikorskiego na os. Świętokrzyskie niczym się po za ostatnim odcinkiem nie różni. Jedyna w sumie linia za jaką mogę ZTM pochwalić, bo można ją nazwać pośpieszną, bo 80 procent trasy to bus pasy i nie jeździ skomplikowaną trasą (jednak jak na obecne warunki) między dwoma największymi osiedlami. Problem Kielc to zarząd ZTMu i zarząd MPK. Zamiast zmieniać trasy linii, unikać nakładania się tras kilku w tym samym kierunku, czy zwiększania zapotrzebowania na autobusy w godzinach szczytu to myślą, że ich pomysły są najlepsze w Polsce. Zarządu MPK niestety nie da się usunąć bo to prywaciarz w 70 procentach, a zarząd ZTMu rozliczy się dopiero po wyborach, gdy zmienimy również prezydenta.

 • olo – 08.11.2017

  Przecież MPK nawet się nie mieści w cenie którą zaproponował ZTM więc nie ma interesu prawnego aby toczyć pianę. Tak na marginesie to ze MPK dało więcej kasy niż ZTM zabezpieczył to wtopa że hej. Jestem przekonany że wiedzieli ile przeznaczy ZTM a mimo wszystko byli bardziej pazerni i teraz mają.

 • MPK i ZTM – 11.11.2017

  @olo Ale to jest MPK, firma żyjąca dziesięć lat wstecz. Prywatyzacja zawsze się równa z wejściem na rynek, gdzie znajdzie się konkurencja. Nie mówię już o ZTM-ie i widocznym kolesiostwie, które można dostrzec już z nad Bałtyku.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....