TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZKM Sochaczew kupi używanego Solarisa od... Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.05.2019 15:15:37 1 komentarz
fot. UM Sochaczew

Na ulicach Sochaczewa pojawi się nowy autobus. To najprawdopodobniej jedenastoletni niskopodłogowy Solaris Urbino 12. Zakład Komunikacji Miejskiej kupi go od Solarisa.

To egzemplarz, który od dwóćh miesięcy był dzierżawiony przez ZKM. Teraz przewoźnik po przeprowadzeniu przetargu zdecydował się na jego zakup. To jedenastoletni Solaris Urbino 12 z bardzo ciekawym pochodzeniem. Do lipca 2018 r. on oraz 27 identycznych egzemplarzy można było spotkać w Radomiu. Użytkowała je firma Michalczewski. Egzemplarz, który wybrali w Sochaczewie został odkupiony przez producenta z Bolechowa.

Przypomnijmy pokrótce jakie były ex radomskie Urbino 12. Każdym mogło podróżować maksymalnie 95 pasażerów, w tym 31 na fotelach Kiel Centra. Z niskiej podłogi jest dostępnych osiem siedzeń. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobus jest napędzany silnikiem DAF PR183, który spełnia normę Euro 4. To jednostka o pojemności niespełna 9,2 l oraz mocy 188 kW. Silnik osiąga 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz spełnia normę czystości spalin Euro 4. Zblokowano go z czterobiegową automatyczną skrzynią Voith D854.5. Przez dłuższy czas był to komplet, który był znakiem rozpoznawczym Solarisa. Teraz jednak to już historia.

Autobus jest klimatyzowany oraz monitorowany. Naturalna wentylacja przestrzeni pasażerskiej jest zapewniona przez sześć przesuwnych okien. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy Pixel z Bydgoszczy.

Solaris będzie kosztował sochaczewski ZKM 115 000 PLN netto.

Czas na "nówki"
Miasto realizuje projekt "Sochaczewski Eko-Bus". Dzięki jego realizacji magistrat kupi w tym roku pięć nowych autobusów, w tym trzy elektryczne. Trzy tygodnie temu ogłoszono przetarg na ich zakup. Piszemy o tym tutaj.

Na ten cel miasto otrzyma 7,079 mln PLN wsparcia ze środków unijnych. Prócz zakupu pięciu autobusów zostaną także zamontowane dwa biletomaty stacjonarne, wymienionych zostanie 26 wiat przystankowych, uruchomiony zostanie system dynamicznej informacji pasażerskiej, a takżepowstaną ładowarki dla elektrobusów.

Łączna wartość "Sochaczewskiego Eko-busa" to 9 929 223 PLN, a dotacja unijna z mazowieckiego RPO pokrywa prawie 72% kosztów. Cel projektu jest jeden – ograniczyć emisję spalin, hałasu, liczbę samochodów na ulicach, zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, promować rowery jako najbardziej ekologiczne środki transportu w centrach miast.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKM Sochaczew
Solaris
Michalczewski
używane
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....