TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZKM Polkowice bierze w dzierżawę 3 autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.12.2019 15:00:13
fot. ZKM Polkowice

W Polkowicach pozostają zwolennikami krótkoterminowych dzierżaw autobusów. Tym razem Zakład Komunikacji Miejskiej chce w takiej formie pozyskać trzy autobusy klasy MAXI. Jakich? Nawet osiemnastoletnich.

ZKM chce wydzierżawić autobusy na 14 miesięcy. Przez ten okres ich dostawca musi zapewnić także dostęp do części zamiennych i wszystkich płynów eksploatacyjnych, które są wymagane w cyklach obsługowych. Pojazdy mają być nie starsze niż z 2001 r. i każdy musi mieć przebieg nie większy niż 900 000 km. Dostawa musi zostać zrealizowana w ciągu 14 dni od chwili zawarcia umowy.

Co i jak?
Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11 - 13 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższe niż 3 m. ZKM dopuścił do przetargu zarówno pojazdy w pełni niskopodłogowe jak i niskowejściowe. Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez co najmniej dwa wejścia. Przewoźnik jest bardzo otwarty i dopuścił szeroki wachlarz możliwości. 

Za napęd ma odpowiadać silnik diesla. ZKM postawił jeden warunek w tej kwestii. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 3. Ma ona zostać zblokowana z jakąkolwiek skrzynią biegów. Grunt by dobór i zestrojenie powerpack'a zapewniało osiągnięcie średniego zużycia oleju napędowego na poziomie nie wyższym niż 35 l / 100 km.

Pojazdy nie muszą być klimatyzowane. Wentylacja naturalna ma być realizowana przez minimum pięć uchylnych lub przesuwnych okien, natomiast wymuszona przez nie mniej niż dwa wentylatory nadmuchowe umieszczone w suficie pojazdu. System informacji pasażerskiej ma się składać z trzech zewnętrznych tablic diodowych. Całością ma sterować autokomputer, który ZKM będzie mógł swobodnie programować.

Formalności
Nie ma ich zbyt wiele. ZKM wymaga jedynie aby oferent wykazał, że dysponuje stacją serwisową zlokalizowaną w promieniu maksymalnie 100 km od Polkowic. Propozycji nie trzeba zabezpieczać wadium.

Przetarg na używane autobusy, ale kryteriów oceny ofert dosyć sporo. Na szczęście nie są zbyt skomplikowane. Cena ma 55% wagi. 10% jest do zdobycia za skrócenie dostawy do sześciu dni od momentu zawarcia umowy. Kolejne 10% ZKM przyzna za autobusy wyprodukowane w 2011 r. lub później. Następne 10% jest za pojazdy, które wezmą na pokład co najmniej 91 pasażerów. Za automatyczną, min. trzybiegową skrzynię można zyskać 2%. 5% natomiast jest za autobusy z przebiegami do 400 000 km. Kolejne 5% jest za nadwozia w kolorze RAL 1021, a wiec brawie ZKM. 3% jest za zaoferowanie autobusów z SIP-em firmy R&G Plus z Mielca. 

Termin składania ofert mija 23 grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKM Polkowice
wymajem
dzierżawa
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....