TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZKM Gdańsk nie kupił autobusów mini, więc stawia na midi
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.07.2016 15:24:10 1 komentarz
fot. gdansk.pl

Gdański Zakład Komunikacji Miejskiej ogłosił dzisiaj przetarg, który ma poskutkować wyborem dostawcy dwóch autobusów klasy midi. Spółka na ten cel jest w stanie przeznaczyć do 1,6 mln zł netto. Czy nowe zamówienie zmiana to efekt dwóch nieudanych postępowań na zakup pojazdów klasy mini?

Dwa autobusy, które aktualnie chce kupić ZKM mają zostać dostarczone do Gdańska w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy. Do złożenia ważnej oferty konieczne jest spełnienie trzech warunków. Po pierwsze to zabezpieczenie oferty wadium w wysokości 23 000 zł. Minimalny poziom zdolności finansowej lub kredytowej ZKM określił na 1 mln zł. Warunek doświadczenia zostanie spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej dwa autobusy, które mają zostać zaproponowane spółce.

Zgodnie z tegorocznym zwyczajem przyjętym przez gdańskiego przewoźnika ocena ofert będzie dokonana na podstawie trech kryteriów. Dzięki cenie będzie można wywalczyć do 55% punktów. W ocenie technicznej maksymalna pula to 35%. Pozostałe 10% to charakterystyka ekologiczna, która będzie oceniana na podstawie wyników osiągniętych w teście SORT2.

W ocenie technicznej ZKM wziął pod uwagę cztery kwestie. W pierwszej kolejności premiowane będą autobusy z konstrukcją nadwozia wykonaną ze stali o podwyższonej wytrzymałości, dodatkowo zabezpieczoną antykorozyjnie metodą kataforezy zanurzeniowej całej, kompletnej karoserii. Pożądane jest także zastosowanie silnika tego samego producenta co pojazd. Dodatkowo mile widziany będzie układ rekuperacji oraz niezależna przednia oś. Pora na specyfikację techniczną

Nowe nabytki ZKM Gdańsk mają być autobusami o długości 9 - 10,65 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i wysokości do 3,25 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom. Spółka wymaga minimum 16 miejsc siedzących, lecz nie więcej niż 28. Przynajmniej cztery fotele mają być dostępne bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi. Wejście na pokład autobusu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2 lub 1-2-2.

Za napęd ma posłużyć czterosuwowy silnik diesla spełniający normę EURO6. Jednostka ma posiadać moc 175 - 225 kW, maksymalny moment obrotowy nie mniejszy niż 1010 Nm oraz pojemność skokową 6,6 - 8,7 l. Całość ma uzupełnić automatyczna skrzynia biegów, przynajmniej z czterema przełożeniami.

Naturalna wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być zapewniona przez przynajmniej sześć przesuwnych okien bocznych oraz dwa uchylne luki dachowe. Nie może także zabraknąć klimatyzacji o mocy minimum 30 kW.

Pojazdy muszą być monitorowane oraz wyposażone w dosyć bogaty system informacji pasażerskiej. Wymagane są trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe o wysokiej rozdzielczości. W ostatnich miesiącach widać, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród przewoźników oraz zarządców komunikacji. Będzie także wewnętrzna tablica LCD o przekątnej minimum 22". Nie może także zabraknąć głosowego zapowiadania przystanków.

Gdański ZKM wysoko stawia poprzeczkę i oczekuje dosyć bogato wyposażonych autobusów. Ale do kogo? O tym, kto będzie miał największe szanse na zwycięstwo przekonamy się najwcześniej 7 września. Na ten dzień spółka wyznaczyła wstępny termin składania ofert.

To nie jedyny w tym roku zakup gdańskiego przewoźnika. 13 czerwca ZKM podpisał z EvoBusem umowy na dostawę 21 Mercedesów Citaro C2. Będzie to dziewięć klasy maxi i tyle samo przegubowych. Stawkę uzupełnią trzy Citaro K. Będą one kosztowały spółkę niespełna 30 mln zł brutto i jeszcze w tym roku pojawią się w Gdańsku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
  • Bagno – 02.08.2016

    Napisane pd C2. Szkoda, ze w Polsce praktycznie nie ma nieustawionych przetargów na autobusy miejskie. Zawsze jest faworyt, czasem dwóch, ale nigdy nie ma w miarę równych szans dla wszystkich.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....