TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zielonogórska Komunikacja Powiatowa szuka 3 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.07.2019 14:00:19
Zielonogórska Komunikacja Powiatowa szuka 3 autobusów

Zielonogórska Komunikacja Powiatowa to przewoźnik z bardzo krótką historią. Spółka, która będzie obsługiwać powiat zielonogórski szuka pierwszych autobusów dla siebie.

Zarząd Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego w czerwcu utworzył spółkę Zielonogórska Komunikacja Powiatowa, która będzie odpowiedzialna za realizację przewozów na zlecenie związku. Administracja i baza transportowa spółki będą się mieściły się w Świdnicy. Tylko takie rozwiązanie zapewnia perspektywę skomunikowania dobrej jakości przewozami gminy Świdnica z gminami ościennymi i z Zieloną Górą.

Sam ZZPG powstał w 2016 r. z myślą o organizacji przewozów na terenie powiatu zielonogórskiego. Jego członkami są są Powiat Zielonogórski oraz dziewięć gmin: Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów oraz Zabór.

Z myślą o rozpoczęciu przewozów należąca do związku ZKP rozpoczęła poszukowania trzech używanych autobusów. Spółka nabędzie je w formie czteroletniego leasingu operacyjnego. Chodzi o używane autobusy, tożsame ze względu na model i typ, o liczbie miejsc siedzących nie mniejszej niż 53 i minimum 10 miejsc stojących.

Autobusy muszą spełniać niżej wymienione warunki techniczne:

 • a) autobus międzymiastowy, średniopodłogowy,
 • b) rok produkcji nie starszy niż 2008 lub młodszy,
 • c) całkowity przebieg w zakresie do 550 tys. km,
 • d) długość autobusu 12 m,
 • e) przestrzeń bagażowa min. 5 m3 pod pokładem oraz półki pod sufitem,
 • f) wyposażenie minimalne – wymagane: klimatyzacja, wyświetlacz LED, sterownik, regulowany fotel kierowcy, ogrzewanie postojowe, tachograf, pneumatycznie otwierane drzwi (2 szt.), ABS
Pojazdy mają być wyposażone w silniki diesla. Maja to być jednostki o pojemności skokowej 6 - 8 l i nie słabsze niż 300 KM. Będą one zblokowane z mechanicznymi, sześciobiegowymi skrzyniami biegów. Dostawa autobusów ma się odbyć do 26 sierpnia.

Na oferty ZKP czeka do 31 lipca. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena ma 80% wagi. Po 10% można wywalczyć za zaoferowanie autobusów wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2012 r. oraz każdy z przebiegiem nie większym niż 399 000 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKP Świdnica
ZZPG
używane
wynajem
leasing
 • Darek Spólnicki – 24.07.2019

  Jeśli chodzi o ZKP to ta firma na początku będzie jeździć tylko na kursach w Gminie Świdnica-w ramach granicy gminy.Czyli na ten moment będą "gminną firmą",ale z czasem będą rozwijać połączenia autobusowe także w sąsiednich gminach powiatu zielonogórskiego.Trzy autobusy do obsługi Gminy Świdnica-dość spokojny plan rozwoju spółki.Wielu twierdzi,że może zastąpić konkurencyjny PKS Zielona Góra,na którego jest coraz więcej skarg czy to w rozkładzie jazdy,czy to na stan taboru.Czy własna spółka to dobre wyjście? W moim przekonaniu tak,bo to pozwoli na kontrolę nad realizacją przewozów autobusowych w powiecie zielonogórskim przez samorządy powiatu oraz gminy i uniezależnienie się od kaprysów prywatnych operatorów czy PKS.Z drugiej strony ZKP może być tylko jednym z operatorów takiej komunikacji na terenie powiatu zielonogórskiego,jak Subbus w powiecie nowosolskim.Więc w tym wypadku może to być zachęta dla PKS-u czy busiarzy ,by poprawić jakość swoich usług przewozowych.Owszem powstała spółka,pytanie jak ma wyglądać dalszy rozwój Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej w ciągu 3-10 lat? Jaka jest gwarancja,że ZKP będzie obsługiwał każdą miejscowość powiatu zielonogórskiego? Tutaj odpowiedzi na te pytania są nieznane.Życzę nowej firmie powodzenia w działalności i w zakupie 3 autobusów.Przy okazji mam pytanie do Redakcji Transinfo-Czy byłaby szansa na wywiad w Transinfo z twórcami Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej? ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....