TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zielona Góra mówi dość. 7,2 mln zł kary dla Ursusa
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.04.2019 09:00:26 1 komentarz
Zielona Góra mówi dość i nalicza Ursusowi karę

Konsorcjum, w skład którego wchodzą Ursus i Ursus Bus, otrzymało od Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze wezwanie do zapłaty 7,2 mln zł brutto tytułem kary umownej za zwłokę w dostawach poszczególnych transz autobusów - podała giełdowa spółka w komunikacie.

MZK Zielona Góra wezwała konsorcjum także do realizacji pozostałej części umowy z listopada 2017 roku, czyli do dostawy czterech autobusów w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja 2019 roku pod rygorem odstąpienia od umowy w zakresie jej niezrealizowanej części.

"Zarząd emitenta podejmie stosowne działania w celu wyjaśnienia sprawy i zminimalizowania negatywnych skutków mogących oddziaływać bezpośrednio na spółkę" - podał Ursus w komunikacie.

43 z 47
Ostatnie dostawy zrealizowane przez Ursus do Zielonej Góry miały miejsce w styczniu. Do tej poru lubelski producent dostarczył 43 szt. autobusy Ursus CitySmile 12 LFE. Zgodnie z kontraktem, konsorcjum Ursus Bus miało dostarczyć 47 elektrycznych autobusów, czyli brakuje 4 egzemplarzy.

"Kontrakt mówi o 47 sztukach, więc jeszcze cztery zostały do odbioru. Na dzisiaj mamy oświadczenie Ursusa, że kontrakt zrealizują, termin jest negocjowany" — zapewniał jeszcze na początku tygodnia na łamach "Pulsu Biznesu" Robert Karwacki z MZK w Zielonej Górze.

Teraz widocznie sprawy zaszły za daleko i przewoźnik przestał negocjować tylko stawia twarde warunki. Przypomnijmy, że cała zielonogórska umowa opiewa na 78,4 mln zł.

Zielona Góra wzywa
Poniżej pełna treść wezwania skierowanego do Konsorcjum Ursus Bus (Wykonawcy), w skład którego wchodzą: Ursus Bus i Ursus SA. MZK wzywa do:

  • 1) wykonania zobowiązania - do realizacji pozostałej do wykonania części umowy nr 7/UE/JRP/2017 z dnia 22 listopada 2017 r. pn. "Dostawa fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich" , która została zawarta pomiędzy miastem Zielona Góra - Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze (Zamawiający), a Konsorcjum URSUS BUS (dalej Umowa), tj. do dostawy 4 sztuk autobusów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 maja 2019r. pod rygorem odstąpienia od Umowy w zakresie jej niezrealizowanej części;
  • 2) przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania Umowy do upływu 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane;
  • 3) zapłaty kwoty 7.151.425,48 zł brutto tytułem kary umownej za zwłokę w dostawach poszczególnych transz autobusów objętych Umową.

Problemy Ursusa

Przypomnijmy, że w listopadzie 2018 roku Sąd Rejonowy w Lublinie wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego Ursusa. Na początku kwietnia tego roku spółka złożyła w sądzie spis wierzytelności, plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe.

19 kwietnia spółka podawała, że - według szacunków - w 2018 roku miała 104,6 mln zł jednostkowej straty netto wobec 4,4 mln zł straty rok wcześniej.

O niedokończonych autobusowych kontaktach Ursusa pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK ZIelona Góra
Ursus
elektrobus
  • Aurelia – 29.04.2019

    Mała kara za pół roku opóźnienia. A jeszcze końca realizacji zamówienia nie widać. Już prędzej koniec Ursusa jest chyba bliższy niż koniec realizacji zamówienia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....