TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ziehl-Abegg podsumowuje rok i inwestuje w dalszy rozwój
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.02.2019 13:00:02
Ziehl-Abegg inwestuje w maszynowy park

Producent silników elektrycznych i wentylatorów - niemiecki Ziehl-Abegg - osiągnął w zeszłym roku ponowny wzrost sprzedaży o 8,1% - do 584 milionów EUR - w porównaniu z 540 milionami EUR w poprzednim roku. Do tego firma uruchomiła własną produkcję materiałów kompozytowych.

Niemiecki producent cały czas rozwija się samodzielnie, bez żadnych przejęć i w zeszłym roku przede wszystkim dobrze sobie radził w zakresie branży wentylacyjnej, gdzie firma dostarcza silniki elektryczne. I to one głównie napędziły uzyskany wzrost.

Niemcy nie poprzestają jednak na tym i cały czas inwestują w rozwój firmy - w zeszłym roku zainaugurowano produkcję włanych materiałów kompozytowych w Hohenlohe Business Park, co stanowi kamień milowy w historii firmy. Wysoce profesjonalne narzędzia umożliwiają osiągnięcie skomplikowanej geometrii w wentylatorach. Tym samym Ziehl-Abegg oferuje trzy własne technologie - stal, aluminium i materiały kompozytowe. To odróżnia ją od konkurencji.

Czas na motoryzację

Nas oczywiście najbardziej interesuje jak Ziehl-Abegg radzi sobie w segmencie elektrycznych napędów do autobusów. Jak informuje firma -"sprzedaż elektrycznego napędu w piastach kół miejskich autobusów ZAwheel jest pozytywna. Jednak w ubiegłym roku tempo sprzedaży spadło poniżej oczekiwań." Zdaniem jednak Niemców to tylko przejściowe zawirowania i prognozy na rok 2019 są optymistyczne, a jednym z najlepszych przykładów są zamówienia na piętrowe autobusy turystyczne spływające z Paryża, Londynu, Amsterdamu i Berlina.

Ziehl-Abegg przypomina też, że teraz - od premiery na IAA 2018 - elektryczne silniki ZAwheel oferowane są razem z niezależnym zawieszeniem, co sprawiło, że teraz ta aplikacja jest bardziej atrakcyjna dla innych producentów pojazdów użytkowych.

Na koniec warto dodać, że Ziehl-Abegg zatrudnia aż 4.100 pracowników (3.900 w 2018 r.), w tym samych Niemczech liczba zatrudnionych wzrosła z 2200 do 2250.

Na powyższych zdjęciach widać wysoce zaawansowane narzędzi (których koszt przekracza pół miliona euro), które Ziehl-Abegg wykorzystuje do produkcji wentylatorów z bionicznym wzorem łopatek, wykonanych ze specjalnego materiału syntetycznego ZAMid. Ponad to widać silnik windy ZAtop - bestselera w dziale napędów Ziehl-Abegg.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
silnik
Ziehl-Abegg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....