TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ziehl-Abegg podsumowuje rok i inwestuje w dalszy rozwój
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.02.2019 13:00:02
Ziehl-Abegg inwestuje w maszynowy park

Producent silników elektrycznych i wentylatorów - niemiecki Ziehl-Abegg - osiągnął w zeszłym roku ponowny wzrost sprzedaży o 8,1% - do 584 milionów EUR - w porównaniu z 540 milionami EUR w poprzednim roku. Do tego firma uruchomiła własną produkcję materiałów kompozytowych.

Niemiecki producent cały czas rozwija się samodzielnie, bez żadnych przejęć i w zeszłym roku przede wszystkim dobrze sobie radził w zakresie branży wentylacyjnej, gdzie firma dostarcza silniki elektryczne. I to one głównie napędziły uzyskany wzrost.

Niemcy nie poprzestają jednak na tym i cały czas inwestują w rozwój firmy - w zeszłym roku zainaugurowano produkcję włanych materiałów kompozytowych w Hohenlohe Business Park, co stanowi kamień milowy w historii firmy. Wysoce profesjonalne narzędzia umożliwiają osiągnięcie skomplikowanej geometrii w wentylatorach. Tym samym Ziehl-Abegg oferuje trzy własne technologie - stal, aluminium i materiały kompozytowe. To odróżnia ją od konkurencji.

Czas na motoryzację

Nas oczywiście najbardziej interesuje jak Ziehl-Abegg radzi sobie w segmencie elektrycznych napędów do autobusów. Jak informuje firma -"sprzedaż elektrycznego napędu w piastach kół miejskich autobusów ZAwheel jest pozytywna. Jednak w ubiegłym roku tempo sprzedaży spadło poniżej oczekiwań." Zdaniem jednak Niemców to tylko przejściowe zawirowania i prognozy na rok 2019 są optymistyczne, a jednym z najlepszych przykładów są zamówienia na piętrowe autobusy turystyczne spływające z Paryża, Londynu, Amsterdamu i Berlina.

Ziehl-Abegg przypomina też, że teraz - od premiery na IAA 2018 - elektryczne silniki ZAwheel oferowane są razem z niezależnym zawieszeniem, co sprawiło, że teraz ta aplikacja jest bardziej atrakcyjna dla innych producentów pojazdów użytkowych.

Na koniec warto dodać, że Ziehl-Abegg zatrudnia aż 4.100 pracowników (3.900 w 2018 r.), w tym samych Niemczech liczba zatrudnionych wzrosła z 2200 do 2250.

Na powyższych zdjęciach widać wysoce zaawansowane narzędzi (których koszt przekracza pół miliona euro), które Ziehl-Abegg wykorzystuje do produkcji wentylatorów z bionicznym wzorem łopatek, wykonanych ze specjalnego materiału syntetycznego ZAMid. Ponad to widać silnik windy ZAtop - bestselera w dziale napędów Ziehl-Abegg.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
silnik
Ziehl-Abegg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....