TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zewnętrzni kierowcy w MPK Łódź?
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.10.2015 16:28:57 3 komentarze
Zewnętrzni kierowcy w MPK Łódź?

MPK Łódź ogłosiło przetarg na świadczenie przez 3 lata usług w zakresie kierowania pojazdami należącymi do przewoźnika.

Zamówienie składa się z dwóch zadań. Część pierwsza obejmuje kierowanie pojazdami komunikacji miejskiej w wymiarze ok 16000 roboczogodzin miesięcznie przez zewnętrznych pracowników. Druga opiewa na ok 8000 roboczogodzin miesięcznie przy wykorzystaniu kierowców oraz motorniczych zatrudnionych przez łódzkie MPK. W przypadku obydwu części zamówienia umowa zostanie zawarta na 3 lata w okresie od początku 2016 r. do końca 2018 r.

Aby złożyć ważną ofertę należy przedstawić referencje poświadczające wykonanie co najmniej jednego zlecenia polegającego na kierowaniu pojazdami w transporcie drogowym osób, o wartości nie mniejszej niż 2 mln zł netto. Ten warunek będzie obowiązywał tylko w przypadku złożenia oferty na jedno z zadań. W przypadku kiedy wykonawca będzie chciał zawalczy o obie części za minimum zostaną uznane referencje na dwie usługi, każda o wartości nie mniejszej niż 2 mln zl netto lub jedną, lecz nie mniej niż 4 mln zł netto.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują dwa kryteria. Cena ma wagę 95%. Pozostałe punkty będzie można wywalczyć za wysokość kwoty odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez prowadzących pojazdy osobom trzecim zarówno w mieniu, jak i na osobie oraz za szkody wyrządzone w mieniu Zamawiającego z tytułu każdego zdarzenia. MPK zastrzegło, że nie może być to mniej niż 10000 zł. Otwarcie ofert zaplanowano wstępnie na 11 listopada.

Skąd decyzja łódzkiej spółki o outsourcingu? Prawdopodobnie jest podyktowana chęcią osiągnięcia większej elastyczności w wykorzystaniu własnych zasobów ludzkich, lukach w zatrudnieniu oraz uzyskaniem oszczędności. Zewnętrzna firma, która będzie wykonywać oba zlecenia ma to robić taniej oraz minimalizować ryzyko braków kadrowych w MPK. Jak można przeczytać w zarysie umów przewoźnik sam będzie szacował co miesiąc zapotrzebowanie na pracę wykonywaną przez zewnętrznych kierowców. Wiązać go będzie jednak przewidziany w specyfikacji średni poziom roboczogodzin wynoszący ok. 24000 rbg miesięcznie. Dla partnera, którego w przetargu wybierze MPK ma to być gwarancja, że planowanie czasu pracy nie będzie się odbywało w sposób chaotyczny i niezgodny z przepisami o pracy kierowców. Warto odnotować, że to pierwszy tak duży przetarg w Polsce na tego typu usługi. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
 • marek – 08.10.2015

  sami mało płacimy kierowcom więc wynajmiemy firmę która płaciła będzie jeszcze mniej . w ten sposób załatamy braki kadrowe. witamy w Polsce.

 • zenek – 08.10.2015

  Już widzę co to będą za kierowcy z tej firmy zewnętrznej, przypadkowi ludzie z łapanki albo tacy których już z każdej firmy zwalniali

 • lub – 08.10.2015

  W MPK Lublin poszli o krok dalej w poszukiwaniu kierowców.- Damy wam ZA DARMO prawo jazdy na autobus/trolejbus , ale trzeba je odpracować pracując 3 LATA za stawkę 10.50 zł/brutto/godzinę.-Śmiechu warte.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....