TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zawiercie z nowymi Solarisami Urbino 10,5
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.08.2019 16:00:06
fot. ZKM Zawiercie

Do Zawiercia dotarło już sześć Solarisów Urbino 10,5. To finał umowy, którą miasto podpisało z producentem z Bolechowa w listopadzie 2018 r. Autobusy objęto bogatym pakietem after sales.

Magistrat podpisał umowę z Solarisem na dostawę sześciu Nowych Urbino 10,5. Kontrakt opiewał na 7 136 460 PLN brutto. A to dało jednostkową cenę na poziomie 967 000 PLN netto. O szczegółach umowy pisaliśmy tutaj. W pakiecie same ciekawe dodatki. Po pierwsze "jamniki" również będą objęte pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Dodatkowo producent z Bolechowa zapewni materiały eksploatacyjne na każdy przegląd w trakcie okresu rękojmi.

Wersja dla Zawiercia
Każdy z sześciu zawierciańskich Nowych Urbino 10,5 umożliwia podróż ok. 80 pasażerom. 25 osób może skorzystać z dedykowanych dla Solarisa foteli Ster 8MU Ultra Light. Osiem siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Płaty drzwiowe oraz napędy dostarczył BODE.

nU10,5 dla Zawiercia są wyposażone w komplet, który cieszy się największą popularnością u polskich nabywców tego modelu. Jegp serce stanowi niespełna siedmiolitrowy silnik, którego nie musimy przedstawiać. To Cummins ISB6.7E6C 280B. Jest to niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego, naturalnie spełniająca normę Euro 6. Zblokowano ją z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1200B.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają cztery uchylne okna. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana. Najprawdopodobniej zastosowano agregat Spheros Revo. Pasażerowie mogą podładować urządzenia mobilne dzięki obecności dwóch ładowarek USB. Autobusy posiadają także system zliczania potoków pasażerskich.

Monitoring oraz system informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach bydgoskiego Pixela. Zamontowano trzy zewnętrzne tablice diodowe. W środku z kolei za kabiną kierowcy zamontowano LCD typu XID-230, który odpowiada za prezentację informacji liniowej. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków. Całością steruje i zarządza najprawdopodobniej sterownik AsteriX.

Patrząc na nowe "dziesiątki" Zawiercia i ich wyposażenie można powiedzieć, że w tej cenie i takim kształcie wymagań miasto otrzymało nieźle wyposażone autobusy. Jak więc widać wystarczy tylko pomyśleć i można kupić autobusy w bardzo dobrej cenie z bogatym serwisem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Zawiercie
UM
ZKM Zawiercie
Solaris
Pixel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....