TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zamość z przesiadkowym HUB-em i nowymi Solarisami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.04.2019 15:00:55
fot. UM Zamość

Nowoczesne centrum przesiadkowe znajdujące się przy ul. Peowiaków w Zamościu zostało oficjalnie otwarte. Prócze tego miasto pochwaliło się swoimi nowymi Solarisami Urbino 12.

HUB
Idea centrum przesiadkowego, które powstało w Zamościu opiera się na działaniu w jednym miejscu różnych środków transportu. Hub przylega do istniejącego tu przystanku kolejowego - Zamość Starówka. Dzięki uruchomieniu węzła, pasażerowie pociągów będą mogli od razu skorzystać z usług innych przewoźników - busów i autobusów, taksówek czy rowerów miejskich.

Użytkownicy mogą zostawić samochód na wyznaczonym parkingu i przesiąść się na przystanku do autobusu, busa, szynobusu bądź na rower. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. poczekalnia, skrytki bagażowe, toaleta, miejsce do przechowywania rowerów, zewnętrzne stojaki rowerowe. Cały obiekt jest monitorowany.

Projekt p.n." Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość" obejmował m.in.wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie "Park&Ride" (który ma służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

Budowa zamojskiego HUB-a pochłonęła 5 824 890,68 PLN brutto. Jego wykonawcą było zamojskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

Nowe Solarisy
W ramach projektu zakupiono także dziesięć nowych autobusów Solaris Urbino 12 dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ich kosz pozyskania wyniósł 11 450 900 PLN brutto. Pojazdy są klimatyzowane, zasilane olejem napędowym, mają m.in. tachografy i system bramek zliczających potoki pasażerskie. Nowe autobusy pojawią się na ulicach miasta lada dzień. Szczegółowo o zamojskich nU12 pisaliśmy tutaj.

Zamość wybrał może nienajbogatszy standard, ale nie sposób zarzucać miastu przypadkowego doboru poszczególnych elementów wyposażenia. Z jednej strony mamy oszczędny SIP, a z drugiej duży silnik, a więc w pewnym sensie kontrast. Kto jednak choć raz był w Zamościu ten szybko powinien wychwycić dlaczego właśnie na tak wyposażone pojazdy postawiło miasto. Całość zostałą okraszona prostym, ale bardzo ładnym malowaniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
parking
P+R
Zamość
UM
MZK Zamość
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....