TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zamość: Gubił koła przez przypadek
DZIENNIK WSCHODNI 24.02.2008 - Opublikowano: 25.02.2008 15:10:01 1 komentarz
Zamość: Gubił koła przez przypadek
Kiedy bus dojeżdżał do przystanku, coś w nim 'gruchnęło”i odpadły dwa koła. Kilkunastu pasażerów miało niepewne miny,bo auto zaczęło się chwiać. Kierowca zachował stoicki spokój... i wyprosił ludzi z pojazdu. - Na szczęście nikomu nic się nie stało - kwituje jeden z pasażerów. - Co było dalej? Ludzie przesiedli się do innego... busa.
- Na szczęście nikomu nic się nie stało - kwituje jeden z pasażerów. - Co było dalej? Ludzie przesiedli się do innego... busa.
O tym, że zamojscy busiarze często jeżdżą na złamanie karku, upychają ludzi jak sardynki, a niektórzy z nich są źle wychowani pisaliśmy wielokrotnie. Nie wszystkim się to podoba. - To nie na moje nerwy - mówi 60-latek z Tomaszowa Lub., który jakiś czas temu był pasażerem busa. - Kierowca stawał na żądanie, gdzie popadnie. Ludzie wysiadali na zakrętach! Bus był zapchany, a stojący, nie mieli się czego trzymać. W rękach mieli torby i siatki z zakupami i wpadali jedni na drugich.
Podróżni mają też zastrzeżenia do stanu technicznego niektórych busów. - Zdarzają się rozklekotane - przyznaje 30-latka, czekająca na busa do Hrubieszowa, ale z usług prywatnych przewoźników nie zamierza rezygnować. - Bo ich usługi mają dwie zalety: szybkość dojazdu i dobrą cenę... Warto byłoby jednak sprawdzić ich stan techniczny.
Co do sprawności niektórych busów rzeczywiście można mieć wątpliwości. Ten należący do zamojskiego przedsiębiorstwa 'Reni-bus”na trasie z Biłgoraja do Zamościa zgubił dwa kółka. Do zdarzenia doszło tuż za Szczebrzeszynem. Michał Łochin, właściciel firmy, bagatelizuje sprawę. - To były dwa koła tzw. bliźniaka osadzone z jednej strony - tłumaczy. - Tylko położyły się na drodze, bo pojazd miał minimalną prędkość. Powodem nie był jednak zły stan techniczny pojazdu, ale wadliwe szpilki, na których koła osadzono.
Firma Łochina ma 7 busów. Przedsiębiorca zapewnia, że stan techniczny każdego z nich jest bez zarzutu. O zgubionych kołach nie powiadomił jednak ani policji, ani Inspekcji Ruchu Drogowego. - Nie było potrzeby - tłumaczy.
Czy rzeczywiście odpadające podczas jazdy koła nie są niczym niezwykłym?
- Nie można wykluczyć, że to zdarza się przez przypadek, ale raczej wątpię - mówi Andrzej Kozioł z zamojskiej stacji obsługi pojazdów 'Admot”. - Takie historie wynikają przeważnie z zaniedbań właściciela. Jakich? Gdy np. pojazd jest przeciążony, źle dokręcono śruby mocujące koła lub nie wymieniono zużytych łożysk. Gubienie kół to rzadkość. Od lat nie naprawialiśmy takiego pojazdu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bus
Zamość
Biłgoraj
  • pasażerka – 06.05.2011

    jak możecie pisac że busiaże upychaja, jakoś nigdy nie widziałam żeby busiaż wysiadał i upychał ludzi do busa. przecież to my sami ludzie pchamy się na chama w te busy bo chcemy jechać choc dość często nie ma już miejsca to ci co jeszcze stoją dość często na schodkach drą się aby posunąć się do tyłu - choć na tyle nie ma już miejsca

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....