TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zakupowy zjazd PKS Białystok ? z 60 do 10 autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.03.2016 18:29:48 1 komentarz
Isuzu Turquoise w barwach PKS Białystok; fot.: Jarkle

PKS Białystok szuka firmy leasingowej, która dostarczy tej spółce 10 autobusów. W piątek firma ogłosiła przetarg w tej sprawie. Dwa poprzednie postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg - ogłoszony w maju 2015 r. ? opiewał na dzierżawę aż 60 fabrycznie nowych autobusów międzymiastowych. Teraz mamy w puli 10 egzemplarzy.

PKS Białystok od kilku miesięcy próbuje znaleźć firmę zainteresowaną leasingiem operacyjnym autobusów. W ostatnim przetargu, w którym oferty otwierano pod koniec stycznia wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm: Wowo z Białegostoku i Idea Leasing z Wrocławia. Wydawało się, że wszystko zmierza ku końcowi i już w lutym na trasy wyjedzie 10 nowoczesnych i klimatyzowanych autobusów marki Isuzu. ??Oferta została jednak odrzucona z powodu braków formalnych? - poinformował PAP w piątek prezes PKS Białystok Cezary Sieradzki. Stąd konieczność ponownego przetargu.

Prezes wielokrotnie wcześniej podkreślał, że nowy tabor ma uatrakcyjnić ofertę PKS Białystok. Zaznaczył, że w nowym przetargu - podobnie jak w poprzednim - PKS szuka firmy, która dostarczy 10 autobusów, w których będzie po 30 miejsc siedzących i ok. 10 stojących. Doprecyzowano w specyfikacji przetargowej inne szczegóły techniczne.

Umowa z dworcem w tle

Pod koniec lutego PKS Białystok podpisał z firmą Budner sp. z o.o. umowę ws. nowego zagospodarowania terenu dworca PKS w Białymstoku. Umowa przewiduje, że do czerwca 2017 r. będzie zbudowany nowy dworzec, stary z lat 70. będzie zburzony. Powstanie nowe zaplecze techniczne na potrzeby PKS, perony, a także galeria handlowa. Cały teren ma powierzchnię ok. 4 ha.

Jesienią 2015 r. PKS Białystok sprzedał również firmie developerskiej tereny przy ul. Fabrycznej w Białymstoku za sumę 14,9 mln zł. Pieniądze z tej transakcji nie są inwestowane w teren przy dworcu. Jak wcześniej informowały władze spółki, mają być one przeznaczone na zakup nowego taboru.

Koncentracja PKS-ów?

PKS Białystok zatrudnia ok. 260 osób, firma realizuje dziennie około 500 kursów. Tak jak PKS w Łomży, Suwałkach, Zambrowie i Siemiatyczach podlega samorządowi województwa podlaskiego. W 2011 r. po wielu dyskusjach, władze województwa podpisały z ministrem skarbu państwa umowy o nieodpłatnym przejęciu tych spółek od SP. Gdyby samorząd nie przejął wówczas PKS-ów, byłyby one przez resort sprywatyzowane. W prywatnych rękach jest w regionie jedynie PKS Bielsk Podlaski.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o tym, że marszałek województwa podlaskiego zapowiedział połączenie spółek PKS podległych samorządowi województwa w regionie w jedną spółkę.

Rzecznik marszałka Paweł Staniurski poinformował PAP, że to "jedna z możliwych koncepcji, która wymaga głębszej refleksji. "Na pewno zostanie wybrane takie rozwiązanie, dzięki któremu sytuacja spółek poprawi się możliwie najszybciej" - odpowiedział Staniurski. Wyjaśnił, że dopiero trwają prace nad koncepcją, pracuje zespół roboczy, który analizuje sytuację spółek PKS.

Pojawiły się też zapowiedzi, że po połączeniu w jedną spółkę, powstanie centrala w Białymstoku zarządzana przez jednego prezesa, marszałek uważa jednak, że za wcześnie, by o tym mówić.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Białystok
Isuzu
Wowo
tabor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....