TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zakopianka: Wypadek autobusu w Rdzawce [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.05.2019 15:30:44
Wypadek autobusu na Zakopiance; fot. Policja

Kolejny wypadek na Zakopiance.  20 maja w miejscowości Rdzawka zderzyły się cztery samochody, w tym dwa auta osobowe, jeden dostawczy i autokar którym podróżowało około 40 osób.

Jedna osoba nie żyje, a dziewięć rannych osób w poniedziałkowym - 20 maja - wypadku na zakopiance w miejscowości Rdzawka trafiło do szpitali. Droga jest nadal zablokowana w obu kierunkach – poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka poinformowała PAP, że w zdarzeniu zostało poszkodowanych w sumie około 30 osób. Wypadku nie przeżył kierowca samochodu dostawczego, który został zakleszczony w kabinie pojazdu.

Przez ciągłą linię

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym oplem poruszając się w kierunku Krakowa wyprzedzając ciąg pojazdów zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobową Mazdą, której kierowca chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na bok.

-"Mimo tego manewru doszło do zderzenia bocznego osobówek, a następnie kierujący Oplem zderzył się czołowo z samochodem dostawczym, a ten z kolei zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem, który przewrócił się na bok. Zakopianka jest nadal zablokowana policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora. Na pewno po ustaleniu dokładnego przebiegu wypadku będzie można mówić o zarzutach" - powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Policja informuje, że w miejscu, gdzie doszło do tragedii obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę.

- Kierujący osobowym oplem miał ciągłą linię. Należy poczekać na finalne wnioski związane z przyczyną tej tragedii - mówi policjantka.

Akcja ratunkowa

-"Większość doznała niegroźnych obrażeń. Niestety, pomimo resuscytacji, nie udało się uratować osoby ciężko rannej, która była zakleszczona w busie" – powiedziała Sieradzka.

Pięciu rannych na pokładach śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i helikoptera wojskowego SAR trafiło do szpitali. Kolejne cztery poszkodowane osoby zostały do szpitali przewiezione karetkami.

W miejscowości Rdzawka zderzyły się cztery samochody, w tym dwa auta osobowe, jeden dostawczy i autobus, którym podróżowało około 40 osób. Autobus przewrócił się na bok ale podróżujący nim sami zdołali opuścić pojazd - relacjonował rzecznik Małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Zakopianka jest zablokowana w obu kierunkach, a ruch samochodowy kierowany jest na objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną.

Aktualizacja 21.05 - godzina 9.00

20 maja - po godz. 19 policji i służbom drogowym udało się odblokować przejazd Zakopianką. Droga była nieprzejezdna przez ponad siedem godzin z powodu wypadku, do którego doszło w miejscowości Rdzawka. Zderzyły się tam cztery pojazdy w tym autobus. Jedna osoba zginęła, a 10 trafiło do szpitali.

Na Zakopiance po godz. 11. zderzyły się cztery pojazdy, w tym dwa auta osobowe, jeden samochód dostawczy i autobus. Autobus przewrócił się na bok, ale podróżujący nim pasażerowie sami zdołali opuścić pojazd. Kierowca samochodu dostawczego nie przeżył.

Do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie trafiło łącznie 10 osób, w tym dwie ciężej ranne. W wypadku brały udział łącznie 32 osoby, z czego zdecydowana większość to pasażerowie autobusu. Pozostali poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń i na miejscu otrzymali pomoc medyczną w specjalnie rozstawionych namiotach. W transporcie rannych uczestniczyły śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wojskowy Mi8 z 3 Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo-Ratowniczego w Krakowie-Balicach oraz karetki.

Zakopianka była zablokowana w obu kierunkach, a ruch samochodowy był kierowany na objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik podziękował służbom za sprawnie przeprowadzone działania ratownicze i zaapelował jednocześnie o ostrożność i rozwagę na drogach.

Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła nowotarska prokuratura. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym Oplem poruszając się w kierunku Krakowa wyprzedzając ciąg pojazdów zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobową Mazdą, której kierowca chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na bok. Mimo tego manewru doszło do zderzenia bocznego osobówek, a następnie kierujący Oplem zderzył się czołowo z samochodem dostawczym, a ten z kolei zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem.(PAP)

Aktualizacja 21.05 - godzina 12.00

Kierowca podejrzewany o spowodowanie tragicznego wypadku na Zakopiance w Rdzawce, został we wtorek zatrzymany i oddany do dyspozycji prokuratora – poinformował PAP zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski.

W poniedziałkowym wypadku zginął kierowca samochodu dostawczego, a 10 innych osób, głównie pasażerów autobusu, trafiło do szpitali.

"Mamy 48 godzin do podjęcia decyzji o zastosowaniu ewentualnych środków zapobiegawczych wobec podejrzewanego. Nie wykluczamy wniosku do sądu o aresztowanie. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora, ale zostały on jeszcze przesłuchany. Cały czas kompletujemy materiał dowodowy. Czeka jeszcze sekcja zwłok kierowcy, który nie przeżył wypadku" – powiedział PAP prok. Bronarski.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....