TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zachodniopomorskie: Wypadek dwóch autokarów [AKTUALIZACJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.07.2020 10:00:30
Zachodniopomorskie: Wypadek dwóch autokarów ; fot. PSP

5 lipca w miejscowości Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie) zderzyły się dwa autokary i jeden van. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób - poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Dźwirzynie w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie). Przy moście łączącym powiaty: kołobrzeski oraz gryficki zderzyły się dwa autokary rejsowe, na które dodatkowo najechał osobowy mercedes, który nie zdążył wyhamować.

Podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz z gryfickiej policji powiedział PAP, że do zderzenia pojazdów doszło na odcinku drogi między Dźwirzynem a Rogowem. Z jego informacji wynika, że dwóch kierowców było trzeźwych.

Jak z kolei przekazał PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 19 osób podróżujących pojazdami, z czego 14 zostało poszkodowanych, w tym dwójka dzieci w wieku około 10 lat.

Dodał, że obecnie wszystkie osoby znajdują się poza pojazdami. "Są zaopatrywane zarówno przez zespoły ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak również zastępy OSP i PSP" - powiedział kpt. Krzysztof Azierski. Podkreślił też, że "wszystkie osoby są przytomne".

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. Poszkodowani są transportowani do okolicznych szpitali w Kołobrzegu, w Gryficach, w Koszalinie, a także w Szczecinie. Mają złamania i stłuczenia, a jedna osoba ciężki uraz. (PAP)

Aktualizacja 06.07

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. niedzielnego wypadku w Dźwirzynie (Zachodniopomorskie), w którym zderzyły się dwa autokary i jeden bus. W wypadku poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

O wszczęciu śledztwa poinformowała PAP w poniedziałek Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

"Wstępna kwalifikacja tego zdarzenia to jest artykuł 174 paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym" – powiedziała Macugowska-Kyszka. Jak dodała, "czyn ten zagrożony jest karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności".

Jak przekazała, jest za wcześnie na informowanie o przyczynach wypadku. Kluczowe dla wyjaśnienia jego okoliczności będzie uzyskanie opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków i ruchu drogowego.

Z informacji śledczych wynika, że pojazdami biorącymi udział w wypadku podróżowało łącznie 19 osób; 14 spośród nich wymagało pomocy. Kierowcy dwóch pojazdów byli trzeźwi.

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim. Zderzyły się tam dwa autokary rejsowe, na które najechał pojazd, który nie zdążył wyhamować. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Zachodnipomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....