TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Za tydzień w Szczecinku ruszą elektrobusy Ursusa
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2018 13:00:01
Szczecinek już wie, kiedy na ulice wyjadą elektrobusy

20 grudnia szczecineckie autobusy elektryczne marki Ursus rozpoczną regularną obsługę miejskich linii. Przy okazji nowy burmistrz miasta zadeklarował szybsze wprowadzenie bezpłatnej komunikacji i kolejne e-zakupy.

Od końca listopada po Szczecinku testowo jeździ 10 elektrobusów Ursusa CitySmile 12LFE, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Pojazdy, które zostały zakupione przez Komunikację Miejską w Szczecinku przy wsparciu funduszy unijnych, na razie przechodzą testy, a kierowcy KM uczą się ich obsługi. Chodzi o inną technikę ekonomicznej jazdy "elektrykami", gdzie ważny jest jak najdłuższy proces powolnego hamowania autobusu, co z kolei dobrze wpływa na rekuperację. Kolejny element do opanowania to start, co przy elektrobusach oznacza niezłe przyspieszenie. Do tego dochodzi trochę wiedzy teoretycznej. Całość szkolenia przygotowanego przez szkoleniowców z Ursusa ma zakończyć 19 grudnia. Następnego dnia elektryczne autobusy wyjadą do normalnej eksploatacji.

Elektryczna przyszłość

Ten historyczny moment i kolejne działania na rzecz elektromobilności zapowiedział w swoim grudniowym expose burmistrz Daniel Rak.

-"Do końca tego roku na naszych ulicach pojawią się także nowe, w pełni elektryczne autobusy, element proekologicznych rozwiązań. Do połowy przyszłego roku powstaną też wiaty przystankowe wyposażone w nowoczesne systemy informacyjne. Już teraz zapowiadam, że nie jest to nasze ostatnie słowo w tej sprawie. Będziemy chcieli wymienić całkowicie tabor autobusów - zadeklarował burmistrz Szczecinka.

W kontekście tych dalszych planach to na pewno Szczecinek myśli o stacji szybkiego ładowania autobusów na pętlach autobusowych. Dzięki temu KM będzie mogła zdecydowanie wydłużyć zasięg swojej elektrycznej floty.

Szczecinecka BKM

Przypomnijmy, że w ramach swojej kampanii wyborczej Daniel Rak obiecał wejście bezpłatnej komunikacji miejskiej. Teraz - w zależności od kondycji finansowej miasta - burmistrz zamierza wprowadzić swój plan szybciej niż było początkowo zapowiadane. BKM miała wejść w życie od 2020 r. Teraz może to nastąpić nawet w połowie 2019 r.

-"Jednym z głównych punktów mojego programu jest bezpłatna komunikacja miejska. Mam nadzieję, że sytuacja finansowa pozwoli mi na wprowadzenie - przy głosach radnych - tej bardzo oczekiwanej przez mieszkańców inicjatywy i jeszcze w ciągu tego roku będziemy mogli dokonać zmian w budżecie i ją wprowadzić. Przypomnę, że początkowo miała ona wejść w życie od roku 2020. - podkreślił Daniel Rak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
KM Szczecinek
Ursus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....