TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Wrocławia do Poznania może jednak autobusem?
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2019 12:00:26
Z Wrocławia do Poznania może jednak autobusem? fot. GDDKiA

W 2,5 godziny autobusem z Wrocławia do Poznania? Od niedzieli jest już to możliwe. Czy przy ślimaczącym się kolejowym remoncie możemy spodziewać się autokarowego boomu na tej trasie? 

15 grudnia GDDKiA otworzyła ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 łączącą stolicę Dolnego Śląska z miastem na Wartą.

Ostatni, 50-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania został otwarty w weekend (14 grudnia). Chodzi dokładnie o trzy odcinki na terenie województwa wielkopolskiego (Poznań - Wronczyn, Wronczyn - Kościan Płd. i Kościan Płd. – Radomicko). Dzięki temu czas podróży między tymi dwoma miastami skróci się do 1,5 godziny samochodem i do 2,5 godziny jazdy autokarem.

Autobusem?

Aktualnie na trasie Wrocław-Poznań mamy FlixBusa, który oferuje 6 par kursów, a bilety "na jutro" kosztują od 25 złotych.

Pociągi Intercity potrafią przebyć ten odcinek w krótszym czasie, ale przebudowa kolejowej stacji Leszno i ciągnące się latami remonty torów na całym odcinku powodują, że pociągi łapią tutaj notorycznie opóźnienia. I pospieszne i regionalne.

Dlatego naszym zdaniem tą sytuacją powinni zainteresować się autobusowi przewoźnicy i zwiększyć tutaj ofertę. Jeżeli ktoś podróżuje tylko na odcinku Wrocław-Warszawa wybór autoakru teraz wydaje się być dobrą alternatywą. I nie chodzi tutaj o jakąś klasę Platinum tylko komfortową podróż bez opóźnień.

Będziemy to monitorować.

Dalsze inwestycje

Odcinki dolnośląskie "ekspresówki" zostały oddane do użytku dwa lata wcześniej, bo pod koniec 2017 roku. Jednak dopiero teraz S5 połączyło bezpośrednio Wrocław z Poznaniem. To nie koniec inwestycji. W 2022 roku będzie można przejechać S5 od autostrady A1 w okolicy Grudziądza aż do autostrady A8 na obwodnicy Wrocławia. W docelowym układzie połączy się z drogą ekspresową S7 pod Ostródą, a w dalszej perspektywie poprzez S51, S16, S61 i z wykorzystaniem planowanej S10 utworzy dodatkowy ciąg dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód - zachód.

Ponadto 25 września 2019 r. Prezes Rady Ministrów podpisał Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych, w którym został ujęty nowy fragment drogi ekspresowej S5 od Sobótki (okolice Wrocławia) do połączenia z drogą ekspresową S3 na południu województwa dolnośląskiego. Więcej o nowym odcinku wpisanym w rozporządzenie tutaj.

Budowa drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania była współfinansowana przez Unię Europejską.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....