TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Warszawy do Torunia. Mobilis dostarczył Solarisy do MZK
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.08.2018 17:00:39
fot. Mobilis, facebook.com

Mobilis dostarczył do Torunia jedenastoletnie Solaris Urbino 12. Jedyne co musi teraz zrobić Miejski Zakład Komunikacji to nakleić na autobusach numery taborowe. Solarisy pozwolą zapewne toruńskiej spółce na eliminację kolejnych wysokopodłogowych Jelczy, których jeszcze trochę użytkuje.

“Nasze pojazdy, ale już w nowych barwach, są gotowe do eksploatacji w Toruniu. Złożona przez nas oferta używanych autobusów została wybrana jako zwycięska, a my dostarczyliśmy je zgodnie z ustaleniami z MZK w Toruniu Sp. z o.o.. Cieszymy się, że skorzystają mieszkańcy miasta mając do dyspozycji więcej niskopodłogowych pojazdów, a my jesteśmy przekonani, że będą dobrze się spisywać. Dbaliśmy o ich utrzymanie przez cały czas eksploatacji w stolicy, a przed dostawą zostały dostosowane do wymogów Zamawiającego." – poinformował Mobilis na swoim profilu na Facebook'u.

Toruńskie MZK od giganta z Mościsk zamówiło łącznie siedem Solarisów Urbino 12, które wyprodukowano w 2007 roku. W opcji jest możliwość zakupienia jeszcze jednego. Transakcja opiewała na 1 025 328 PLN brutto. Cena jednostkowa wyniosła więc 104 200 PLN netto,

Mobilis zamówił łącznie w 2007 roku 52 Solarisy Urbino 12 do obsługi linii autobusowych w Warszawie. Część z nich zniknęła ze stołecznych ulic pod koniec 2016 roku. Ostatnie 27 egzemplarzy zakończyło służbę na warszawskich liniach 8 czerwca. Zastąpiły je hybrydowe MAN-y, którymi również operuje Mobilis.

Przypomnijmy pokrótce jakie były słynne Solarisy, które po stolicy jeździły z numerami A101 – A152. Każdym mogło podróżować maksymalnie 92 pasażerów, w tym 29 na fotelach Ster 6MN. Z niskiej podłogi jest dostępnych 6 siedzeń. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy są napędzane silnikami DAF PR183. To jednostki o pojemności niespełna 9,2 l oraz mocy 188 kW. Silnik osiąga 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz spełnia normę czystości spalin Euro IV. Zblokowano go z czterobiegową automatyczną skrzynią Voith D854.5. Przez dłuższy czas był to komplet, który był znakiem rozpoznawczym Solarisa. Teraz jednak to już historia.

Autobusy są klimatyzowane oraz monitorowane. Naturalna wentylacja przestrzeni pasażerskiej jest zapewniona przez 6 przesuwych okien. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy Pixel z Bydgoszczy.

8 sztuk ex warszawskich Solarisów pozwoli toruńskiemu MZK na wycofanie z eksploatacji kolejnych wysokopodlogowych Jelczy 120M. Po Toruniu jeździ jeszcze 45 autobusów z tego typu w różnych wariantach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Toruń
Mobilis
Solaris
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....