TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Katowic i Wrocławia na Sardynię. Od lata 2020
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.10.2019 12:30:48
Z Katowic na Sardynię. Od lata 2020; fot. KTW

W 2020 roku linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie z Katowic i Wrocławia do Alghero na Sardynii - poinformowali przedstawiciele przewoźnika.

Z Wrocławia od kwietnia

Nowe połączenie do Cagliari z Wrocławia będą realizowane od kwietnia 2020 roku. Bilety są już dostępne. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Pierwszy samolot odleci na Sardynię 3 kwietnia 2020 r.

Za podróż w obie strony na początku kwietnia zapłacimy około 351 zł.

Samoloty z Wrocławia w poniedziałki i piątki wystartują o godz. 7.25. W Cagliari wylądują o godz. 9.50. Podróż według rozkładu potrwa 2 godziny i 25 minut. Z kolei start z Cagliari zaplanowano na godz. 10.15. Lądowanie we Wrocławiu o godz. 12.40.

- Loty na Sardynię uzupełniają niezwykle bogatą siatkę połączeń na południe Europy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – Podróżni mają do wyboru kilkanaście atrakcyjnych niskokosztowych kierunków w Portugalii, Hiszpanii, Grecji, czy właśnie we Włoszech. Cieszymy się, że do tej grupy dołącza włoska Sardynia – druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym.

Od czerwca z KTW

Jak wynika z wcześniejszych informacji Ryanaira oraz Katowice Airport, linia lotnicza począwszy od rozkładu zima 2019/2020 (przełom października i listopada) uruchomi na tym lotnisku bazę operacyjną. Przewoźnik ma umieścić w Katowicach dwa samoloty pod kątem połączeń regularnych i uruchomić 12 takich kierunków.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami ma to być: dziesięć połączeń tygodniowo do Dortmundu, cztery tygodniowo do Kijowa, po trzy tygodniowo do Kolonii/Bonn, Oslo-Torp, Manchesteru i Odessy, po dwa połączenia na tydzień do Bolonii, Brindisi, Cork, Goeteborga i Katanii oraz jedno w tygodniu do Pafos.

W aktualnym rozkładzie letnim linia oferuje z Katowic sześć kierunków: Ateny, Birmingham, Dublin, Edynburg, Londyn-Stansted i Mediolan-Bergamo. Wszystkie trasy z tegorocznej, letniej siatki połączeń dostępne mają być też w rozkładzie zimowym. Oznacza to, że zimą Ryanair zaoferuje z Katowic osiemnaście połączeń regularnych.

Dodatkowo, według wspólnej informacji przewoźnika i lotniska zamieszczonej na profilu Katowice Airport na Facebooku, 2 czerwca 2020 r. Ryanair uruchomi sezonowe połączenie z Katowic do Alghero na Sardynii. Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty do 29 września 2020 r.

Ryanair w KTW

Ten niskokosztowy przewoźnik lotniczy zadebiutował w Katowice Airport w listopadzie 2007 r. połączeniem do Dublina. Zgodnie z zapowiedziami docelowo chce tam bazować sześć samolotów linii - w tym cztery czarterowe. Obecnie Ryanair ma w Polsce pięć baz operacyjnych: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu i w Modlinie.

Katowice należą do największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 r. z jego siatki połączeń skorzystało 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w przewozach czarterowych i regionalnym w transporcie cargo.

Zarządzające lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotniczego prowadzi szereg inwestycji. We wrześniu br. rozpoczęło rozbudowę tamtejszego terminalu pasażerskiego B. Powierzchnia obiektu, obsługującego odloty do lotnisk w strefie Schengen, wzrośnie o 40 proc., a przepustowość całego portu zwiększy się z 6 do 8 mln pasażerów rocznie. Prace mają potrwać do końca pierwszego półrocza 2021 r.

Równolegle z tym projektem GTL pracuje nad koncepcją zagospodarowania centralnej części portu. W dokumencie określona zostanie wielkość i lokalizacja nowego, centralnego terminalu pasażerskiego wraz z powiązanymi z nim: nowym systemem dróg wewnętrznych, parkingów oraz drugim hotelem i biurowcem.

Na podstawie tych analiz władze lotniska zdecydują o skali kolejnych inwestycji związanych z rozwojem infrastruktury terminalowej i parkingowej.

Według wcześniejszych zapowiedzi GTL zakłada budowę infrastruktury, która umożliwi obsłużenie od 10 do 12 mln pasażerów rocznie; w przyszłym roku ma ruszyć konkurs architektoniczny na projekt nowego, niezależnego terminalu pasażerskiego. Do 2025 r. w Katowice Airport ma powstać również drugi terminal cargo.

Już w październiku br. powinien zakończyć się drugi etap rozbudowy płyty postojowej cargo, o stanowiska dla czterech samolotów kodu C (np. Airbus A320/Boeing 737). Obecnie w KTW mogą parkować jednocześnie 32 samoloty kodu C. GTL zainwestuje też w bazę obsługi technicznej samolotów oraz centralną wartownię.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....