TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wypadek autokaru na A1 [AKTUALIZACJA / FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.08.2020 10:00:35
Wypadek autobusu na A1 [AKTUALIZACJA]; fot. GITD

Na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie), w kierunku Gdańska, doszło w sobotę rano, 15 sierpnia, do wypadku autokaru przewożącego dzieci. Kilkanaście osób jest rannych.

"Według bardzo wstępnych ustaleń - bo służby skupiają się teraz na akcji ratunkowej - autokar zjechał z drogi, przebił bariery i uderzył w pobocze" - poinformował PAP kom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

16 osób zostało zabranych do szpitala, a sześć osób, w tym kierowca, jest w poważnym stanie, po wypadku autokaru przewożącego dzieci na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie) - poinformował w sobotę PAP mł. asp. Piotr Basarab z pomorskiej straży pożarnej.

Autokarem podróżowało 31 osób. Do wypadku doszło przed godz. 6. Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach.

Pojazdem podróżowały dzieci z Żywca (Śląskie) udające się na wypoczynek do Mikoszewa (Pomorskie).

-"Pozostaje usunięcie wraku autobusu. Ruch na autostradzie był zablokowany na dwie godziny, ale policja zorganizowała objazdy. W tej chwili najważniejsze jest zaopiekowanie się wszystkimi poszkodowanymi. Zmartwiło nas, że w tym wypadku była tak duża liczba dzieci, ale na razie ten stan tych osób, które najbardziej ucierpiały, nie budzi większego niepokoju. To nie są jeszcze takie pewne wiadomości, trzeba jeszcze przeprowadzić wszystkie badania" - powiedział na briefingu prasowym Drelich.

Pierwsze ustalenia

-"Wyglądało to na katastrofę w ruchu lądowym. Autokarem podróżowało 31 osób - były to dzieci i młodzież z opieką dorosłych. Wszystkie osoby z autokaru są już zabezpieczone, są pod opieką. Trzy osoby po triażu są zakwalifikowane jako czerwone, osiem osób jako żółte, 20 osób jako zielone. Te dane się zmieniały. Po takim przewróceniu autokaru nie wszystkie objawy są od razu widoczne. O tym, czy dzieci pozostaną na wakacjach na Pomorzu, decyzje podejmą rodzice" - mówił Drelich.

Pomorski komendant wojewódzki PSP w Gdańsku Piotr Socha dodał, że jako pierwsi na miejscu na wypadku dotarli strażacy z OSP w Swarożynie. "Większość osób znajdowała się poza wrakiem. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wyciągnęliśmy jedną osobę. W akcji ratunkowej wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce LPR" - poinformował.

Poszkodowanym pasażerom pomagał na miejscu psycholog z PSP. Dla rodzin dzieci jadących autokarem wojewoda pomorski uruchomił infolinię: (58) 301 17 34.

Jak podała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. (PAP)

Aktualizacja 17.08

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 51-letni kierowca autokaru, który w sobotę rano wypadł z autostrady A1 w kierunku Gdańska w Stanisławie (Pomorskie). Na skutek wypadku jedna osoba jest w stanie ciężkim, a trzy w stanie średnim.

Jak powiedziała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, 51-letni kierowca usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

-"To przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności" - powiedziała PAP Wawryniuk.

51-letni kierowca składał wyjaśnienia przed prokuratorem. Jak dowiedziała się PAP, mężczyzna twierdzi, że przed wypadkiem poczuł ukłucie w klatce piersiowej i stracił świadomość. Nie pamięta samego wypadku. Miał się ocknąć już po zdarzeniu.

-"Prokuratorzy będą weryfikować wyjaśniania kierowcy" - dodała Wawryniuk.

Autobusem jechało 31 osób. Podróżowało nim 22 dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, z Żywca (Śląskie) jadących na wypoczynek wakacyjny do Mikoszewa (Pomorskie). Pozostali to dorośli, w tym opiekunowie.

Poszkodowani trafili ogółem do pięciu szpitali w Gdańsku, a niektórzy także do szpitali w Starogardzie Gd., Tczewie, Kościerzynie, Elblągu (Warmińsko-mazurskie) i w Grudziądzu (Kujawsko-pomorskie).

Okoliczności wypadku autokaru wyjaśnia prokuratura. Policja podała, że kierowca był trzeźwy. (PAP)

Zobaczcie miejsce wypadku na filmie GITD:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....