TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wypadek autobusu w Kabikiejmach [AKTUALIZACJA]
PAP - Opublikowano: 23.01.2019 13:40:50
Wypadek autobusu w Kabikiejmach fot. Gazeta Olsztyńska

W środę - 23 stycznia - w południe w Kabikiejmach autobus zderzył się dwoma autami osobowymi.

W wypadku z Kabikiejmach zginęły 3 osoby dorosłe, 11 lekko rannych dzieci jest transportowanych do szpitala dziecięcego w Olsztynie - podał PAP rzecznik prasowy straży pożarnej Rafał Melnyk. Melnyk podał PAP, że ofiary śmiertelne to dorośli podróżujący autami osobowymi.

"11 dzieci podróżujących autobusem ma lekkie obrażenia ciała, są przewożone do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Razem z nimi jedzie opiekunka, która będzie informować rodziców i zajmować się dziećmi" - podał PAP Melnyk.

Rzecznik szpitala dziecięcego w Olsztynie Grzegorz Adamowicz powiedział PAP, że szpital oczekuje na karetki, które przywiozą po 3-4 dzieci. "Ich stan ogólny jest dobry wedle tego, co mówią nam osoby obecne na miejscu" - powiedział Adamowicz. Zapewnił, że szpital jest gotowy na ich przyjęcie.

Melnyk, który dotarł na miejsce tragicznego wypadku, podał PAP, że autokarem podróżowały dzieci w wielu 7-12 lat. Wracały one do Olsztyna z wycieczki. W woj. warmińsko-mazurskim od poniedziałku są ferie, wyjazd dzieci był zorganizowaną formą wypoczynku.

Melnyk podał PAP, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, warunki drogowe były dobre: asfalt był suchy i czarny, świeciło słońce. Przyczyny wypadku nie są znane. Droga będzie zablokowana przez ok. 5 godzin.

fot. TVN24.pl

Aktualizacja z godziny 14.30

W wypadku z Kabikiejmach uczestniczyło pięć pojazdów, a nie jak pierwotnie podawano - trzy. Były to 3 auta osobowe, bus transportowy i autobus - podała PAP policja. W autobusie, który uczestniczył w wypadku jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna.

Izabela Kołpakowska z policji, która jest obecna na miejscu zdarzenia, podała PAP, że w wypadku uczestniczyły auta volkswagen passat, seicento, opel, bus transportowy i autobus. "Ofiary to mężczyzna i kobieta podróżujący passatem oraz kierowca seicento" - podała Kołpakowska.

Prawdopodobnie para jadąca passatem to małżeństwo. Mieli ok. 60 lat. Policja ustala ich tożsamość.

Sławomir Filipowicz z olsztyńskiej straży pożarnej podał PAP, że autokarem jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci w wieku 7-12 lat wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna. 11 rannych dzieci trafiło już 4 karetkami pogotowia do olsztyńskiego szpitala dziecięcego.

"Wszystkie dzieci uczestniczące w wypadku otrzymały od nas misie ratownicze i zostały zaopatrzone w koce termiczne" - zapewnił Filipowicz. Dzieci, którym nic się nie stało, już trafiły do Olsztyna.

Do wypadku doszło we wsi Kabikiejmy pomiędzy Olsztynem a Dobrym Miastem na prostej drodze. Warunki drogowe były dobre.

Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej. Wkrótce na miejsce ma dotrzeć prokurator.

Policja nie podaje przyczyny zdarzenia. Droga będzie zablokowana przez ok 5 godzin. Objazd wyznaczono drogą serwisową biegnącą wzdłuż drogi krajowej.

Aktualizacja z godziny 15.00

Pierwotnie policja podawała, że ofiary śmiertelne to małżeństwo jadące passatem i kierowca seicento. Policja skorygowała te informacje i podała PAP, że ofiarami śmiertelnymi są sami mężczyźni. Ich tożsamość nie jest znana.

W środę w południe w Kabikiejmach na trasie Dobre Miasto-Olsztyn zderzyło się pięć pojazdów: trzy auta osobowe, bus transportowy i autobus, który przewoził dzieci. Do wypadku doszło w lesie, na prostym odcinku szosy. Asfalt był czarny i suchy, świeciło słońce. Przyczyny wypadku nie są znane. Autobus został uderzony od przodu. Wraki aut osobowych zostały przez służby zasłonięte. Według nieoficjalnych informacji jedno z aut mogło wyprzedzać "na trzeciego".

W autobusie, który uczestniczył w wypadku, jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci w wieku 7-12 lat wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna. 11 rannych dzieci trafiło już 4 karetkami pogotowia do olsztyńskiego szpitala dziecięcego.

"Ich stan jest dobry, zapewne większość dziś wróci do domów. Mają podrapane buzie, są potłuczone. W najbliższych godzinach okaże się, czy któreś z dzieci zostanie na noc w szpitalu" - podał PAP rzecznik prasowy olsztyńskiego szpitala dziecięcego Grzegorz Adamowicz.

Wszystkie dzieci uczestniczące w wypadku otrzymały od strażaków misie ratownicze i zostały zaopatrzone w koce termiczne. Te dzieci, którym nic się nie stało, już trafiły do Olsztyna.

W miejscu wypadku pracuje prokurator, droga będzie zablokowana jeszcze przez ok. 4 godziny. Auta osobowe objeżdżają wypadek drogą serwisową, ciężarówki muszą czekać na odblokowanie miejsca wypadku.

Aktualizacja z godziny 17.00

Wszystkie 11 dzieci uczestniczących w wypadku w Kabikiejmach (warmińsko-mazurskie) zostało wypisanych do domu - poinformował PAP rzecznik prasowy szpitala dziecięcego w Olsztynie Grzegorz Adamowicz.

Dzieci trafiły do szpitala, ponieważ autokar, którym wracały do Olsztyna z basenu w Dobrym Mieście uległ w Kabikiejmach wypadkowi. W zderzeniu autobusu i dwóch innych aut zginęło trzech mężczyzn.

W autobusie, który uczestniczył w wypadku, jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. 11 rannych dzieci przewieziono do olsztyńskiego szpitala dziecięcego. Jego rzecznik Grzegorz Adamowicz poinformował PAP, że po kilku godzinach wszystkie dzieci zostały wpisane do domów.

"Stan dzieci jest dobry, nie ma potrzeby ich hospitalizacji" - podkreślił Adamowicz.

Wszystkie dzieci uczestniczące w wypadku otrzymały od strażaków misie ratownicze i zostały zaopatrzone w koce termiczne. Dzieci, którym nic się nie stało innym autokarem wróciły do Olsztyna.

W miejscu wypadku wciąż pracuje prokurator, droga jest zablokowana. Auta osobowe objeżdżają wypadek drogą serwisową, ciężarówki muszą czekać na odblokowanie miejsca wypadku.(PAP)

Aktualizacja z godziny 19.00

Informacja drogowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie poinformowała, że droga w Kabikiejmach jest już przejezdna - najpierw pracę zakończył prokurator, następnie droga została sprzątnięta.

W południe w Kabikiejmach na trasie między Olsztynem, a Dobrym Miastem doszło do wypadku, w którym zgięły trzy osoby. W wypadku uczestniczył m.in. autokar przewożący dzieci. W wyniku lekkich obrażeń 11 dzieci trafiło do szpitala w Olsztynie ale po kilku godzinach wszystkie zostały wypisane do domów.

Dzieci wracały do Olsztyna z basenu w Dobrym Mieście.

Policja nie podała przyczyn wypadku. Wiadomo jedynie, że oprócz autobusu w zdarzeniu uczestniczył transportowy bus i trzy auta osobowe. Ofiary śmiertelne to dwie osoby podróżujące volkswagenem i kierowca seicento.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Warmińsko-Mazurskie
  • Michał Kamiński – 23.01.2019

    I na tym przykładzie widać że normalny autobus jest bezpiecznym pojazdem - aż strach pomyśleć ile byłoby ofiar gdyby dzieci jechały busem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....