TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wyniki Scania za trzy kwartały 2019 roku
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2020 13:00:27
Wyniki Scania za trzy kwartały 2019 roku

W ciągu pierwszych 9 miesięcy ubiegłego roku Scania wykazała wzrost sprzedaży netto o 15 % do 113 815 milionów SEK (10,7 miliarda euro), ale popyt na autobusy i autokary okazał się nieco niższy. Zysk w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku wzrósł do 13 889 milionów SEK (1,3 miliarda euro), co dało marżę operacyjną w wysokości 12,2 %.


Analiza wyników

Na wynik pozytywnie wpłynęły wyższe wolumeny w sektorze pojazdów i usług oraz w sektorze ciężarówek, podobnie jak efekty walutowe. Popyt na autobusy i autokary był nieco niższy w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku niż w poprzednim roku, podobnie jak popyt w obszarze biznesowym silników, związany głównie z niższym wolumenem zamówień w Azji. Sytuacja popytowa jest teraz słabsza niż wcześniej, a liczba zamówień na ciężarówki spadła o 8 procent w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku w porównaniu z okresem wcześniejszym. Zapotrzebowanie na samochody ciężarowe w Europie spadło, ponieważ klienci wydają się obecnie niepewni co do rozwoju rynku. W Ameryce Łacińskiej popyt wciąż się odradza w powolnym tempie. Niepewność związana z handlem światowym nadal ma negatywny wpływ na zamówienia pochodzące z Azji i Eurazji. Przychody z usług wyniosły rekordowo wysoki poziom 21,5 mld SEK (2,02 mld EUR), co stanowi wzrost o 10 %.

Wejście w elektryki

Na Busworld miała swoją premierę nowa Scania Citywide: pierwszy w pełni elektryczny autobus Scania produkowany seryjnie dla ruchu miejskiego oraz pierwszy model w nowej generacji autobusów i autokarów.

"Zelektryfikowane autobusy i ciężarówki będą odgrywać kluczową rolę w osiągnięciu bezemisyjnego systemu transportu w dłuższej perspektywie", mówi Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania. Podkreśla jednak, że "abyśmy mieli szansę osiągnąć cel porozumienia paryskiego, konieczne są rozwiązania dotyczące paliw odnawialnych. Scania od dawna inwestuje, aby móc zaoferować szeroki pakiet rozwiązań w zakresie transportu i transportu publicznego, w których pojazdy działają na paliwach odnawialnych".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
wyniki finansowe
Szwecja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....