TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocław przeprasza za ? brak autobusów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 14.04.2015 14:54:58 2 komentarze
Wrocław przeprasza za ? brak autobusów

W poniedziałek  (13 kwietnia) 13 autobusów MPK Wrocław nie wyjechało na linie. Zdaniem przewoźnika zadecydował o tym nowy system pracy zaplecza technicznego, który jest teraz szczelniejszy i nie pozwala na wysłanie w trasę niesprawnych pojazdów. Generalnie chodzi o to, by wszelkie usterki wyłapać przed wyjazdem autobusu w trasę, by zminimalizować liczbę awarii na trasie i związanych z tym utrudnień dla pasażerów.??W trosce o bezpieczeństwo naszych pasażerów podjęliśmy decyzję o tym, że 13 autobusów nie wyjedzie w poniedziałek w porannym szczycie na linie. Mimo wysłania autobusów awaryjnych, nie udało nam się pokryć wszystkich utraconych kursów, za co serdecznie przepraszamy naszych pasażerów??mówi Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK Wrocław. Warto też podkreślić, że reakcja firmy na poniedziałkową ?plamę?była błyskawiczna ?14 kwietnia wprowadzono trzecią, nocną zmianę technicznych kontrolerów.

1 Nowa jakość obsługi technicznej pojazdów MPK Wrocław oznacza codzienną kontrolę techniczną 100 procent autobusów zjeżdżających z pracy na linii. Dziennie na wrocławskie trasy wyrusza około 300 pojazdów. Całość prac jest realizowana w nowym obiekcie w zajezdni przy ul. Obornickiej, gdzie aktualnie stacjonują wszystkie autobusy przewoźnika. Pojazdy przeglądane są przez wykwalifikowanych kontrolerów technicznych. W ciągu pierwszych dni pracy na hali przeglądowej odnotowano usterki w co drugim pojeździe, co spowodowało nawarstwienie się prac w warsztatach MPK. ??W ciągu pierwszych dni pracy na hali przeglądowej odnotowaliśmy usterki w co drugim pojeździe. Większość z nich to wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelności układów pneumatycznych, ale też m.in. usterki drzwi czy przepalone żarówki, itd. Kontrolerzy nie przymykają oka na żaden drobiazg. Poważne usterki kierowane są od razu na warsztat, te drobniejsze czekają na swoją kolejność??podkreśla Agnieszka Korzeniowska.

A jak do tej pory wyglądały codzienne przeglądy autobusów? To kierowcy samodzielnie oceniali stan pojazdu, a kompleksowe przeglądy były wykonywane co jakiś czas, czyli standardowo po 10, 20 i 25 tysiącach kilometrów oraz raz na 6 miesięcy ?podczas tzw. przeglądów rejestracyjnych. Teraz badania wykonują codziennie wyznaczeni do tego kontrolerzy MPK Wrocław.   MPK Wrocław ma jeszcze w swoim taborze ponad 20-letnie autobusy marki Jelcz, których właściwe utrzymanie wymaga intensywnych działań warsztatowych. Ale jest nadzieja, że to się wkrótce zmieni. 15 czerwca br. pracę na 17 liniach rozpoczyna podwykonawca, firma ITS Michalczewski z Radomia, który zapewni 69 nowych pojazdów. Wtedy spółka będzie mogła zlikwidować kilkadziesiąt swoich najstarszych i najbardziej awaryjnych autobusów. Do tego momentu MPK zreorganizuje pracę zaplecza technicznego i uruchomi trzecią ?nocną zmianę zaplecza technicznego. To powinno pomóc.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
zajezdnia
  • wrocławianin – 15.04.2015

    Lepiej niech zaczną w końcu sensownie dobiera rozmiar taboru. Na linii K około 7 rano zawsze jeżdżą krótkie autobusy i regularnie ludzie się nie mieszczą. Natomiast wieczorami puszczają przegubowce, które śmigają bez pasażerów!

  • pasazer – 30.04.2015

    MPK Wrocław od dłuższego już czasu cofa sie w rozwoju. Nie pomoże podwykonawca ani rozbudowana zajezdnia, jak się tak zarządza

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....