TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocław o komunikacyjnym rekordzie. Z pokładu eCitaro [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.05.2020 09:00:13
Wrocław o komunikacyjnym rekordzie. Z pokładu eCitaro [FILM]; fot. MPK Wrocław

Prezydent Wrocławia poinformował o komunikacyjnym rekordzie w … elektrycznym autobusie eCitaro, który od 7 maja MPK Wrocław będzie testować przez miesiąc.

W czwartek, 7 maja rano wrocławianie mogą go zobaczyć na liniach 111 i 143, a po południu na linii 111.

Testy elektryka

Jak informuje MPK Wrocław, eCitaro to nie tylko autobus z napędem elektrycznym, ale pojazd zupełnie nowej generacji. Posiada m.in. czujniki obciążenia osi, które rejestrują dane i przesyłają informacje o liczbie pasażerów. Umożliwia to odpowiednie automatyczne ustawienie temperatury wnętrza.

MPK Wrocław na ten moment posiada w swojej flocie 167 autobusów z najnowszą normą spalania Euro 6. Łącznie dysponuje 329 autobusami, a także setką pojazdów podwykonawców, które posiadają w swojej flocie wyłącznie autobusy spełniające aktualne normy.

W zeszłym roku MPK Wrocław testowało autobusy nieemisyjne, takie jak Mercedes-Benz Conecto NGT i Solaris Urbino 12 Electric.

Komunikacyjny rekord

-"Dzisiaj testujemy eCitaro i pracujemy nad pozyskaniem zewnętrznego dofinansowania na zakup zeroemisyjnych autobusów. Ale dziś jesteśmy w autobusie dlatego, że mamy ważne newsy dotyczące komunikacji miejskiej – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Mamy rekord! Jeszcze nigdy w historii Wrocławia nie było na trasach tak wielu autobusów i tramwajów równolegle. Dokładnie 603 pojazdy! Łącznie, zgodnie z planem, kursują dziś 393 autobusy i 210 tramwajów. Na wprowadzenie tych ogromnych zmian, czyli stworzenie całkowicie nowego rozkładu mieliśmy dosłownie kilka dni. Skoncentrowaliśmy się na tym, aby w szczycie autobusy i tramwaje kursowały dziś co 12 minut, a poza szczytem co 15-20 minut. Udało się!"

Tym samym od 6 maja Wrocław powoli będzie "odmrażał" zastopowaną przez epidemię koronawirusa komunikację miejską. Autobusy i tramwaje wracają do roboczych rozkładów jazdy, MPK otwiera Biuro Obsługi Pasażera oraz Biuro Rzeczy Znalezionych. W życie wchodzą usprawnienia na liniach 110 i 129 z pakietu zapowiedzianego jako "wiosenny program autobusowy".

-"To fakty i powód do dumy. Także dlatego, że rozwój komunikacji miejskiej to mój priorytet. Chcę, aby wrocławianie mieli możliwość szybkiego, komfortowego i niezawodnego poruszania się po mieście. Dlatego budujemy nowe trasy, dlatego remontujemy torowiska i unowocześniamy tabor. W ciągu niespełna dwóch lat na ulice wyjechało blisko 200 nowych autobusów! Dzięki tym inwestycjom 85 proc. wrocławskich autobusów ma klimatyzację a wiek naszego taboru spadł do niecałych 5 lat. Działamy! – powiedział Jacek Sutryk.

Zobaczcie te wypowiedź prezydent na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....