TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wojskowe oświadczenie MAN [CENY]
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.08.2017 13:40:54 5 komentarzy
Wojskowe oświadczenie MAN [CENY]

Na fali ogólnopolskiego zainteresowania przetargiem na zakup wojskowych autokarów, publikujemy oświadczenie spółki MAN Truck & Bus Polska. Podajemy też dokładne ceny autobusów, jakie zaoferowano w tym zamówieniu.

Zaczynamy od kosztów, bo wcześniej podaliśmy w InfoBusie informację, że oferta MAN przekroczyła budżet zamawiającego o ponad 8 mln brutto. Okazało się to nieprawdą, za co przepraszamy wszystkie strony i Czytelników, których mogliśmy wprowadzić w błąd.

Spółka MAN Truck & Bus Polska zaproponowała 2 Regionalne Bazie Logistycznej łącznie 26 autokarów typu New Lion`s Coach (18 szt. gwarantowanych i 8 szt. w opcji) za sumę 29 577 150,72 PLN brutto / 24 046 464 PLN netto / co daje jednostkową cenę netto New Lion`s Coach na poziomie 924 864 PLN netto.

Z kolei wojskowy budżet wynosił 21 187 980 PLN brutto / 17 226 000 PLN netto dla 18 szt. gwarantowanych autokarów, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 957 000 PLN netto. To oznacza, że oferta MAN zmieściła się w kwocie przeznaczonej przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, co z kolei umożliwiło szybkie podpisanie stosowanej umowy, co miało miejsce 11 sierpnia 2017 r.

MAN oświadcza

-"W związku z informacjami dotyczącymi wygranego przez firmę MAN Truck & Bus Polska przetargu i podpisanej w dniu 11.08.2017 r. umowy na dostawę autobusów turystycznych dla Ministerstwa Obrony Narodowej i sugestiami o nieprawidłowościach dotyczących procedury przetargowej firma MAN Truck & Bus Polska oświadcza, że złożyła ofertę w zgodzie z ustawą o zamówieniach publicznych.

Ze strony naszej firmy wszelkie procedury i terminy zostały zachowane i realizowane w zgodzie z obowiązującym prawem, mimo kilkukrotnej zmiany terminu zamknięcia przetargu oraz zmian wymogów technicznych przetargu i specyfikacji pojazdów. Nasza oferta została uznana za ważą i jedyną, czego konsekwencją było podpisanie umowy na dostawę autobusów turystycznych MAN.

Firma MAN nie toleruje jakichkolwiek nieuczciwych praktyk biznesowych lub niezgodnych z prawem zachowań. W swoim postępowaniu zawsze przestrzega prawa oraz wewnętrznych reguł Compliance, oraz kodeksu postępowania Code of Conduct które są dodatkowym źródłem kontroli wewnątrz organizacji.

W latach 2015 i 2016 również przystępowaliśmy do przetargów na dostawę wysokiej klasy autobusów turystycznych wygrywając te przetargi. Łącznie w tym okresie dostarczyliśmy 90 autobusów turystycznych MAN Lion's Coach.

W Polsce firma MAN obecna jest od prawie 25 lat zatrudniając w swoich zakładach produkcyjnych w Niepołomicach i Starachowicach oraz centrum finansowo księgowym w Poznaniu oraz spółce sprzedażowo-serwisowej prawie 4000 pracowników.

W latach 2012 i 2013 firma MAN zdobywała tytuł Top Employeer – najlepszy pracodawca. W regionie świętokrzyskim MAN jest jednym z największych pracodawców, zatrudniając ponad 2500 osób, angażując się w liczne projekty społeczne i edukacyjne. Rocznie w fabryce w Starachowicach produkowanych jest ok 1500 autobusów miejskich, dostarczanych na cały świat. W latach 2015-2016 zakład w Starachowicach został gruntownie zmodernizowany, a wartości inwestycji przekroczyła 40 mln euro."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wojsko
MAN
Lion`s Coach
 • miszon – 25.08.2017

  Autosan wtopił. Ciekawe ile osób za to odpowie. Pewnie już kilka poleciało

 • smieszek – 25.08.2017

  Czy w takim razie jest szansa że rząd obraził się na autosana i teraz wspierać będą Ursus Bus?

 • telekom – 25.08.2017

  No ciekaw jestem jak sobie MAN poradzi. Najwązniejsze że nie solaris, bo do tego nie ma co wsiadać

 • d – 26.08.2017

  @śmieszek: rzeczywiście śmieszek. @telekon: a co, siedziałeś? BUAHAHAHAHAHAH

 • co tu gadać bzdury – 27.08.2017

  niemiec i tyle!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....