TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wojsko wybrało Autosana SanCity 12LF. Jeden czy dwa?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.08.2019 17:00:25
Wojsko wybrało Autosana SanCity 12LF. Jeden czy dwa?

Wojsko przyzwyczaiło nas do autokarowych zakupów. Ale autobusy niskopodłogowe i to jeszcze na paliwo lotnicze? Od tygodnia wiadomo kto takie dostarczy. Będzie to Autosan, który dodatkowo zaoferował szybką dostawę.

Wojskowi chcą kupić na pewno jeden autobus. Drugi przewidziano w ramach prawa opcji. Na skorzystanie z niej 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczy ma czas do 13 września. Wszystkie mają być dostarczone w iście ekspresowym tempie, bo najpóźniej do 29 listopada. Autobusy mają być objęte gwarancją całopojazdową i na powłoki lakiernicze na min. 36 miesięcy oraz przez min. 48 miesięcy na perforację elementów nadwozia.

Wojskową bazę z Wałcza interesowały konstrukcje z nadwoziami o długości min. 12 m. Każdy z autobusów ma umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Muszą być one napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki nie mogą być słabsze niż 170 kW. Dodatkowo muszą być one przystosowane do tankowania paliwem do turbinowych silników lotniczych. Silniki mają być zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów.

Pojazdy muszą być wyposażone w urządzenie klimatyzacyjne z automatyczną stabilizacją ustalonej temperatury powietrza. Urządzenie musi umożliwiać zmniejszenie temperatury o minimum 15 °C przy temperaturze otoczenia +35 °C oraz zapewnić wewnątrz pojazdu temperaturę +18 °C przy temperaturze otoczenia -25 °C.

Autosan vs Solaris
26 lipca otwarto oferty. Wojsko na zakup w pełni niskopodłogowych "dwunastek" przygotowało kwotę 2 108 220 PLN brutto. Cena ta obejmuje cały zakres zamówienia. A to oznacza, że cenę jednostkową przyjęto na poziomie 857 000 PLN netto. Tylko jedna oferta zmieściła się w tym szacunkach.

Ta tańsza została złożona przez Autosana. Producent "bocianów" zaproponował za całość 2 083 620 PLN brutto. A to dało cenę za jednego SanCity 12LF w wersji wojskowej w wysokości 847 000 PLN netto. Dodatko Autosan zadeklarował przyspieszenie dostawy do preferowanego przez wojsko 31 października. Droższy był Solaris. Ta oferta opiewała na 2 189 400 PLN brutto. A to dało 890 000 PLN netto za wojskowego nU12.

Nie czekaliśmy długo na rozstrzygnięcie. 6 sierpnia wojskowi jako lepszą ofertę wskazali Autosana. Prócz ceny (60%) oraz terminu dostawy (20%) sanocki producent był lepszy także dzięki niższemu zużyciu energii (5%). Dało mu to ostatecznie 97,68 pkt wobec 76,76 pkt, które przyznano Solarisowi.

Czekamy więc na podpisanie umowy. Będzie to drugie zamówienie autobusowe od wojska, które Autosan zrealizuje od chwili zakupu przez spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Kilka miesięcy temu producent dostarczył dla armii Lidery 10. Pisaliśmy o tym tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
wojsko
Wałcz
Autosan
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....