TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wojsko nie kupi Irizarów. Przetarg unieważniony
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.08.2018 14:30:32
fot. wikipedia

Po zawodach. Dziś, 27 sierpnia 2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie unieważniła przetarg na dostawę 4 autokarów z opcją zakupu kolejnych 3 sztuk. Terminy gonią, ale wojsko nie było zbyt chętne do urealnienia swoich oczekiwań. Stąd dzisiejsze unieważnienie przetargu.

Poprzedni przetarg zakończył się niepowodzeniem. Wojsko chciało w nim kupić 4 autobusy, a w opcji przewidziano możliwość zamówienia dodatkowych 14. Wszystkie miały zostać dostarczone do końca listopada. Nikt jednak nie zgłosił się do przetargu co nie było zaskakujące. Innego zdania był jednak były wiceszef MON, Bartosz Kownacki.

8 sierpnia ogłoszono nowe postępowanie. W zamówieniu podstawowym wojsko dalej chciało kupić 4 autokary. Opcja się skurczyła. Przewidziano w niej możliwość zamówienia kolejnych 3 sztuk. Na skorzystanie z tej możliwości armia ma miesiąc od podpisania umowy.

Wszystkie autobusy miały zostać dostarczone do końca listopada. I tym razem padł wniosek o przesunięcie dostawy na przyszły rok. Wojskowi dalej byli nieugięci i podtrzymali, że interesujące ich autokary mają być jeszcze w tym roku.

Wczoraj, 27 sierpnia upłynął termin składania oferty. Na 4 autobusy objęte gwarantowanym zamówieniem przygotowano 3 007 350 PLN brutto. Daje co wycenę jednostkową na poziomie 611 250 PLN netto. Zdecydowanie nie idzie to w parze z wymogiem szybkiej dostawy oraz “górką" sprzedażową, którą obecnie notują producenci. Jedyna otwarta oferta to potwierdza.

Przedstawiła ją firma Wanicki, która w swoim szerokim portfolio usług oferuje m.in. autobusy Irizar. Jej oferta opiewa na 5 412 000 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową- najprawdopodobniej za autokar Irizar i6 Integral- w wysokości 1 100 000 PLN netto. Można więc powiedzieć, że to cena katalogowa za taki pojazd.

Czekaliśmy na ruch wojska. Z jednej strony robiło ono wszystko, aby środki przeznaczone na zakup autobusów rozliczyć jeszcze w tym roku. Późne ogłoszenie przetargu, a także obłożenie producentów nie były okolicznościami, które sprzyjają zakupom na warunkach cenowych, które preferuje armia.

Dziś już wiemy, że nici z tych planów. Wojsko unieważniło przetarg, a tym samym nie zdecydowało się na zwiększenie budżetu. Wymagania armii były wysokie, ale wycena i termin dostawy skutecznie temu przeczyły. Wojsko Polskie ma więc twardy orzech o zgryzienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
wojsko
Irizar
Wanicki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....