TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Włoski TPER zmawia pierwsze autokary LNG
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.01.2019 16:00:56
Włoski TPER zmawia pierwsze autokary LNG

Scania dostarczy włoskiemu przewoźnikowi TPER 15 szt. autobusów międzymiastowych Interlink MD zasilanych LNG. To rynkowa premiera pierwszego gazowego autokaru Europie, który zadebiutował na targach IAA 2018.

Włoską grupa transportowa TPER ogłosiła potężny przetarg na zakup autobusów na skroplony gaz ziemny (LNG) jeszcze pod koniec 2017 r. Przewoźnik chciał zamówić łącznie aż 120 pojazdów,, w tym 96 miejskich i 24 międzymiastowych. Zamówienie to wygrała wówczas firma Industria Italiana Bus, które zaoferowała pojazdy Citymood LNG, które - zgodnie z wymogami SIWZ-u - mogły być jeszcze na etapie projektowania. Tak jednak już pozostało na dobre i włoski producent ostatecznie nie zrealizował tego kontraktu mimo skali i promocyjnego potencjału.

W 2018 r. TPER ponowił zamówienie - tym razem jednak tylko na zakup 15 autobusów międzymiastowych. Wygrała go teraz Scania, która ma dostarczyć wszystkie pojazdy do końca 2019 roku.

Na zakończenie warto dodać, że TPER mocno stawia na ekologię i w 2018 r. firma dysponowała największą flotą hybrydową we Włoszech. To łącznie 86 pojazdów, a w zeszłym roku firma zakupiła 28 autobusów hybrydowych Mercedes-Benz Citaro, które obsługują komunikację miejską w Bolonii i Ferrarze. Od lutego br., celem dalszej modernizacji floty, przewoźnik odbierze 37 nowych pojazdów Iveco, w tym 20 szt. Crossway Line o długości 12 metrów oraz 17 szt. miejskich przegubów Urbanway o długości 18 metrów.

Uniwersalny Interlink

Wracamy do LNG. To napęd powszechnie już stosowany przez Iveco, Scania i Volvo w samochodach ciężarowych. Z kolei pierwszych pokaz autobusu międzymiastowego Scania Interlink MD na LNG miał miejsce we wrześniu na IAA 2018, a w grudniu pojazd ten pojawił się w Polsce.

Zbiornik zainstalowany w modelu Interlink ma pojemność 912 litrów, co daje zasięg do 1000 km. Przypomnijmy, że niższa wersja tego modelu - Scania Interlink Low Decker jest dostępna także z silnikiem CNG (o mocach 280 lub 320 KM z odpowiednio 1350 lub 1500 Nm momentu obrotowego). Teraz dołączyła do niego wersja LNG, a Scania zapowiada, że to jeszcze nie koniec "autokarowej gazyfikacji". Niebawem ma powstać podwyższona wersja InterLink – czyli w wersji HD – na LNG. Ten pojazd może już z powodzeniem pełnić funkcję autobusu turystycznego.

Wersja MD – pokazana w Lublińcu – może pełnić funkcję wyjątkowego uniwersalnego autobus – od regularnych połączeń po okazjonalne przejazdy międzymiastowe. Można podnieść jego poziom dokładając toaletę i turystyczne fotele. Bezpieczeństwo i komfort kierowcy zapewniają takie funkcje, jak wielofunkcyjna kierownica, tempomat adaptacyjny ACC, układ monitorowania ciśnienia w oponach TPM, asystent pasa ruchu LDW i reflektory ksenonowe. Podstawowe wymiary pojazdu, który zadebiutował w Polsce są następujące: długość 12920 mm, szerokość 2550 mm i wysokość 3400 mm.

Jego pojemność pasażerska to 53+1 przy układzie drzwi 1-1-0. Dodatkowo debiutant posiada windę dla wózków inwalidzkich, a pojemność jego luków bagażowych to 6 m3. W układzie napędowym mamy silnik Scania DC9 o mocy 235 kW / 320 KM Euro 6, który współpracuje z zautomatyzowaną skrzynią biegów Scania GRS875R Opticruise. Scania oferuje przebiegi międzyobsługowe na poziomie 12 m-cy lub 60 tys. km.

Jednak najciekawsza w tym wszystkim jest cena pojazdu – Scania oferuje 13-metrowy, dwuosiowy model Interlink MD LNG z wyposażeniem, jak w premierowym pojeździe w cenie 950 000 PLN netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
LNG
autokar
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....