TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Włoski strajk w Gdańsku trwa. Rozmowy w toku
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.12.2016 13:23:17 1 komentarz
Włoski starajk w Gdańsku trwa. Miasto rozmawia ze związkowcami; Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W poniedziałek, 19 grudnia br., z samego rana rozpoczął się protest kierowców i motorniczych ZKM, którzy sprzeciwiają się m.in. konieczności sprzedaży biletów w autobusach i tramwajach. Po południu ze związkowcami spotkali się wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak oraz wiceprezes ZKM Maciej Lisicki. Na razie akcja protestacyjna trwa.

W ramach protestu kierowcy nie sprzedają biletów w pojazdach pasażerom, którzy nie mają odliczonych pieniędzy. Rygorystycznie przestrzegają także m.in. obowiązku zachowania odległości między pojazdami (150 m w normalnym ruchu i 300 m na wzniesieniu). Ich zdaniem są to przepisy, które nie są możliwe do realizacji w ich codziennej pracy i nie chcą, by narzucano im je w ramach nowego kontraktu negocjowanego właśnie między Zakładem Komunikacji Miejskiej a Zakładem Transportu Miejskiego (nota bene kontrakt dotyczy tylko przejazdów autobusowych).

W poniedziałkowe popołudnie z przedstawicielami Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w Gdańsku spotkali się wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak oraz wiceprezes ZKM Maciej Lisicki.

Mówią obie strony

- Propozycje rozwiązań wysunięte przez prezydenta Piotra Grzelaka są kuszące i cieszę się, że tak szybko znalazł dla nas czas, ale dopóki nie przedyskutujemy ich z załogą, protest będzie kontynuowany - mówi Stanisław Stencel przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w ZKM. - Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że sprawy idą w dobrym kierunku. Jutro (we wtorek) przedstawimy swoje oficjalne stanowisko i zadecydujemy o dalszych losach protestu.

- Od samego początku jesteśmy za takimi zasadami sprzedaży biletów w autobusach, które są wygodne dla pasażerów i jednocześnie nie utrudniają w istotny sposób życia kierowcom - podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. - Chodzi o to, by istniała możliwość zakupu biletu w sytuacji gdy pasażer nie posiada odliczonej kwoty, ale wydanie reszty nie stanowi problemu, bo chodzi o monety albo banknot o niskim nominale. I prawda jest taka, że część kierowców i tak na co dzień wydaje resztę pasażerom. Chcemy usankcjonować ten dobry zwyczaj. Oczywiście byłby wyjątek: sytuacje w których wydawanie reszty może zagrażać bezpieczeństwu autobusu lub narazić kurs na spóźnienie.

Jak to z tymi liniami jest...

W poniedziałek, 19 grudnia, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wydał oświadczenie:

"W związku z informacją o strajku włoskim motorniczych i kierowców komunikacji miejskiej informujemy, że trwają prace nad kontraktem dotyczącym przewozów autobusowych (a nie tramwajowych) w okresie najbliższych 10 lat. Pozostajemy otwarci na rozmowę oraz argumenty. W ramach prowadzonych prac wprowadzić chcemy przepisy sankcjonujące dobre praktyki już funkcjonujące w komunikacji miejskiej. Oprócz przepisów porządkowych związanych m.in. z kwestią ubioru, uregulować chcemy sytuację, w której kupujący bilet dysponuje kwotą 4-5 zł, tak aby kierowca miał - zgodnie z regulaminem - możliwość wydania mu reszty, o ile dysponuje gotówką. Nie zagraża to bezpieczeństwu pasażerów ani płynności w poruszaniu się pojazdu. Co ważne, nie ma mowy o umożliwieniu płatności dużymi nominałami. Warto przypomnieć, że przygotowujemy się obecnie do wprowadzenia w 2019 roku biletu metropolitalnego, opartego o nowy sposób poboru opłat i umożliwiający rozliczenie kartą płatniczą, smartfonem czy w przyszłości także elektronicznym dowodem osobistym. Wraz z wdrożeniem projektu zrezygnować chcemy z możliwości zakupu u prowadzącego pojazd".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
kierowca
ZTM Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....