TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wizz Air uruchomi dwa nowe połączenia z Katowic
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 14.03.2019 14:01:17
Wizz Air uruchomi dwa nowe połączenia z Katowic (foto: Katowice Airport)

Dwa nowe połączenia z lotniska Katowice uruchomi w sezonie letnim linia lotnicza Wizz Air. Jak podało w czwartek biuro prasowe przewoźnika, w połowie czerwca zainaugurowane zostaną loty do hiszpańskiego Santander, a w połowie września – do norweskiego Alesund.

Wizz Air to największy przewoźnik na katowickim lotnisku - na stałe bazuje tam osiem samolotów firmy. Przed tegorocznym sezonem letnim zapowiadał loty w tym roku na 42 trasach do 19 krajów i zaoferowanie w swoich samolotach 2,3 mln miejsc.

Jak wynika z czwartkowej informacji Wizz Aira, jego samoloty zaczną latać do Santander nad Zatoką Biskajską 15 czerwca br. dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Połączenia do Alesund w zachodniej Norwegii od 16 września br. będą wykonywane w poniedziałki i piątki.

W czwartek biuro prasowe Katowice Airport uściśliło, że trasa do Santander będzie miała charakter sezonowy - będzie obsługiwana do 14 września br. Z kolei połączenie do Alesund ma być całoroczne.

Jedno z ostatnich nowych połączeń z Katowic Wizz Air ogłosił 18 lutego br. Sezonowe loty na hiszpańskie lotnisko Castellón, ok. 70 km na północ od Walencji, będą wykonywane od 17 czerwca do 13 września - w poniedziałki i piątki. 25 kwietnia wystartuje sezonowe połączenie na Fuerteventurę - obsługiwane w każdy czwartek do 24 października br.

"Nowe, letnie trasy potwierdzają ogromny potencjał pyrzowickiego lotniska na kierunkach typowo wakacyjnych" - ocenił, cytowany przez służby prasowe lotniska, prezes jego zarządcy Artur Tomasik. "Od lat Wizz Air go dostrzega i wykorzystuje, odpowiadając na duże zainteresowanie potencjalnych podróżnych. W szczycie tegorocznego rozkładu letniego przewoźnik będzie oferował z Katowice Airport 41 tras do 18 państw" - dodał.

W ub. roku węgierski Wizz Air na trasach z i do Katowic przewiózł 2,247 mln osób, a rok wcześniej było to 1,954 pasażerów. W tym roku zapowiedział zaoferowanie w samolotach do i z Katowice Airport 2,3 mln miejsc.

W katowickiej bazie przewoźnik zatrudnia bezpośrednio 300 osób, a jego działalność ma przekładać się na 1,7 tys. kolejnych miejsc pracy. Od 2004 r., gdy Wizz Air zaczął tam działalność, przewiózł z i do Katowic blisko 20 mln pasażerów.

Na wszystkich trasach z i do polskich lotnisk linia przewiozła w ub. roku 9,265 mln osób. Rok wcześniej było to 8,117 mln osób, a w 2016 r. - 6,942 mln osób. W tym roku oferuje na polskich trasach łącznie 10,9 mln miejsc.

W 2018 r. na wszystkich europejskich trasach Wizz Air przewiózł 34 mln pasażerów, utrzymując tempo wzrostu z poprzednich lat na poziomie 20 proc. Ogółem linia operuje na ponad 600 trasach, obsługując 108 maszynami typu Airbus A320 i A321 145 lotnisk w 44 krajach. Wykonuje ok. 190 tys. rejsów rocznie. Dysponuje 26 bazami w 14 krajach. Jedną z nich stanie się od 1 maja br. Kraków (po Katowicach, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu), gdzie będą stacjonowały dwie maszyny. Przewoźnik uruchomi 12 tras ze stolicy Małopolski do dziewięciu krajów. Wcześniej, z końcem marca, zlikwidowana zostanie baza Wizz Air w Poznaniu.

W Krakowie pojawią się nowe samoloty Airbus A321 Neo, z oszczędnymi silnikami, na które Wizz Air wymienia obecnie swoją flotę (jeden taki samolot trafić ma również w tym roku do Gdańska). Wymiana wszystkich maszyn na ten model w polskich bazach ma zakończyć się w 2020 r.

Katowice należą do największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 r. z jego siatki połączeń skorzystało 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w przewozach czarterowych i regionalnym w transporcie cargo. Według szacunków w tym roku obsłużonych będzie tam ponad 5 mln pasażerów. Siatka wszystkich połączeń w szczycie sezonu obejmie ponad 130 tras.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wizzair
Katowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....