TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wilno odbiera pierwsze autobusy przegubowe CNG. Od MAN [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2020 13:00:07
Wilno odbiera pierwsze gazowe autobusy przegubowe. Od MAN [FILM]; fot. vilnius.lt

Transport publiczny w stolicy Litwy ponownie w odnowie – dzięki właśnie rozpoczętej dostawie 50 nowych autobusów przegubowych marki MAN dla VVT Wilno.

Dodajmy, że wszystkie "lwy" zostały wyprodukowane w Polsce – w zakładach MAN Bus w Starachowicach.

20 z 50

Wilno kontynuuje wielką odnowę miejskiej floty. Teraz kupiło kolejnych 50 szt. nowych autobusów MAN Lion's City G, z których pierwsze 20 sztuk już przybyło do stolicy. Po zamknięciu zakupów wileński transport będzie wyróżniał się w całej Europie, gdyż aż 70% miejskiego taboru to nowe autobusy.

Pierwsze pięć autobusów MAN Lion`s City G CNG napędzanych gazem wyruszyło już na ulice i można je zobaczyć na trasach 1G, 2G, 3G i 53, które obsługują największe potoki pasażerskie w mieście.

Kolejne nowe autobusy mają wchodzić na linie w tempie co najmniej 4 pojazdy co tydzień. Wszystkie "lwy" mają pojawić się do końca września tego roku

-"To, co kilka lat temu wydawało się mało prawdopodobne, stało się teraz rzeczywistością – powiedział Remigijus Šimašius, burmistrz Wilna. - Z miast z najstarszym parkiem transportowym w Europie, Wilno stało się prawdopodobnie najnowocześniejszą stolicą w Europie pod względem wieku autobusów. Robimy wszystko, aby nasz transport był wygodne dla każdego!"

Wileński standard

Niskopodłogowe autobusy MAN Lion`s City G CNG są wyposażone m.in. w systemy liczenia pasażerów, monitoring, wydajną klimatyzację i ogrzewanie, a także wysokiej jakości oświetlenie kabiny oraz sieć WIFI plus ładowarki USB. Zarówno niepełnosprawni, jak i rodzice z małymi dziećmi czy rowerzyści (!) docenią podróż pojazdem niskopodłogowym – każdy autobus jest wyposażony w dwa takie specjalne miejsca. Wysokiej jakości informacji pasażerską zapewnią multimedialne ekrany w autobusie oraz dodatkowe wyświetlacze z numerem linii zainstalowane na zewnątrz.

Pojemność pasażerska trzyosiowych MAN-ów to 40 miejsc siedzących i 95 stojących.

-"Aby stale podnosić jakość usług w mieście, stale szukamy najbardziej wydajnych, atrakcyjnych rozwiązań, które są również przyjazne dla środowiska. To pozostaje to dla nas priorytetem przy wyborze nowych pojazdów i stąd też wybór napędu CNG oraz wielkopojemny tabor. Równie ważna jest też opinia naszych kierowców, których poprawę warunków pracy uważamy za priorytet " – dodał Rimantas Markauskas, dyrektor generalny UAB Vilniaus Viešasis transportas.

Dlatego w wileńskich MAN Lion's City G mamy przestronny kokpit, osobną klimatyzację, ulepszony panel sterowania klimą oraz system monitorowania ciśnienia i temperatury opon. Autobusy są również wyposażone w przyciski "Lane A", które pozwolą kierowcom rejestrować incydenty z naruszeniem przepisów na ulicach miastach. Z kolei dla bezpieczeństwa kierowców, autobusy są wyposażone w specjalny "przycisk SOS" w kabinie, który w razie potrzeby poinformuje odpowiedzialne służby o zagrożeniu dla kierowcy.

Zobaczcie, jak autobusy MAN wyglądają w czerwonych, wileńskich barwach:


Nowa flota

Przypomnijmy, że UAB Vilniaus Viešasis podpisał umowę z MAN na początku br. i opiewa ona na sumę 14,6 miliona LTL netto. Obsługę serwisową zapewnia diler MAN na Litwie – czyli firma UAB Adampolis.

Aktualnie w Wilnie kursuje 405 autobusów, z czego 305 należy do VVT, a pozostałe 100 szt. do prywatnego przewoźnika. Po zamknięciu dostaw 50 "lwów" - aż 315 wileńskich autobusów będzie nowych lub w wieku 2-3 lat.

Na koniec dodajmy, że w lipcu Wilno zaprezentowało markę, która połączy wszystkie rodzaje mobilności w stolicy. Transport środkami transportu publicznego, rowerem, skuterem, pieszo lub w inny sposób ma teraz być zjednoczony "pod jednym parasolem" - pod jedną wspólną nazwą JUDU.

Tak m.in. będą teraz oznaczone ekrany transportu publicznego, schematy tras, stojaki rowerowe czy parkingi multimodalne. Szczegóły tego planu można poznać na www.judu.lt/vilniusSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
MAN
Litwa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....