TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wilno kupuje kolejne trolejbusy. Dostawa 2021
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2020 10:00:45 1 komentarz
Wilno kupuje kolejne trolejbusy ; fot. UM Wilno

Wileński transport publiczny czeka kolejna odnowa. Miasto ruszana zakupy kolejnych nowych trolejbusów.

Niebawem 15 nowych trolejbusów trafi do wileńskiego parku transportu publicznego. 6 maja urząd miasta zatwierdził kolejny etap odnowy floty transportu publicznego . Dziki temu firma UAB Vilniaus Viešasis transportas mogła ogłosić przetarg na zakup trolejbusów.

Nowe pojazdy pojawią się na ulicach Wilna na początku przyszłego roku.

Według VVT, w najnowszym przetargu znajdą się wymagania, jak w poprzednim kontrakcie na nowe trolejbusy. Dotyczą one oczywiście ceny, ale także efektywności energetycznej, jakości i komfortu. Na marginesie dodajmy, że w tym roku do Wilna trafią kolejne autobusy z Polski. Zgodnie z planem w 2020 r. flotę litewskiej stolicy ma wzmocnić 50 nowych autobusów marki MAN napędzanych CNG.

Dobra ocena

Badania zadowolenia przeprowadzone w wileńskim transporcie publicznym z ciągu ostatnich dwóch lat, wykazały, że pasażerowie wysoko oceniają wileńskie trolejbusy i autobusy oraz całą organizację transportu publicznego. To mocne 8 na 10. To jednocześnie najwyższe wskaźniki zadowolenia w historii miejskich badań.

-"Kontynuujemy największą odnowę transportu publicznego w historii Wilna. Tabor zostanie uzupełniony o nowe, ekologiczne trolejbusy dostosowane do potrzeb mieszkańców. To dobra wiadomość dla mieszkańców Wilna, którzy dwa lata temu przetestowali już nową generację trolejbusów. Tym samym w mieście będzie jeszcze więcej podróży wygodnymi i nowoczesnymi pojazdami "- powiedział burmistrz Wilna Remigijus Šimašius.

Na zakup trolejbusów miasto wyasygnowało kwotę 6 milionów EUR, z czego 5 mln EUR pochodzi z funduszy strukturalnych UE plus wkład własny gminy Wilno i UAB Vilniaus Viešasis transportas.

-"Cieszymy się, że odnowiona komunikacja publiczna w Wilnie pozwala nam nadal podnosić jakość obsługi. Wierzymy, że wielu mieszkańców Wilna doceniło jakość i wygodę podróżowania nowymi pojazdami i dlatego będziemy kontynuować proces odnowy" – dodał Rimantas Markauskas, dyrektor generalny UAB Vilniaus Viešasis transportas.

Trolejbusy z Polski

Obecnie pasażerów w Wilnie wozi już 41 szt. niskopodłogowych trolejbusów Solaris Trollino 12, które jednocześnie wytyczają nowy poziom komfortu i to zarówno dla młodych pasażerów , jak i seniorów poszukujący bezpieczeństwa i wygody. Pojazdy te posiadają m.in. WIFI, 5 ładowarek USB, a bezpieczeństwo w nich zapewniają 2 kamery wewnętrzne i 3 kamery zewnętrzne. O właściwy klimat na pokładzie dba wysokiej jakości system klimatyzacji oraz nowoczesny system oświetlenia LED.

Wileński transport publiczny posiada łącznie 250 trolejbusów, które codziennie przewożą ponad 200 tysięcy pasażerów. Długość sieci trolejbusowej w Wilnie wynosi 144 kilometry. Trolejbusy VVT pokonują rocznie 11 229 milionów km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
trolejbus
Litwa
  • Combino – 09.05.2020

    6 milionów euro za 15 trolejbusów... Przy tak "szczodrym" budżecie to niech oni lepiej uważają żeby Bogdanów nie dostali, już jednemu czeskiemu miastu ostatnio taka niespodzianka się przydarzyła ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....