TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Więcej pasażerów w autobusach FlixBusa
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.01.2020 14:00:42
FlixBus rośnie. +37%

Niemiecka spółka FlixMobility, w Polsce znana z usługi FlixBus, odnotowała w 2019 r. 37-proc. wzrost liczby pasażerów - podała w czwartek agencja Reutera. Z aplikacji transportowych firmy łącznie skorzystało w ubiegłym roku 62 mln pasażerów.

Jak wskazał Reuters, wzrost liczby pasażerów spółki w 2019 r. zwolnił nieznacznie względem 2018 r., kiedy wskaźnik ten wyniósł 40 proc.

Uruchomiony w 2013 r. start-up FlixMobility w lipcu 2019 r. pozyskał w rundzie finansowania około 500 mln euro od takich inwestorów, jak TCV i Permira. Wycena spółki przekroczyła w efekcie 2 mld euro. Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Andre Schwaemmlein przekazał, że obecnie spółka obsługuje ok. 400 tys. przejazdów autokarowych dziennie.

Podobnie jak w przypadku np. Ubera, działalność FlixMobility opiera się na aplikacji umożliwiającej wyszukiwanie i zakup biletów na przejazdy oferowane przez lokalnych partnerów spółki. Niemiecka firma specjalizuje się w połączeniach międzymiastowych oraz długodystansowych i obecnie działa w 30 państwach świata.

Pod koniec 2017 r. FlixBus oraz PolskiBus.com ogłosiły strategiczną współpracę, w ramach której zintegrowały siatkę połączeń i przemalowały wszystkie autokary przewoźnika na barwy FlixBusa. W 2018 r. niemiecka spółka weszła na rynek amerykański, gdzie konkuruje z tamtejszą firmą Greyhound. W ub. roku FlixBus rozszerzył działalność na Ukrainę, a także przejął tureckiego przewoźnika Kamil Koc i europejską linię autokarową Eurolines.

Pod koniec 2019 r. we Francji uruchomiona została platforma FlixCar dla przejazdów współdzielonych. FlixMobility rozwija ponadto w Niemczech usługę przewozów kolejowych FlixTrain. Jeszcze w tym roku ma ona zostać udostępniona w Szwecji.

Jak podał rzecznik FlixMobility, kolejnym potencjalnym rynkiem, na który firma mogłaby wejść ze swoimi usługami, są Indie. Spółka rozpoczęła tam rekrutację, ale ostateczna decyzja o rozpoczęciu działalności w tym kraju jeszcze nie zapadła. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....