TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wicepremier z wizytą w fabryce MAN Bus Starachowice
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2019 14:00:03 2 komentarze
Wicepremier z wizytą w autobusowej fabryce MAN; fot. MAN / FB

6 września wicepremier Jarosław Gowin zwiedził starachowicki zakład, który stał się europejskim centrum produkcyjnym niskopodłogowych autobusów miejskich marki MAN.

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, odwiedził w piątek - 6 września - starachowicka firmę MAN BUS. Najbardziej interesowały go innowacyjne technologie, w tym autobus elektryczny i współpraca zakładu ze szkołami średnimi oraz wyższymi uczelniami. Towarzyszyła mu Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Na miejscu byli obecni również Michael Kobriger z zarządu koncernu MAN oraz Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska. W spotkaniu uczestniczyła już Magdalena Durda - nowy (od 1 sierpnia) dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Dzięki tak doborowemu gronu przewodników, minister Gowin poznał cała gamę produkowanych w Starachowicach autobusów, w tym te najnowsze: nową generację MAN Lion`s City oraz elektrobus MAN Lion`s City E, który jak na razie został wyprodukowany w liczbie 5 egzemplarzy w ramach krótkiej pree-serii. Jego seryjna produkcja ruszy w II połowie 2020 roku.

Infrastruktura i uczniowie

Jak podkreślili przedstawiciele firmy MAN, dla szybkiego rozwoju autobusów elektrycznych jest niezbędna sieć stacji ładowania akumulatorów, w którą m.in. powinno inwestować państwo polskie.

Wicepremier gościł też w fabrycznym Centrum Treningowym, gdzie spotkał uczniów klas patronackich MAN z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, którzy kształcą się w zawodzie elektromechanik samochodowy.

Przypomnijmy na koniec, że MAN zatrudnia w Polsce około 4 tys. pracowników, w tym najwięcej w Starachowicach - 2700 osób, z czego 500 to tak zwani pracownicy umysłowi.

Zakładowe zmiany

Przy okazji rządowej wizyty informujemy o zmianach personalnych, jakie zaszły ostatnio w starachowickiej fabryce. W tym roku na stanowisku prezesa zarządu spółki MAN Bus Michela Kobrigera - który awansował w strukturach koncernu - zastąpił Münür Yavuz.

Z kolei od 1 września br. nowym kierownikiem zakładu jest pochodzący z Turcji Mehmet Sermet. Zastąpił on na tym stanowisku Marka Gouwsa, który wcześniej m.in. był dyrektorem zakładu MAN w Sadach.

Jak informują związkowcy z NSZZ "Solidarność" oprócz zmian na wysokim szczeblu, w zakładzie nastąpiła również wymiana kierowników średniego szczebla. I tak szefa produkcji (Montaż) M. Włoskowicza zastąpił W. Pawlak; szefa produkcji (Spawalnia i Lakiernia) P. Zauchę zastąpił K. Włoskowicz, a kierowniczką Działu Personalnego została M. Kostecka.

Kolejna nowinka to obecność na produkcji ponad stuosobowej grupy pracowników z Turcji, którzy mają wspomagać pracowników starachowickiego zakładu MAN w wyjściu z zaległości produkcyjnych. Zostały one spowodowane opóźnieniami w dostawach licznych komponentów, co z kolei miało wpływ na obniżenie poziomu produkcyjnego całego zakładu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
  • sihi – 10.09.2019

    A moze przyjachal z "pomoca"?? Polski podatnik chetnie doplaci do produkcji autobusów niemieckich. Mercedesowi i innym zagranicznym kapitalistom przyszedl rzad z "pomoca". Biedny Polak (a wedlug TVPis i TVN bogaty Polak) wszedzie doplaca rozmaitym firmom i rzadowym przedsiewzieciom, by ryzyko ponosili nie korporacje, Polacy/podatnicy.

  • Aurelia – 13.09.2019

    Przed poprzednimi wyborami władza się lansowała w Ursusie i Autosanie. Ursus nie dotrwał do kolejnych wyborów, a Autosan ratował się sprzedażą po zaniżonych cenach. Czy MAN zacznie upadać czy będzie sprzedawać po zaniżonych cenach?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....