TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wicepremier Emilewicz o autokarach: Zniesienie granic plus bon
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.06.2020 12:00:19
Wicepremier Emilewicz o autokarach: Zniesienie granic plus bon

-"Informacja o otwarciu granic to dobra wiadomość dla branży turystycznej – podkreśliła w sobotę, 13 czerwca, w Poznaniu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Od północy nie obowiązują już kontrole graniczne na granicach z Niemcami, Czechami i Słowacją, a od godz. 9 w piątek - z Litwą. Ograniczenia zniesiono również na przejściach lotniczych i morskich.

Dobra wiadomość

Emilewicz powiedziała w sobotę na konferencji prasowej w Poznaniu, że decyzja o otwarciu granic, to dobra wiadomość dla branży turystycznej, "która w zakresie przewozów autokarowych jest jedną z największych w Europie". Zapewniła przy tym, że z przedstawicielami tej branży jest w stałym kontakcie.

-"Musimy dopracować te elementy, na które branża jeszcze czeka. Np. w przypadku czarterów wymogi związane z możliwością zapełnienia tylko połowy samolotu są ekonomicznie bardzo trudne do udźwignięcia. Już złożyłam wniosek do Głównego Inspektora Sanitarnego, aby te wymogi nie były konieczne" – powiedziała Emilewicz.

Jak dodała, w zakresie turystyki krajowej, branża czeka na bon turystyczny.

"Zakładając, że ustawa trafi do Sejmu na najbliższe posiedzenie, a Senat zechce się nią zająć w szybszym tempie (...), mamy nadzieję, że pierwsze płatności, którymi będą mogli się posłużyć beneficjenci, będzie można wykonywać na koniec lipca" - powiedziała wicepremier.

Emilewicz przypomniała, że to branża turystyczna jako jedna z pierwszych odczuła skutki Covid-19.

"Od razu, w pierwszej tarczy antykryzysowej, przygotowaliśmy rozwiązania, które uchroniły setki firm od bankructwa. To chociażby rozwiązanie, dzięki któremu zwrot kosztów rezerwacyjnych został przesunięty o 180 dni. Wiemy, że te wrześniowe zwroty także będą wyzwaniem, staramy się dostarczyć takie rozwiązania, by nie było to gwałtowne obciążenie dla firm turystycznych" - powiedziała.

Sytuacja na granicach

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował na konferencji, że w związku z otwarciem granic w sobotę nie odnotowano jakichkolwiek turbulencji na granicy polsko-niemieckiej i polsko-litewskiej. "Słowacja zniosła w sobotę kontrole graniczne, ale z przyczyn technicznych nie dostosowała jeszcze systemu tak, żeby było możliwe zniesienie wymogu kwarantanny i wymogu wcześniejszego zgłoszenia chęci wjazdu" - powiedział.

Dodał, że resort jest w stałym kontakcie ze stroną słowacką i że liczy na rozwiązanie problemu w ciągu najbliższych dni.

"Czechy co do zasady zniosły również kontrole graniczne, natomiast pozostawiły sobie prawo do zachowania obecnych warunków w zakresie wymogu testu specjalnego na obecność koronawirusa na granicy w regionie śląsko-morawskim. Jesteśmy w kontakcie ze stroną czeską, liczymy, że to jest kwestia czasowa, związana z sytuacją na Śląsku" – podał Szynkowski vel Sęk.

Pytany o sytuację dotyczącą możliwości letnich podróży do innych krajów, wiceszef MSZ przypomniał, że w te wakacje rekomendowane jest korzystanie z turystyki krajowej.

"Rozmawiamy z wieloma krajami, również w zakresie potencjalnego przywrócenia połączeń lotniczych, natomiast dzisiaj na całym świecie nie ma kraju w pełni bezpiecznego w kwestii koronawirusa; każdy wyjazd wiąże się z większym lub mniejszym ryzykiem" – podkreślił.

Szynkowski vel Sęk dodał przy tym, że należy się spodziewać stopniowego luzowania obostrzeń w krajach, do których dotąd Polacy najchętniej udawali się na wypoczynek. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
autokar
rząd

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....