TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wejherowo pochwaliło się siódmym Nowym Urbino [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.02.2019 09:00:15
Wejherowo pochwaliło się siódmym Nowym Urbino; fot. UM Wejherowo

26 lutego oficjalnie Wejherowo oficjalnie pokazało swój nowy autobus, czyli siódmy egzemplarz Nowego Urbino 12. To jednocześnie 41. nowy pojazd zakupiony przez MZK i 21. marki Solaris.

Prezentacja pojazdu odbyła się przed ratuszem bezpośrednio po zakończeniu sesji Rady Miasta. Oddanie do użytku nowego niskopodłogowego autobusu odbyło się z udziałem radnych miejskich i prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który pogratulował prezesowi spółki Czesławowi Kordelowi oraz całej załodze nowego nabytku.

-"Te nowoczesne autobusy wpisują się pozytywnie w pejzaż naszego miasta i jesteśmy ogromnie zadowoleni z wysokiego standardu tych pojazdów - powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt składając gratulacje dyrekcji i załodze MZK z okazji zakupu 41. nowo zakupionego autobusu, w tym 21. niskopodłogowego autobusu marki Solaris.

-"Standard wejherowskich autobusów jest rzeczywiście bardzo wysoki. Nie we wszystkich miastach jeżdżą tak nowoczesne autobusy jak w Wejherowie - dodał Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo podkreślając, że od 2011 roku wszystkie nowo kupowane autobusy są klimatyzowane i przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych oraz osób mających trudności z wchodzeniem do pojazdu. Ważne też jest bezpieczne i komfortowo zorganizowane miejsce kierowcy."

Wejherowski standard

Ponadto Nowe Urbino - podobnie jak wcześniejsze wejherowskie egzemplarze - posiada wewnętrzny monitoring pojazdu, co umożliwia go podglądać w trakcie jazdy, a w określonej sytuacji pomaga reagować na żywo.

W jego układzie napędowym pojazdy zastosowano silnik DAF / Paccar MX 11 Euro 6 o mocy 240 kW, współpracujący z automatyczną skrzynią ZF Ecolife. Autobus umożliwia komfortową podróż 95 pasażerom, oferując 30 miejsc siedzących na fotelach Kiel Centra. Aż 14 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Co istotne, zachowano przy tym zadowalające rozmiary dla wydzielonej przestrzeni dla pasażerów stojących oraz wózków.

Koszt nowego autobusu wyniósł około 870 tys. zł. i został zakupiony - w ramach leasingu - z środków własnych Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zapraszamy na film z Wejherowa!


Autobus z właścicielem

Kierowcami nowego autobusu we flocie MZK są: Piotr Szoda (były mistrz najlepszych kierowców komunikacji miejskiej w Polsce) oraz równie znakomity kierowca Tomasz Koliński.

-"Każdy pojazd w naszym zakładzie ma dwóch swoich "właścicieli", którzy zobowiązani są o niego dbać, pamiętać o sprzątaniu i czystości, o bezpieczeństwie pasażerów, a także o ewentualnych awariach i usterkach, które mogą wystąpić w trakcie eksploatacji – dodaje Czesław Kordel.

-"To piękny, nowoczesny, wygodny i komfortowy autobus. Będziemy starali się jak najlepiej go użytkować. Na pewno przyjemnie będzie się nim jeździć po ulicach Wejherowa, Redy i Rumi – zapewnia Tomasz Koliński.

W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni dr Hubert Kołodziejski, Kamil Bujak – Przewodniczący Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, dyrektor Alicja Kraska, członek Zarządu MZKZG i Krzysztof Rudziński - prezes spółki InnoBaltica z Gdańska, a także zainteresowani wydarzeniem mieszkańcy Wejherowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Wejherowo
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....