TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu na S8! [AKTUALIZACJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.06.2020 18:00:37
Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu na S8 [AKTUALIZACJA]; fot. TVN24.pl

25 czerwca w wyniku wypadku autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie 20 osób rannych, 1 zginęła.

-"W wyniku wypadku autobusu komunikacji miejskiej na moście Grota-Roweckiego w Warszawie 20 osób jest rannych, 1 osoba zginęła - poinformowała w czwartek na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Jak dodała prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w związku z wypadkiem natychmiast przerwał urlop i jest już w drodze do Warszawy.

Rzeczniczka poinformowała, że w wyniku wypadku 20 osób jest rannych, 1 osoba zginęła. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podał, że autobusem jechało 40 osób. Według niego, do szpitali odwiezionych zostało 6 osób z ciężkimi obrażeniami; do szpitali przewiezione zostały też osoby z lżejszymi obrażeniami, niektóre opatrywane są na miejscu.

Na miejscu wypadku jest 10 karetek - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. Śmigłowiec LPR zabrał z miejsca wypadku ranną 17-latkę z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert przekazał PAP, że autobus linii 186, który uległ wypadkowi był praktycznie nowy, kierowca miał certyfikat, a czas pracy nie był przekroczony. Kunert przekazał, że autobus linii 186 kursowanie rozpoczął o 5.25 rano. Wyjaśnił, że autobus jechał w kierunku pętli na Szczęśliwcach, przełamał bariery na trasie S8, część autobusu zawisła na trasie, a część spadła poniżej wiaduktu. Dodał, że kierowca autobusu jest w tej chwili pod opieką służb.(PAP)

Aktualizacja 14:30

Zostanie powołana komisja, z udziałem również przedstawicieli miasta, która będzie wyjaśniać okoliczności wypadku autobusu - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował, że z miejsca wypadku jedzie do Szpitala Bielańskiego, gdzie - jak przekazał - trafiło najwięcej osób rannych.

Trzaskowski mówił dziennikarzom na miejscu wypadku, że trwa ustalanie przyczyn. "Na mocy obowiązującego prawa będzie powołana komisja przez policję, gdzie również będą przedstawiciele miasta, która będzie wyjaśniać, co się wydarzyło" - powiedział.

Dodał, że 17 osób poszkodowanych jest w szpitalach. "Duża część z tych osób jest w szpitalach miejskich. Myśmy natychmiast, w momencie, kiedy ja otrzymałem informację o tym wypadku, postawili szpitale w stan gotowości" - mówił.

"Część ofiar jest w Szpitalu Bielańskim, dokąd ja się zaraz udam. Oczywiście zapewniamy pomoc psychologiczną dla wszystkich, którzy tego wsparcia będą potrzebowali" - zapewnił prezydent Warszawy.

Podkreślił, że uruchomiona została infolinia dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku w Warszawie; numer to: 22 277 5560.

Poinformował także, że decyzje zostały podjęte od razu, kiedy dowiedział się o zdarzeniu, a przedstawiciele miasta natychmiast pojawili się na miejscu wypadku.

Prezydent Warszawy powiedział, że w tej chwili skupia się na pomocy poszkodowanym. Dodał, że rozmawiał z jedną z osób rannych w wypadku. Trzaskowski dodał, że autobus był prawie nowy, kierowca to młoda osoba i prawdopodobnie zasłabł, ale - jak podkreślił - jest to jeszcze niepotwierdzona informacja. (PAP)

Aktualizacja 15:00

Z całą pewnością można powiedzieć, że kierowca był trzeźwy, ale jeszcze nie ustalono, z jakiego powodu doszło do tego wypadku - powiedział w czwartek podczas briefingu prasowego wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który przybył na miejsce wypadku.

Konstanty Radziwiłł wyjaśnił, że kierowca autobusu jest przytomny i udziela odpowiedzi na pytania. "Jemu też udzielana była pomoc medyczna" - dodał.

Wojewoda mazowiecki mówiąc o przyczynie zdarzenia stwierdził: "są różne podejrzenia, ale jest za wcześnie, by o tym mówić". Dodał, że dochodzenie w tej sprawie będzie teraz prowadzić policja, która - jak zapewnił - ustali wszystkie okoliczności.

"Wszystkie służby działają niezwykle sprawnie. Na miejsce od razu były zespoły ratownictwa medycznego i - tak jak mówiłem - lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja, która skutecznie tutaj najpierw zablokowała, a teraz przywraca ruch (...). Na miejscu straż pożarna zabezpieczyła, chodziło o to, żeby ta reszta autobusu nie spadła w dół. Tak więc to wszystko zostało zabezpieczone" - mówił wojewoda mazowiecki.

Radziwiłł poinformował, że na miejsce wypadku "niebawem przyjedzie odpowiednia ekipa, żeby odebrać gaz z autobusu, który jest napędzany gazem". "Mogę powiedzieć, że wszystkie służby zdają tutaj egzamin niezwykle sprawnie" - ocenił.

"Reakcja była taka, jak trzeba i wszystko odbywa się tutaj według zasad i procedur, które są zaplanowane" - podkreślił.

Radziwiłł poinformował, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest "również w pogotowiu". "Według wszystkich meldunków tych, którzy uczestniczą w tej akcji (ratunkowej - PAP) nie ma żadnych niespodzianek. Wszystkie reakcje są odpowiednie" - zapewnił.

Wojewoda mazowiecki przypomniał, że osób poszkodowanych było siedemnaście, które pojechały do szpitala i pięć, którym udzielono pomocy na miejscu. "Na pewno między cztery a sześć osób to są osoby ciężko ranne, ale o ich stanie jeszcze za wcześnie mówić" - powiedział Radziwiłł.

"W takiej sytuacji jak ta, skupiamy się na tym, co najważniejsze, na ratowaniu (...) To wszystko dzieje się w sposób sprawny i skoordynowany. Wszyscy, którzy wymagali pomocy, już znaleźli się w szpitalach" - podkreślił Radziwiłł.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jarosław Nowosielski uczestniczący w akcji ratowniczej poinformował media, że strażacy rozpoczynają obecnie działania techniczne polegające na odessaniu gazu z autobusu. Gaz odessać ma firma zewnętrzna. Po tej operacji strażacy przystąpią do odcięcia zwisającej z wiaduktu części autobusu i przemieszczą ją na lawetę transportową. Podkreślił, że jest to operacja "trudna" i "czasowa".

Poinformował, że w akcji ratowniczej brały udział 23 zastępy państwowej straży pożarnej i 65 strażaków. "Praca jest ciężka, mozolna" - ocenił.(PAP

Aktualizacja 15:03

Część poszkodowanych w wypadku autobusu w Warszawie już dotarła do SOR-ów stołecznych szpitali, jest im w tej chwili udzielana pomoc; pięć osób jest w stanie ciężkim - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Z dotychczasowych informacji podanych przez stołeczny ratusz wynika, że około 20 osób zostało poszkodowanych, jest jedna ofiara śmiertelna.

"Osoby zostały zlokalizowane i przeprowadzony triaż. Określone są szybkie dostępy dla osób w ciężkim stanie. Pozostałe sukcesywnie będą przewożone do Szpitala Bielańskiego, dzieci zostały przewiezione do szpitala pediatrycznego na Trojdena, do Szpitala Bródnowskiego, szpitala na Linleya, szpitala na Banacha, te wszystkie szpitale są w gotowości i czekają na pacjentów" - mówił Szumowski.

Część poszkodowanych - dodał - dotarła już do SOR-ów i jest im w tej chwili udzielana pomoc.

"Mamy informacje o dwóch osobach, które są nieletnie, jedna z tych pacjentek już jest w tej chwili na SOR-ze w szpitali na Trojdena, jest jej udzielana pomoc" - dodał Szumowski.

Minister podkreślił, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali, do których trafiają poszkodowani. Zapowiedział, że wszyscy będą jak najszybciej objęci opieką medyczną. Zapewnił, że rodziny poszkodowanych będą również objęte opieką psychologiczną.(PAP)

Aktualizacja 15:10

Po tym, jak autobus miejski spadł z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę wprowadzono zmiany w kursowaniu niektórych linii - poinformowały w czwartek służby prasowe stołecznego ratusza.

Jak poinformował stołeczny ratusz, w związku z zablokowanym przejazdem północną jezdnią trasy S8 w kierunku zachodnim, autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9 kierowane są na objazdy.

Linie 112, 132, 134, 156, 414, E-9 w kierunku zachodnim kursują ulicami: Toruńska – Modlińska – al. Pułkownika Kuklińskiego – most Marii Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – Al. Armii Krajowej i dalej do własnych tras.

Linia 114 w kierunku Młocin jedzie ulicami: Modlińska – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Radosława – al. Jana Pawła II – Broniewskiego i dalej swoją trasą.

Linia 118 w kierunku Metra Politechnika jedzie ulicami: Modlińska – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – Szymanowska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie i dalej do własnej trasy.

Linie 186, 326, 705, 735 kursują ulicami: Modlińska – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Radosława – ks. Jerzego Popiełuszki – Słowackiego i dalej własnymi trasami.

Linia 518 w kierunku Placu Trzech Krzyży jedzie ulicami: Modlińska – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska i dalej do swoją podstawową trasą.

Aktualizacja 15:30

Bilans czwartkowego wypadku na S8 to jedna ofiara śmiertelna oraz 18 poszkodowanych, w tym dwoje osób niepełnoletnich - poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" Anna Smereka.

Jak dodała, oprócz jednej osoby, która trafiła do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, wszyscy ranni trafili do szpitali w stolicy.

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8.

Pytana o ostateczną liczbę poszkodowanych, Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans poinformowała, że oprócz jednej ofiary śmiertelnej - która zmarła, zanim pogotowie zdążył przyjechać na miejsce - poszkodowanych zostało łącznie 18 osób. Wśród nich jest dwójka osób niepełnoletnich, w tym 17-letnia dziewczyna, która do szpitala została zabrana śmigłowcem LPR. (PAP)

Aktualizacja 16.00

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak zaapelował do kierowców, którzy byli świadkami wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie, by zgłaszały się na policję.

Kluczowe będą zwłaszcza nagrania z kamer samochodowych, które pomogą ustalić przebieg wypadku.

Aktualizacja 16.30

Obecnie trwa usuwanie wraku rozbitego autobusu, działania ratownicze zostały już zakończone. Usuwanie wraku może potrwać do trzech godzin - powiedział w czwartek PAP Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej.

"Działania medyczne i ratownicze są już zakończone, przystępujemy do usuwania wraku rozbitego autobusu" - poinformował dziennikarzy Konopka. Jak dodał, "przy pomocy lin, wyciągarek i dźwigu obie części autobusu zostały ustabilizowane, trwa przcinanie pojazdu na dwie części na przegubie".

Konopka powiedział ponadto, że na miejscu wypadku pracuje specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego - dźwig i ciężkie samochody tzw. wyciągarki. "Chcemy to zrobić bezpiecznie, więc myślimy, że do trzech godzin będziemy jeszcze na miejscu" - ocenił. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....