TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: Wszystkie premiery MAN-a [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.03.2019 14:00:56
Warsaw Bus Expo: Wszystkie premiery MAN-a [FILM]

Najważniejszym punktem targowej ekspozycji MAN było przekazanie pierwszego w Polsce autokaru Neoplan Skyliner w barwach sieci FlixBus. Uroczystego przekazania symbolicznego klucza dla dyrektora zarządzającego firmy FlixBus Polska, Michała Lemana dokonał prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez.

-"Jestem dumny, że podczas tegorocznych targów na stoisku MAN prezentujemy tyle nowości, a przede wszystkim, że przekazujemy pierwsze w Polsce luksusowe autobusy Neoplan, które dołączają do floty Flixbus." powiedział podczas uroczystości Marc Martinez.

Zielone nadzieje

Flixbus to aktualnie największa platforma połączeń autobusowych w Europie, realizująca ponad 350 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. Teraz dołączą do niej trzy dwupokładowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner, zakupione przez trzech polskich przewoźników - firmę Limes, Limes–Tour oraz Delta, które będą operować w ramach sieci Flixbus.

-"To dla nas bardzo ważnym moment i liczymy, że rosnąca popularność FlixBus w Polsce przełoży się na większą sprzedaż naszych autokarów - przede wszystkim właśnie modelu Neoplan Skyliner, który oferując ponad 80 miejsc siedzących zapewnia wyjątkową ekonomikę transportu i pasażerski komfort. To nasz okręt flagowy, który teraz wypływa na szerokie wody - podkreśla Kamil Gromek, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Dodajmy, że ten rok rysuje się dla marki Neoplan wyjątkowo dobrze i oprócz "zielonych" modeli FlixBus, na wiosna pojawi się na polskich drogach aż pięć Skylinerów w szampańskich kolorach firmy Bomatur. Razem flota nowych piętrowych Neoplanów śląskiej firmy wzrośnie do siedmiu sztuk. To konkretne efekty kampanii "Neoplan push" i wielki powrót marki do naszego kraju.

Miejski terminarz

Ponadto na stoisku firmy MAN Truck & Bus Polska zobaczymy dwa inne premierowe pojazdy. Pierwszy z nich to autobus miejski MAN Lion's City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy październiku br. w fabryce w Starachowicach. Konstrukcja ta oferuje m.in. zupełnie nowy 9-litrowy silnik D15 Euro 6, hybrydowy system Start&Stop, przednie reflektory całkowicie w technologii LED, innowacyjny projekt wnętrza, w tym zupełnie nowy sposób mocowania foteli oraz poręczy, a przede wszystkim znacząco mniejszą masę własną (o 850 kg) zwiększającą tym samym pojemność pasażerską.

O to, kiedy pojawią się w sprzedaży nowe lwy i czy poprzednia generacja zostanie od razu wycofana z produkcji, zapytaliśmy Kamila Gromka. Sprawdźcie co nam odpowiedział:


Miejski MINI

Kolejna premiera jest minibus MAN TGE 5.180 Intercity, który zadebiutował na światowej scenie podczas targów IAA 2018 w Hanowerze. Teraz mamy jego polski debiut. Obok tych dwóch premier - na stoisku polskiej firmy nadwoziowej Mercus Bus z Urszulina będziemy mogli zobaczyć pierwszy w Europie minibus na bazie MAN TGE w wersji miejskiej. To przykład coraz lepszej współpracy MAN z polskimi firmami zabudowującymi, która m.in. przełożyła się na zakup przez Mercus aż 100 podwozi pod zabudowy w wersji bus. Teraz mamy jej kolejne owoce.

-"Dzięki TGE City oraz TGE Intercity jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby polskich miast, oferując zarówno autobusy o dużej pojemności, jak i pojazdy klasy MINI, które świetnie sobie poradzą z obsługą komunikacyjną mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach. Dzięki tej kompleksowej ofercie polscy przewoźnicy mogą jeszcze bardziej zoptymalizować swoją działalność i uprościć biznes - chociażby w zakresie obsługi serwisowej" - powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

Autobusowe przyspieszenie

Warto zwrócić uwagę, że rok 2018 był wyjątkowo udanych w 25-letniej obecności MAN Truck & Bus na polskim rynku autobusowym. Na ulicach naszych miast pojawiło się 200 autobusów miejskich wyprodukowanych w fabryce w Starachowicach oraz 50 autobusów turystycznych marek MAN i Neoplan. Największe dostawy to m.in. 61 autobusów MAN Lion's City Hybrid dla firmy Mobilis w Warszawie, 28 pojazdów MAN Lion's City dla MZK Opole, czy też dwa autobusy turystyczne Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur. Taka dynamika do dostaw przełożyła się na wzrost sprzedaży aż o 227% i udział w rynku na poziomie 15,5%. To rekordowy poziom, a liczba premier i wydarzeń przygotowana na targi Warsaw Bus Expo pokazuje, że także w tym roku MAN utrzymuje wysokie autobusowe tempo.

Na koniec dodajmy, że nadarzyńskie targi nagrodziły zaangażowanie MAN Truck & Bus Polska, przyznając firmie nagrodę za premierę autobusu miejskiego MAN Lion's City.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....