TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: Polska premiera ZAZ A08
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.03.2019 11:00:06
Warsaw Bus Expo: Polska premiera ZAZ A08

Polski przedstawiciel ukraińskiej marki ZAZ pokazał w Nadarzynie trzy autobusy - dwa świetnie już znane w Polsce modele A10 oraz nowość - krótszy, lokalny autobus ZAZ A08 na chińskim podwoziu. O jego szczegółach opowiedział nam Jurij Michajłowskij z JI SERVICE.

Co warto podkreślić, polski dystrybutor cały czas pracuje nad dostosowaniem produktów do wymagań polskich klientów. Stąd w pokazanych na targach midibusach marki ZAZ większa liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi, nowy system zarządzania oraz kompletnie dotykowy pulpit kierowcy, który zastąpił dotychczasową deskę rozdzielczą rodem z poprzedniej epoki.

A to nie wszystkie zmiany. Jeden z wystawowych egzemplarzy wyposażony został w automatyczną skrzynię biegów Allision, który po testach m.in. w Hajnówce - zabrała pozytywne oceny i stanie się standardowym wyposażaniem na polski rynek.

Chiński powiew

Ponadto w tym roku firma JI Service chce pokazać w Polsce 12-metrowy, niskopodłogowy autobus marki ZAZ z napędem diesla, opartym na współpracy z rosnącym w siłę chińskim gigantem - Weichai Group. To m.in. właściciel producenta autobusów Asia Star i znanego francuskiego producenta silników morskich Baudouin.

Do tego ukraińska firma przygotowuje się do wprowadzenie do oferty pierwszych chińskich autobusów elektrycznych.

To wszystko razem pokazuje, że chińskie firmy chcą wejść do Europy także wschodnimi drzwiami i zaczynają eliminować tradycyjnych dostawców komponentów na tych rynkach, jak np. Deutza. Te zmiany widać wyraźne w najnowszym modelu ZAZ, który swoją premierę miał właśnie w Nadarzynie.


Premierowy ZAZ IVAN A08

Przedniosilnikowy model A08 umożliwia przewiezienie 28 pasażerów, a jego całkowita pojemność pasażerska wynosi 43 miejsc. Nowy autobus bazuje na chińskim podwoziu Asia Star i uzupełnia gamę dotychczasowych modeli z serii IWAN - czyli plasuje się pomiędzy A07 a A10.

ZAZ A08 ma długość 7,76 mi masę całkowitą 8 t. Pojazd wyposażony jest w chiński silnik turbodiesel z normą Euro 5 produkowany przez producenta jednostek napędowych Weichai o pojemności 3 litrów i mocy 103 KM przy momencie obrotowym 400 Nm. Zdaniem producenta maksymalna prędkość autobusu to 90 km / h, a zużycie paliwa wynosi 17 litrów na 100 km.

Aktualnie pojazd oferowany jest w dwóch wersjach: podmiejskiej A08A1B i szkolnej A08A14.

Na koniec dodajmy, że ZAZ jest największym ukraińskim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym z pełną produkcją samochodów i komponentów. Firma jest członkiem korporacji "UkrAVTO", generalnego importera i oficjalnego dealerem ponad 20 marek motoryzacyjnych. Struktura korporacji obejmuje ponad 400 serwisów we wszystkich regionach Ukrainy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
ZAZ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....