TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: Polska premiera Volvo 9700 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2019 12:00:54
Warsaw Bus Expo: Volvo stawia na Inowrocław [FILM]

W Nadarzynie o sytuacji na polskim rynku, zeszłorocznej sprzedaży i planach na ten rok rozmawialiśmy z Małgorzatą Durdą, dyrektorem sprzedaży autobusów w Volvo Polska.

Za Volvo dobry rok na polskim rynku. Firma dostarczyła w 2018 roku łącznie do polskich klientów 55 autobusów, w tym 40 szt. miejskich i 15 szt. turystycznych. Plany na ten rok wyglądają ponownie i już widać w nich silny, miejski akcent w postaci dostawy ośmiu elektrobusów dla MPK Inowrocław (luty 2019) oraz siedmiu autobusów hybrydowych dla MPK Grudziądz w dalszej części roku. Łącznie wolumen tegorocznej sprzedaży to około 50 egzemplarzy i jego dalszy wzrost jest uzależniony od głębszego wejścia polskich przewoźników w elektromobilne rozwiązania.

Miejski akcent

Ten miejski akcent widoczny był także na stoisku Volvo na tegorocznej edycji Warsaw Bus Expo Firma pokazała cztery autobusy, w tym aż trzy w barwach MPK Inowrocław, czyli:

  • Volvo 7900 Hybrid z dostawy z 2015 roku (8 sztuk)

  • Volvo 7900 Electric Hybrid z dostawy z 2018 roku (8 sztuk)

  • Volvo 7900 Electric z dostawy z 2019 roku (8 sztuk)

Miejskim modelom towarzyszył turystyczny debiutant, czyli autokar 9700 w wersji trzyosiowej o długości 14 metrów. Co warto podkreślić, wszystkie te pojazdy są projektowane i produkowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo – największym zakładzie tego producenta w Europie i jednocześnie europejskim centrum kompetencyjnym w zakresie autobusów.

O polskich rynku i produkcyjnych zmianach w związku z wprowadzeniem nowej generacji autobusów turystycznych opowiedziała nam Małgorzata Durda, dyrektor sprzedaży autobusów w Volvo Polska. Zapraszamy na film!


Turystyczna  premiera

W Nadarzynie swoją polską premierę miał najnowszy autobus turystyczny Volvo z nowej serii 9000, służący do przewozów turystycznych i liniowych. Autokary nowej serii zadebiutowały na rynku europejskim w maju ubiegłego roku, a klienci z całej Europy – m.in. z Norwegii, Litwy, Francji i Austrii - zamówili już ponad 150 autokarów Volvo 9700 i Volvo 9900.

Na targach mogliśmy zobaczyć wszechstronny model Volvo 9700 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z silnikiem Volvo D11 Euro 6 o mocy 430 KM, wyposażone w skrzynię I-Shift. Targowy egzemplarz jest przeznaczony dla firmy Ollex z Litwy, która zamówiła ich rekordową liczbą  - aż 40 egzemplarzy. Ich dostawy rozpoczną się już w kwietniu.

Podsumowując turystyczna oferta Volvo obejmuje teraz dwie serie:

  • luksusowe Volvo 9900 6x2 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z amfiteatralnym układem podłogi i z silnikiem Volvo D11 Euro 6 z 460 KM + skrzynia I-Shift. Ten model występuje także jako 4x2 oraz długościach 12/13 m;

  • wszechstronne Volvo 9700 6x2 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z silnikiem Volvo D11 Euro 6 z 430 KM + skrzynia I-Shift. Ten model występuje także jako 4x2 oraz długościach 12/13 m;Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....