TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: FlixBus stawia na piętrowe autokary
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.03.2019 10:00:19
Warsaw Bus Expo: FlixBus stawia na piętrowe autokary

W marcu w barwach FlixBus Polska zadebiutował autokar Neoplan Skyliner. O skali wydarzenia świadczy, fakt, że platforma chce pójść teraz właśnie w kierunku piętrowych autobusów i do 2020 r. wzmocnić flotę aż o 70-80 nowych autobusów. O szczegółach tej autokarowej odnowy rozmawialiśmy w Nadarzynie z Michałem Lemanem, dyrektorem zarządzającym FlixBus Polska.

Taborowy plan FlixBusa na Polskę na najbliższe półtora roku jest następujący:

  • utrzymać 5-letni wiek taboru wśród wszystkich wykonawców;

  • wymienić pojazdy używane na pojazdy nowe;

  • w ciągu półtora roku wymienić jak najwięcej autobusów jednopokładowych na konstrukcje dwupokładowe.

Zdaniem Michała Lemana aktualnie grona podwykonawców FlixBusa w naszym kraju to ok. 21 firm transportowych. Ta liczba stale się zwiększa, a platforma chce zamknąć rok 2019 na poziomie ok. 30 operatorów. Podobnie ma wzrosnąć zielona flota, jaką zarządza FlixBus Polska - z aktualnie ok. 160 autobusów do nawet 240-250 pojazdów.

Przy tak ambitnych planach możemy się spodziewać, że w wciągu najbliższych lat na autokarowym rynku zostanie zakupionych 40-50 nowych zielonych autokarów, a do końca 2020 roku - odnowa ma zamknąć się w sumie 70-80 sztuk. Jeżeli dodamy do tego zapowiadany dwupokładowy trend w taborowych zakupach to producentów "pięter" czekają "tłuste lata".

O szczegółach taborowej strategii a także innych nowinkach w ofercie FlixBusa opowiedział nam podczas Warsaw Bus Expo Michał Leman. Zapraszamy na film!


Jak Skyliner

Symbolem odnowy zielonej floty jest właśnie najnowszy Neoplan Skyliner, który został wyspecyfikowany zgodnie ze wszystkimi wymaganiami platformy - od zewnętrznego oklejania po dobór kolorystyczny zagłówków.

Trzy takie pojazdy już zasiliły flotę podwykonawców FlixBusa - małopolskich firm Limes-Tour (2) i Delta Transport (1). Wszystkie wejdą do regularnej obsługi już niebawem - od 11 kwietnia i będzie można je zobaczyć na linii Warszawa - Kraków - Budapeszt. Stąd na nowym autobusie znalazła się biało-czerwona okleina z zabytkami stolicy Małopolski. To ma podkreślać relację między Polską, "Flixem" i jego nowymi partnerami.

Na koniec dodajmy, że zielony Neoplan Skyliner ma długość prawie 14 m, przy szerokości 2,55 m i wysokości 4 m. W układzie napędowym zastosowano silnik MAN D2676LOH Euro 6 o mocy 500 KM i automatyczną skrzynię ZF AS-Tronic. Do tego komplet wszystkich systemów wspomagających pracę kierowcy i gwarantujących najwyższe bezpieczeństwo pasażerom. Do tego mamy miejsce dla osób niepełnosprawnych z szerokim, środkowym wejściem, Wi-Fi, ładowarki i komfortowe odstępy między fotelami. Łącznie piętro Neoplana zabiera na swoje dwa pokłady do 84 pasażerów +1+1.

Jak przygotowywano ten niezwykły film opowiada przygotowany przez wydawcę InfoBusa - firmę Monolit Media - film:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
FlixBus
Neoplan
piętro
autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....