TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo 2018: Michalczewski wybiera Scanię!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.03.2018 19:00:30 2 komentarze
Warsaw Bus Expo 2018: Michalczewski wybiera Scanię!

Pierwszy dzień tegorocznej edycji targów Warsaw Bus Expo za nami. Naszą targową relację zaczynamy od Scanii i jej nowego klienta. To radomska firma Michalczewski!

Przypomnijmy, że Michalczewski 2 tygodnie temu wygrał jedną z dwóch części warszawskiego przetargu na obsługę linii autobusowych przez 8 lat. Pisaliśmy o tym tutaj. Stołeczny ZTM jeszcze nie podpisał jeszcze umowy z przewoźnikiem, ale my już wiemy jakimi autobusami chce obsłużyć kontrakt. A to może świadczyć o tym, że temat może być na ostatniej prostej.

Michalczewski swój warszawski powrót chciałby zacząć z nową marką. Do stolicy przyjechałoby 28 Scanii Citywide 12LF CNG. Tym samym potwierdziły się plotki, o które krążyły w branży od dłuższego czasu. Nieoficjalnie wiemy, że radomski przewoźnik już w jednym z przetargów przymierzał się do "romansu" ze Scanią.

Gazowe Citywide'y 12LF  byłyby więc pierwszym autobusami szwedzkiej marki po 11 latach przerwy. Dodatkowo będą to pierwsze w pełni niskopodłogowe pojazdy na CNG, które na stołeczne ulice wprowadzi do ruchu prywatny operator. Zgodnie z wymogami ZTM będą one bardzo bogato wyposażone.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy autobusy zadebiutują. Póki nie zostanie podpisana umowa między Michalczewski a miastem nie można zacząć liczyć terminu na start pakietu. Samo przygotowanie obu stron do podpisania umowy również może zająć trochę czasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
targi
Warsaw Bus Expo
Michalczewski
Scania
CNG
 • Adam Kieryluk – 21.03.2018

  Mam nadzieję, że po latach będą się lepiej prezentowały niż roztelepane Scanie od Grodzia. ;)

 • Robert Spychala – 22.03.2018

  Widać że Michalczewski zerwał z Manem . Szkoda bo gazowce Mana to znakomite autobusy.Gdynia jest tego przykładem. A obecnie w Radomiu Autosany , w Warszawie trzeszczące Scanie .Dobrze, że nie wygrali innych przetargów w Warszawie i te 28 sztuk nie będzie bardzo widocznych. Szkoda , że Arriva nie zgarnęła tego przetargu. No ale cóż trzeba się zacząć przyzwyczajać do widoku paskudztwa jakim jest Scania. Ciekawi mnie jaką będzie miała kabinę ,taką jak miał Grodzio czy stworzą nową :-) Dlaczego w ogóle ZTM dopuszcza autobusy bez tylnych szyb. Ta Scania nie ma z tyłu szyby co jest dużym utrudnieniem dla pasażerów jeżdżących komunikacją miejską., chociażby dlatego ,że nie widać pojazdu jadącego za . ZTM woli wymagać ,,niezbędną " ładowarkę do smartfona niż szyby z tyłu pojazdu.Kpina z pasażerów. Ciekawe jak Michalczewski zgarnie chętnych kierowców do prowadzenia ,,swoich" CNG.:-) Czy sięgną po doświadczonych kierowców tych pojazdów z Ukrainy którzy powozili tymi pojazdami w Grodziu :-) Gdyby Michalczewski wybrał MANY miał by chętnych kierowców do pracy. Jazda MANEM to przyjemność., natomiast na Scanie będą mieli problemy ze znalezieniem ,,desperatów" no chyba ,że będą to szoferzy z Ukrainy.A jeśli na nich się nastawia to na Płochocińskiej musi stworzyć szkołę nauki języka Polskiego dla Ukraińców. :-) Wszak doświadczenie jazdy tymi pojazdami będzie wymagane. A kto jak nie Ukraińcy je posiadają, aż z nawiązką.

 • Robert Ulbrych – 22.03.2018

  Nie rozumiem, czemu tacy ludzie wybierają "Wrrr! gdy zobaczą artykuł o Scanii. Niedorozwoje jakieś?

 • juras – 22.03.2018

  Akurat w Warszawiakom Grodzio skutecznie obrzydził Scanie. Ja uważam, że fajnie, jakby kupili Scanie - zawsze większa róźnorodność taboru.

 • zxcvbnm – 23.03.2018

  E tam... To są dobre wozy. Jak wam tak przeszkadzają, ja je chętnie wezmę na linię 142 lub 115 :D

 • Mateusz Jachimiak – 24.03.2018

  Co to się dzieje, MANy w Grodziu, Scanie w ITSie... :D Osobiście wolałbym MANy chociażby ze względu na nasłonecznienie wnętrza. Scanie niestety są ciemne w środku.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....