TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus rekrutuje kierowców PKM-u
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.01.2016 17:53:12 4 komentarze
Warbus rekrutuje kierowców PKM-u

Od kwietnia 2016 r. warszawska firma Warbus przejmie połowę zadań na terenie Jastrzębia-Zdroju. Do tej pory zainteresowanie pracą u nowego przewoźnika wyraziło 29 kierowców. Mniej niż połowa to obecni pracownicy PKM.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przetarg na obsługę linii autobusowych na terenie Jastrzębia-Zdroju wygrała firma Warbus. W praktyce zadania te wykonuje jastrzębski PKM. Tak będzie do końca marca. Po upływie pierwszego kwartału połowę zadań przejmie przedsiębiorstwo z Warszawy. ? ?W tej sytuacji reorganizacja pracy i zatrudnienia jest konieczna? - mówi Stanisław Słowiński, prezes PKM Jastrzębie Zdrój.

Po kierowców do urzędu pracy

Decyzje nie są łatwe. Już wiadomo, że umowa z 11 kierowcami zatrudnionymi na czas określony nie zostanie przedłużona. Ponadto do rozwiązania stosunku pracy wytypowano kolejnych 18 osób i niewykluczone, że liczba ta się zwiększy. Możliwe są również redukcje w zapleczu technicznym, a także reorganizacja pracy w administracji. ? ?Nie mamy wyjścia. Musimy dostosować się do nowych warunków i podjąć trudne decyzje, by PKM mógł przetrwać? - podkreśla prezes Słowiński.

Firma Warbus jest gotowa zatrudnić wszystkich kierowców odchodzących z PKM, jednak oni sami do oferty podchodzą sceptycznie. ? ?Do tej pory podpisaliśmy umowy z 21 kierowcami. Efektem rozmów prowadzonych 11 stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy jest przygotowywanie kolejnych 8 umów. Obecnie możemy liczyć na 29 kierowców. Niestety tylko 11 to pracownicy jastrzębskiego PKM? - wylicza Kazimierz Kulig, prezes zarządu Warbus. Szef warszawskiej firmy powtarza, że jest gotowy zatrudnić chętnych na warunkach nie gorszych od tych obowiązujących obecnie w PKM.

Pożyczka na kurs prawa jazdy?

Firma Warbus zamierza przyjąć łącznie około 45 kierowców. Brakuje więc kolejnych kilkunastu chętnych. Jeśli nabór będzie szedł opornie, nowy pracodawca zwróci się także do tych, którzy kierowcami autobusów nie są. ? ?Zaproponujemy swoistą pożyczkę. Opłacimy kurs nauki jazdy, który dzisiaj kosztuje około 8 tys. zł, a pracownik zwracałby na przykład po 200 zł miesięcznie ze swoich zarobków. Uważam, że to uczciwa propozycja? - mówi Kazimierz Kulig, prezes firmy Warbus.

Nabór zakończy się w marcu. Chętni do pracy za kierownicą mogą się zgłaszać w czwartki w godz. 10.00-14.00 w biurze firmy Warbus na terenie PKM przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju. Na zainteresowanych czeka Piotr Wietrzny, dyrektor Oddziału Jastrzębie Warbus Sp. z o.o. W lutym biuro ma być otwarte już kilka razy w tygodniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jastrzębie-Zdrój
Warbus
MZK Jastrzębie-Zdrój
 • marek – 17.01.2016

  zrobi się grafik na wewnętrzny nominał godzin 230 albo 240,jeżeli kierowca go nie wypracuje nie dostanie premii powiedzmy w wysokości 600 zł i po problemie . zawsze tez można zatrudnić kierowców z PKS Ostrołęka. Mamy przecież skąd czerpać wzorce. Bezpieczeństwo i komfort codziennych podroży to przecież nasza dewiza

 • SzoferZpkmsjz – 18.01.2016

  Nominał godzin może być nazwany wtedy, kiedy jest to proporcjonalne do cyklu pracy czyli dni roboczych. A tych jest niedużo w miesiącu. Wiec jeżeli chodzi o zatrudnienie stałe go niestety ale nijak te 230 lub 240h się ma do nominału. Swoją szosą 12zl za h brutto co proponuje Warbus nie jest szczytem marzeń kierowcy, odpowiedzialnego m.in. za bezpieczeństwo oraz pojazd wart ok. Miliona złotych. Stać na auta a na godne warunki nie? To po kiego startowali do przetargu...

 • kazek – 18.01.2016

  a na czym wygrywane są te przetargi, na niskich kosztach pracy, czyli wygranie takiego przetargu przez obcego bije w lokalny rynek pracy

 • Orkan – 18.01.2016

  Na jas-net szło przeczytać że w autobusach firmy warbus również w zimę podczas największych mrozów będzie tak ciepło że będziemy mogli zrezygnować z puchowych kurtek. Czy na czas podróży będą jakieś haczyki na których będzie szło je zawiesić ????.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....