TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus odmładza tabor w Elblągu
- Opublikowano: 28.09.2015 00:26:16 6 komentarzy
Warbus odmładza tabor w Elblągu

Na początku września do Elbląga dotarły dwa Iveco Crossway 10,8LE. Autobusy zostały wyprodukowane na przełomie 2014 i 2015 roku, dotychczas obsługiwały komunikację miejską w Nowej Soli. Do czasu dostosowania do elbląskich standardów (m. in. charakterystycznego żółto-zielonego schematu malowania) autobusy są traktowane przez ZKM jako testowe. Ponadto wkrótce na elbląskie ulice wyjadą także dwa kolejne nowosolskie Iveco, już przemalowane w elbląskie barwy. Tym sposobem Warbus skupi w Elblągu wszystkie swoje autobusy tego typu. Crosswaye otrzymały w Elblągu numery: 720 (w Nowej Soli jako 605), 727 (ex 602), 728 (ex 603) i 729 (ex 604).

W zamian z obsługi komunikacji miejskiej w Elblągu wycofane zostaną wszystkie trzy autobusy AMZ CitySmile 12LF wyprodukowane w 2012 roku (nr tab. 701, 702 i 705) oraz jeden MAZ 203 (nr 732, rok prod. 2008).

Wprowadzenie do elbląskiego oddziału 4 kolejnych prawie nowych Iveco Crossway 10,8LE umożliwi odmłodzenie taboru w celu utrzymania wymaganej w umowie z Zarządem Komunikacji Miejskiej średniej wieku niewiększej niż 8 lat.

Model Iveco Crossway 10,8LE został zaprezentowany na targach Busworld w Kortrijk w październiku 2013. Zadebiutował w Polsce właśnie w Elblągu pół roku później ? do obsługi komunikacji miejskiej w tym mieście zdecydowało się go zakupić dwóch przewoźników, Arriva i Warbus. Crossway 10,8LE (z układem drzwi 2-2-1) może zabrać na swój pokład maksymalnie 91 pasażerów, w tym 30+1 na miejscach siedzących i 61 na miejscach stojących. Jego wymiary to: długość 10845 mm, szerokość 2550 mm i wysokość 3140 mm (z klimatyzacją 3230 mm). Podobnie jak cała rodzina Crosssway, elbląskie egzemplarze zostały wyprodukowane w czeskiej fabryce Iveco w Vysokie Myto. W Polsce wyposażono je w tablice informacji pasażerskiej wraz z głosowymi zapowiedziami przystanków, kasowniki oraz monitoring. Co ciekawe, preferowano wersję z manualną skrzynią biegów, co zapewnia mniejsze zużycie paliwa.

Łącznie w Elblągu jest już 19 autobusów typu Crossway 10,8LE. Pozostałe autobusy tego typu można spotkać głównie w GOP-ie, gdzie są chętnie wybierane przez prywatnych przewoźników (12 sztuk w firmach Lazar, Nowak Transport, PKS Południe i Irex). Jeden Crossway 10,8LE został zakupiony przez PKS Grodzisk Mazowiecki do obsługi linii podmiejskiej nr 743 w sieci ZTM Warszawa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warbus
Elbląg
Iveco
Iveco Crossway
 • s – 28.09.2015

  Do Nowej Soli Warbus oddelegowal lub wypożyczyl 2 Irisbus Citelis Line.

 • minci@ – 28.09.2015

  Mieszkam w Elblągu i je lubie ale to przesada, mam je już po dziurki w nosie :-(

 • Ula z anglii – 28.09.2015

  AMZ to strata dla Elbląga

 • Henryk – 30.09.2015

  Dziadostwo dziwie się ,ze władze miasta zgodziły się na tego typu autobusy. Powinny być na całej długości autobusy niskopodłogowe ,a nie w części z obnizona podłoga .To nie te czasy na taki produkt.Zamiast lepiej to mamy gorzej

 • x – 02.10.2015

  AMZ wróciły do Sopotu.

 • Mormon – 08.10.2015

  Warbus mogliby za rok też w......ć Mazy 206. Beznadziejne są :( . Mogli by zastąpić IVeco albo AMZ

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....