TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałbrzych zmieni barwy autobusów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 23.05.2012 20:27:24 13 komentarzy
Wałbrzych zmieni barwy autobusów

W czerwcu na wałbrzyskich drogach pojawią się 3 nowe autobusy miejskie. Do końca roku przybędzie kolejnych 20, których zakup współfinansowany jest ze środków unijnych. To zdaniem władz Wałbrzycha dobry moment na zmianę malowanie miejskiego taboru. W związku z tym Urząd Miejski wraz z MZUK ogłosili konkurs na barwy nowych autobusów, o czym poinformowali na konferencji prasowej prezes MZUK - Andrzej Kosiór i kierownik Biura Promocji Miasta - Wojciech Karczewski. W spotkaniu z dziennikarzami na wałbrzyskim rynku uczestniczyły również dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28, który narysowały swoją propozycje kolorystyczną nowych pojazdów. W I etapie konkursu należało zgłosić projekt graficznego, który posłuży do pomalowania nowych autobusów. Jeśli praca była wykonana metodami konwencjonalnymi, mógł być to skan lub fotografia. Ten etap zakończył się 21 maja. Następnie spośród zgłoszonych prac jury wybrało 5 najlepszych i właśnie na nie można teraz zagłosować na stronie internetowej www.um.walbrzych.pl. Poniżej prezentujemy prace od A do E oraz ich pozycję w internetowym rankingu. Zapraszamy do głosowania!

Rozstrzygniecie całego konkursu nastąpi 25 maja, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Miasta. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet. Przy okazji informujemy, że przetarg na zakup 20 szt. fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych, w tym 17 szt. klasy MAXI i 3 szt. przegubowych klasy MEGA zaczyna się opóźniać. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu poinformował o zmianie otwarcia ofert, które nie nastąpi 18 maja jak pierwotnie zakładano, ale dzisiaj - 23.5.2012. W kolejnym wydaniu InfoBusa na pewno poinformujemy o wynikach –zarówno konkursu, jak i przetargu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wałbrzych
 • MB – 24.05.2012

  Ile w końcu ma być tych nowych autobusów 20 (17 szt. maxi, 3 szt. mega 18 m), czy 23 (3 szt. + kolejne 20)?

 • Adrian H. – 24.05.2012

  23 - 3 midi + 17 solo i 3 przeguby z trwającego przetargu i jeszcze kolejne 20 wozów, z którymi wejdzie przewoźnik wyłoniony w drodze przetargu (łącznie według założeń ma być blisko 50 nowych wozów).

 • sphinx – 24.05.2012

  Obecnie najwięcej głosów mają propozycje C i D. Mam nadzieję, że nie wygra C - już dwa miasta w Polsce mają niemal identyczne malowanie.

 • mateusz – 25.05.2012

  A ja mam nadzieję,że właśnie wygra C. Polska bawi do łez jarmarczną tandetą,zmianami dla samych zmian,choć nikt w tym owczym pędzie nie wie po co.Brak profesjonalnego designu to zmora polskiej przestrzeni publicznej.Koszmarne elewacje koszmarnie ostyropianowanych domów,pstrokate koszmarne chodniki z koszmarnej baumy,no i jeszcze schizofreniczne malatury autobusów,pociągów.Polska wygląda jak jeden wielki pstrokaty bełt.Sorry,ale ja już wymiękam.Nigdzie w Europie takiej kakofonii barw nie spotkałem,ale Polacy wciąż bredzą ,że jest zbyt szaro.Ktoś tu chyba oszalał,a z pewnością stracił poczucie estetyki.

 • PTf – 25.05.2012

  mateusz dobrze prawi, polać mu.

 • furcyto – 25.05.2012

  Też się zgadzam.

 • Komuch – 25.05.2012

  Wszystkie autobusy w Polsce pomalowac na bialo-czerwono jak za komuny i bedzie super!

 • furcyto – 25.05.2012

  Nie wiem czy Mateuszowi o to chodziło.Pisał o fatalnym designie i braku elementarnego wyczucia estetyki wśród Polaków.Przyznaję rację raz jeszcze.Tak niestety jest.Dla większości Polaków ideałem urbanistycznym jest ostyropianowany dom,którego detal architektoniczny dawno zbutwiał pod plastelinową elewacją ,betonowy płot,plastikowe meble ogrodowe i obowiązkowa betonowa kostka.Czy PRL-owski schemat to jedyna alternatywa dla wszechogarniającego badziewia ? Ja osobiście twierdzę ,że nie.Dlaczego malowania pojazdów komunikacji we Francji mimo braku regulacji w tym zakresie mogą być tak finezyjne i gustowne(polecam album o berlietach,,berliet toute la gamme omnibus,autobus,trolleybus 1905-1978")Z kolei w Niemczech,poza paroma wyjątkami malowań indywidualnych,wciąż funkcjonuje schemat tradycyjny,niezmienny od początku tamtejszej komunikacji miejskiej,czyli kość słoniowa,biel,lub śnieżna biel z dyskretnym paseczkiem lub dwoma w dolnej linii nadwozia.Różnorodność zawiera się w tym schemacie i ogranicza jedynie do liczby lub kolorów paseczków.Czy ktoś w naszym kraju bez tożsamości,w naszej nomadycznej kulturze (jak to określił Mateusz owczym pędzie) wyobraża sobie taką ciągłość (bo ja patrząc na podszyte kompleksami działania choćby PZU w zakresie logo już nie).Niemiecki styl zerżnęło w połowie lat 90-tych kilka mniejszych polskich miast (średniej wielkości : Olsztyn,Kołobrzeg czy Siedlce i małe min. Kutno) co w połączeniu z wysoką wręcz niewyobrażalną jak na Polskę kulturą utrzymania tamtejszych pojazdów (żadnych korozji,podmalowań pędzlem,sprayem czy malowania detali oryginalnie nielakierowanych) robiło fenomenalne wrażenie.Dzisiaj w wielu z tych firm porzucono tamtą politykę,malowanie czy morale i raj przemieniono w polskie nowomodne ,podszyte butą rzeczników i dyletanctwem prezesów piekiełko.

 • onond – 25.05.2012

  Kto złożył ofertę na autobusy bo chyba to jest najważniejsze jakie autobusy będą a nie w jakim kolorze.

 • Jarko – 25.05.2012

  podobno Solbus i Solaris

 • furcyto – 25.05.2012

  No,jeżeli przyjąć kryteria wąskiego pragmatyzmu,to także fakt jakie one będą i czy będą traci na znaczeniu.Bo przecież można jeździć tym co jest,grunt by toto jechało , było tanie i na czas... Tylko gdzie ta frajda z życia by się podziała...Czy faktycznie w Polsce coś co pełni funkcję praktyczną,nie może pełnić jednocześnie estetycznej... Wspólne to niczyje,niech sobie opinia publiczna coś wybierze...no i mamy takie koko euro spoko...

 • zuiro – 27.05.2012

  i ktore malowanie autobusow wygralo

 • pks_rulez – 18.07.2012

  @zuiro: http://wch.transportnews.allalla.com/aktualnosci/wybrano-nowe-barwy-walbrzyskich-autobusow

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....