TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałbrzych stawia na gazowce
WWW.MPK.WALBRZYCH.PL - Opublikowano: 16.11.2006 12:55:53 3 komentarze
Wałbrzych stawia na gazowce

Model Citelis 12 CNG został wyposażony w silnik Iveco Cursor 8 CNG o pojemności 7,79 dm3 i mocy 200 kW. Technologia stechiometryczna optymalizująca mieszankę gazową w komorze spalania pomaga pojazdowi uzyskać poziom emisji szkodliwych substancji poniżej normy EEV i to bez dodatkowego zużycia paliwa. –„Poczyniliśmy pierwsze kroki w „gazyfikacji”naszych pojazdów. Tak więc wyznacznikiem zadań na najbliższą przyszłość będzie właśnie dążenie do przejścia na tego typu zasilanie w jak największej ilości pojazdów. Docelowo chcielibyśmy, aby tabor MPK Wałbrzych był przynajmniej w 50% taborem zasilanym CNG”–mówi Ireneusz Zarzecki, prezesem MPK Wałbrzych. Dodajmy, że zakupione autobusy wyposażone są w system monitoringu. Wewnątrz pojazdu zabudowane są trzy kamery, z których obraz jest rejestrowany na dysku twardym i dodatkowo emitowany na monitorze usytuowanym w kabinie kierowcy. Dodatkowo autobus wyposażony jest w multimedialny system audio-wizualny składający się z odtwarzacza DVD, dwóch - 19 calowych - monitorów LCD oraz sprzężony z nimi system nagłośnienia audio. System ten przeznaczony jest do emisji informacji, komunikatów oraz filmów reklamowych.

O szczegółach nowej ekologicznej strategii MPK Wałbrzych rozmawiamy z Ireneuszem Zarzeckim, prezesem MPK Wałbrzych. Oto zapis tego wywiadu:

Czym podyktowany był zakup nowych autobusów?

Złożyło się na to kilka istotnych czynników. Pierwszy, to chęć rozwoju i podnoszenia standardów, które w czytelny sposób obserwować można w krajach bardziej rozwiniętych od naszego. Inaczej mówiąc, jest to próba „doganiania Europy”w standardach komunikacyjnych. Drugim czynnikiem jest bezdyskusyjnie ekologia. Od dłuższego czasu zauważyć można spory nacisk władz Wałbrzycha na jej poprawę. Na przestrzeni ostatnich lat znacząco zmniejszono zanieczyszczenie środowiska, co pozwoliło wdrożyć program „Wałbrzych –Zielone Miasto”. Jest to sprawa niebagatelna i jako Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chcielibyśmy mieć swój znaczący wkład w realizację, tak istotnego dla nas wszystkich przedsięwzięcia. Sprawą jednak najistotniejszą, która ściśle wiąże się z uwzględnionym wyżej podnoszeniem standardów, jest troska o kluczowy dla nas czynnik, czyli troska o samego pasażera. Obecnie o jego zadowoleniu nie decyduje już tylko fakt przewiezienia go z punktu A do punktu B. Dziś należy to zrobić z odpowiednią jakością i na odpowiednim poziomie bezpieczeństwa. Punktualnie, komfortowo, bezpiecznie. Te wymagania spełnić można sprawnym i nowoczesnym taborem. Mamy nadzieję, że zostanie to docenione przez pasażerów, a komfort i bezpieczeństwo stanowić będą podstawowy oręż w pojedynku - z tak liczną w Wałbrzychu - konkurencją komunikacyjną.

Czym specyficznym charakteryzują się nowe autobusy na tle swoich starszych kolegów funkcjonujących już w MPK Wałbrzych?
Innowacyjność nowych nabytków –oprócz zasilania na CNG i niskiej podłogi na całej długości pojazdu –polega na zastosowaniu systemów monitoringu (w każdym pojeździe 3 kamery, monitor w kabinie kierowcy plus funkcjonujący przez cały czas –nie uruchamiany w sytuacji ekstremalnej –system rejestracji video). Do tego dodaliśmy systemy audio-wizualne składające się z odtwarzaczy DVD (w kabinie kierowcy), dwóch 19 calowych monitorów LCD oraz sprzężonych z nimi systemów nagłośnienia audio (w części pasażerskiej każdego wozu) przeznaczonych do emisji informacji, komunikatów oraz filmów reklamowych.

Bardzo dziękujemy za rozmowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wałbrzych
CNG
Irisbus
Citelis
 • wwa – 20.11.2006

  Czy w Polsce nie robi się autobusów tylko trzeba kupować jakięs badziewia a nam bezrobocie kwitnie!!!!!!!!!

 • aww – 22.12.2006

  Przecierz jego wyprodukowali w Słupsku :)

 • paput – 10.11.2007

  Nie wyprodukowali go w Słupsku. To wózek na francuskiej licencji, zmontowany przez Karosę w Czechach, a w Słupsku był tylko w celu zamontowania monitoringu i systemu informacji pasażerskiej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....