TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałbrzych jeździ z konduktorami
UM WAŁBRZYCH - Opublikowano: 02.01.2013 17:42:35 1 komentarz
Wałbrzych jeździ z konduktorami

Od dwóch miesięcy w ramach programu pilotażowego w autobusach wałbrzyskiej komunikacji miejskiej obsługą pasażerów zajmują się konduktorzy. Są oni zatrudnieni przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta (ZDKiUM), mają jednolite mundury, charakterystyczne czapki, wyposażeni są w czytniki biletów. Grupa konduktorów w okresie pilotażowym liczyła ok. 20-24 osób. Pilotażowy program 'Konduktor' jest elementem wdrożenia programu modernizacji i rozwoju miejskiej komunikacji autobusowej w Wałbrzychu. Po likwidacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego gmina Wałbrzych zdecydowała się na stworzenie od nowa modelowego systemu komunikacji autobusowej. W ramach programu kupiono 23 nowoczesne autobusy funkcjonujące od września. Po rozstrzygnięciu przetargu na operatora systemu od marca wszystkie autobusy (ok. 56) jeżdżące po ulicach Wałbrzycha będą fabrycznie nowe.

Konduktorzy mają za zadanie stworzenie atmosfery komfortu, bezpieczeństwa i życzliwości w autobusach miejskich. Idea wprowadzenia swego rodzaju 'gospodarza autobusu' związana jest m.in. z nie najwyższą oceną skuteczności pracy grupy kontrolerów, kosztami i skutecznością egzekucji mandatów, złą oceną społeczną pracy kontrolerów, potrzebą zapewnienia ładu i porządku w autobusach. Do zadań kontrolera należy m.in. utrzymanie porządku w autobusie, pomoc pasażerom przy kasowaniu biletów, również w czasie wejścia do pojazdu osobom starszym lub niepełnosprawnym, udzielanie informacji odnośnie do kursowania i tras przejazdu autobusów na poszczególnych liniach komunikacyjnych, sprzedaż biletów i ich kontrola. Równocześnie znacznie zmniejszona liczba kontrolerów nadal obsługuje linie bez konduktorów. W celu zachowania porządku konduktorzy współpracują ze strażą miejską i policją, co wpływa w znacznym stopniu na poprawę poczucia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów. Każdy kierowca ma możliwość łatwego kontaktu ze służbami miejskimi. Liczba zdarzeń wymagających pomocy służb mundurowych w autobusach z kontrolerami jest praktycznie zerowa.

Od chwili wdrożenia pilotażowego programu funkcjonowanie konduktorów spotkało się z przychylnością mieszkańców Wałbrzycha, którzy nie tylko aprobują nową sytuację, ale wręcz zachęcają do rozszerzania usługi.  ZDKiUM na bieżąco analizuje wyniki programu. Zbierane uwagi samych kontrolerów, pasażerów, kierowców pozwolą na wprowadzenie zmian. Dotyczy to zasad min. funkcjonowania i elementów wyposażenia.  Przyjęto założenie, że cel ekonomiczny wdrożenia programu zostanie osiągnięty, jeśli koszt zatrudniania grupy konduktorów zostanie pokryty przez wartość, o jaką w obserwowanym okresie wzrośnie sprzedaż biletów. Przychody ze sprzedaży biletów zasilają kasę gminy Wałbrzych. Analizy prowadzone na bieżąco przez ZDKiUM w Wałbrzychu, który jest odpowiedzialny za sprzedaż biletów w mieście, wykazały, że wzrost wartości sprzedaży biletów wyniósł średnio o 10 proc., a poszczególnych rodzajów biletów nawet o ponad 15 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wałbrzych
bilet
konduktor
  • Gośka – 03.08.2017

    Od kąd jeżdżę linią nr A w stronę Piaskowej Góry i spowrotem mogę powiedzieć że jestem zadowolona z pani kontrolerki blondynki o szczupłej budowie ciała.W końcu ktoś pilnuje porządku.Nie śmierdzi....jak w niektórych autobusach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....