TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałbrzych i Rybnik dezynfekuje przystanki, Polonus cały dworzec
- Opublikowano: 20.03.2020 16:30:24
Wałbrzych i Rybnik dezynfekuje przystanki, Polonus cały dworzec; fot. Rybnik

Wałbrzych i Rybnik odkażają nie tylko autobusy. Dezynfekcji podlega również infrastruktura przystankowa. Z kolei 20 marca odbyła się kolejna dezynfekcja Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia.

Jak informuje Polonus:

-"Regularnie, co kilka dni będziemy dokładnie odkażać wszystkie powierzchnie używając profesjonalnego urządzenia do czyszczenia elektrostatycznego VP300ES ze środkiem Septa Cid Max oraz generatora ozonu LP-16. Urządzenie produkuje ozon, który jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze niż chloru."

Rybnik

W związku z panującą pandemią koronawirusa Rybnickie Służby Komunalne rozpoczynają codzienną dezynfekcję ławek, przystanków i wkrótce również najważniejszych ulic i powierzchni rynku.

- Tego rodzaju epidemia, to dla nas nowa sytuacja, uczymy się nowych zachowań, uczymy się profilaktyki. Chcemy by nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie, dlatego staramy się zapobiegać na tyle, na ile możemy – wyjaśnia Przemysław Grycman dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych. - Odkażanie ławek i przystanków robimy płynami, które mają działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Kupiliśmy środki, które stosują służby drogowe w Hiszpanii, w Polsce póki co, nie ma na ten temat żadnych wskazań, jak należy to robić – komentuje Grycman.

Od 16 marca, każdego dnia są odkażane szalety miejskie, przyciski przy przejściach dla pieszych oraz poręcze, klamki i panel sterujący windy na parkingu wielopoziomowym przy ul. Hallera.

Wałbrzyskie przystanki

Od 11 marca wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Wałbrzychu poddawane są dezynfekcji poprzez ozonowanie. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu odkaża także przystanki.

-"Do tych prac zaangażowanych jest dziesięć osób, które są podzielone na dwuosobowe brygady, mają urządzenia które pod ciśnieniem opryskują przystanki, ławeczki, wiaty i wnętrza autobusów, podłogi, rączki, uchwyty, szyby – mówi Mariusz Kacała ze ZDKiUM w Wałbrzychu.

Warto dodać, że w czyszczeniu pomaga również część konduktorów.

- Ozonowanie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez zastosowania środków chemicznych, szeroko stosowana w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy gabinetach lekarskich. Polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej, ozony wchodzą w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm takimi jak pleśń, grzyby, drobnoustroje w tym bakterie i wirusy, badania potwierdzają również skuteczność ozonowania w walce z nowym koronawirusem 2019-nCoV. W efekcie w autobusie giną wszystkie szkodliwe związki - głosi komunikat ZDKiUM.

Na koniec oryginalny film z czyszczenia wałbrzyskiego taboru:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
czyszczenie
Wałbrzych
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....