TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W środę poznamy nabywcę Autosana?
ISANOK.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 01.02.2016 17:50:16 20 komentarzy
Już pojutrze odpowiedź, której wiele osób oczekuje od ponad dwóch lat. (fot. wikipedia)

Do 29 stycznia można było składać oferty na zakup będącego w upadłości likwidacyjnej Autosana. Z informacji, do których dodarli dziennikarze portalu isanok.pl wynika, że syndyk otrzymał jedną propozycję nabycia fabryki. I to jedyny pewnik na razie.

"Otwarcie koperty nastąpi w najbliższą środę 3 lutego. Wtedy też syndyk udzieli wszelkich informacji odnośnie podmiotu, który złożył ofertę i warunków, na jakich chce kupić sanocką fabrykę." - powiedział reporterom isanok.pl sędzia Andrzej Leśniak, który z ramienia Sądu Rejonowego w Krośnie nadzoruje postępowanie upadłościowe.

Cały czas warunkiem sprzedaży legendarnego sanockiego zakładu pozostaje uiszczenie kwoty nie mniejszej niż 19 milionów złotych. Ponadto nabywca jest zobowiązany do przejęcia dotychczas zatrudnionych pracowników Autosanu i kontynuowania produkcji. Syndyk Ludwik Noworolski na sprzedanie zakładu dostał czas do końca marca. Jeśli ten termin nie zostanie dotrzymany to sprzedaż fabryki odbędzie się poprzez zlicytowanie poszczególnych składników jej majątku.

Pod koniec ubiegłego roku Ludwik Noworolski poinformował, że kupnem zakłady z Sanoka zainteresowanych jest dwóch inwestorów z Warszawy. Następnie ofertę przedstawiono do akceptacji sędziemu komisarzowi. Sprzedaż jednak nie doszła do skutku.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
 • zz – 01.02.2016

  Never ending story. Jedyną osobą która na tym korzysta jest syndyk. A jeszcze kilka lat temu miałem nadzieję, że ten gość naprawdę coś zrobi.

 • Moda na sukces – 01.02.2016

  Autosanowej telenoweli ciąg dalszy :D

 • kibic – 01.02.2016

  Sprzedaż nie doszła do skutku? Wow, a my tutaj prawdziwy bój stoczyliśmy o to kto kupi, dlaczego, czy pis pomoże??(właśnie widać jak wyglądają te zapowiedzi pis z kampanii, śmiech na sali). Jeszcze chwila i tylko wiatr będzie hulał w halach po dawnym Autosanie.

 • Happy – 01.02.2016

  Moim zdaniem zakupu dokona zapewne firma Ursus.

 • pinki – 02.02.2016

  Stawiam na Ursus lub Solbus w obu przypadkach chodzi tylko o trade mark a nie utrzymanie fabryki w Sanoku :-)

 • jag – 02.02.2016

  "Cały czas warunkiem sprzedaży legendarnego sanockiego zakładu pozostaną jest uiszczenie kwoty nie mniejszej niż 19 milionów złotych. " - proszę poprawcie to zdanie.

 • MIG – 02.02.2016

  Czytając powyższy komentarz ręce opadają. Dużo komentujących małolatów, nie posiadających żadnej wiedzy merytorycznej, próbuje być lepszym od Autora tekstu, wytykając mu błędy gramatyczne. Każdy wie o co chodzi, ale małolat swoje musi wykrzyczeć. Tymczasem trzymam kciuki za Autosana.

 • Nemo – 02.02.2016

  Tylko HSW ma realna szanse kupic ten balagan, ale czy zaplaci pelna kwote to jest pytanie.Do realnego uruchomienia zakladu potrzeba kolejne 19 milionow !!!

 • darek – 02.02.2016

  życzę autosanowi dobrego właściciela mam nadzieję że potencjalny nabywca zostanie oceniony nie na podstawie dokumentów ale także refleksji na tema samego człowieka nie sprzedajcie fabryki ludziom którzy żyją z oszustwa a cały ich dorobek to stek kłamstw wypracowany na krzywdzie ludzi myślę że ludzie z branży wiedzą o kogo mi chodzi .

 • Rafi100 – 02.02.2016

  Kupić Autosana to jedno, ale zrobić z tego fabrykę która wyprodukuje autobus który znajdzie nabywcę na wolnym rynku to drugie. Póki co Autosan bardziej przypomina zakład do produkcji czołgów, a nie nowoczesną halę montażową autobusów.Po drugie, po tym jak odbywają się (nadal i końca nie widać) dostawy autobusów dla EEC w Warszawie ciężko będzie znaleźć kogoś, kto podpisze kontrakt z Autosanem. Realizacja tego kontraktu powinna dać dużo do myślenia każdemu, kto chce kupić więcej niż jeden autobus z terminem dostawy krótszym już pół roku.

 • tantus – 02.02.2016

  @Rafi100: trzeba brać pod uwagę, że od października 2013 r. Autosan jest w stanie upadłości likwidacyjnej. W takich warunkach produkcja nie przebiega niestety tak łatwo - nie da się zaciągnąć kredytu, a żeby wyprodukować dużą partię autobusów, trzeba najpierw zamrozić spore środki w komponentach. Firma nie może też startować w przetargach, więc musi dzielić się marżą z innym podmiotem, który za nią wystartuje. Itp., itd. Dopóki nie ma więc nowego właściciela, każda produkcja będzie drogą przez mękę.

 • Pinki – 02.02.2016

  Historia będzie taka że Jeżeli kupi Ursus to przeniesie znak i produkcje do Lublina - tam jest gotowe zaplecze i ludzie i cały zarząd. Wiedzą jak to zrobić i mają już sprawdzony ten model.

 • nemo – 02.02.2016

  a ja widze to tak:krakow : umowa z ursusem ?nowe czasy od konca marca : zamowienie dla wojaka 100 busowi co dalej ?

 • areak – 02.02.2016

  Nie wiadomo jeszcze czy krakowskie midi to nie będzie jednak Solaris

 • Korba – 02.02.2016

  Nemo dla wojska weźmie AMZ

 • nemo – 02.02.2016

  jezeli AMZ wezmie wojsko to caly uklad nic nie jest warty 19 za nazwe natepne 19 za uruchomienie prodkcji gdzie aktualne stany magazynowe ? nie dziwie sie ze aktualni oferanci sie wycofali ...

 • Kubi – 03.02.2016

  PGZ kupuje Autosan

 • Nemo – 03.02.2016

  PGZ czy HSW :)

 • Jaro1991 – 03.02.2016

  Do nemo.http://esanok.pl/2016/nieoficjalnie-autosan-bedzie-mial-nowego-wlasciciela-polska-grupa-zbrojeniowa-kupi-fabryke-00e7ts.html

 • J.K – 03.02.2016

  Bardzo dobra wiadomość. Lepszy własny autobus niż zagraniczne badziewie typu SrOR

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....